O czym śni Piotr Żyła?

 • 2011-03-01 20:48

Kto powiedział, że dziennikarze sportowi powinni rozmawiać ze skoczkami tylko o sporcie? Nasi zawodnicy mają czasami naprawdę ciekawe rzeczy do powiedzenia. Zapraszamy na krótką rozmowę z Piotrem Żyłą.

Marcin Hetnał: Piotrze, przyśniło Ci się coś miłego w Oslo?
Piotr Żyła: W Oslo mi się nic jeszcze nie śniło. Ale źle mi się tutaj śpi. Budzę się w nocy i ciężko mi potem zasnąć.

A czy śnią Ci się czasem skoki?
No jasne!

A kiedy ostatnio?
Nie pamiętam. Ale za każdym razem jak mi się śnią, to nie da się skoczyć dwa razy. Zawsze jest tylko jeden skok. Nie potrafię się w nim wybić z progu a potem lecę wysoko i w ogóle się nie spada - takie mam uczucie.

A przyśniło Ci się kiedyś zwycięstwo?
No właśnie nie, bo nigdy dwa razy nie skoczyłem! Poważnie! Zawsze jak idę na drugi skok, to brakuje wiązań w nartach, albo narty niewłaściwe wziąłem, albo kasku zapomniałem. Kilka razy już mi się tak śniło. Chodzę po skoczni, szukam czegoś, ale zanim znajdę, to już się budzę. No i nigdy nie dało rady dwa razy skoczyć.

A na których skoczniach skaczesz we śnie?
Różnie. Czasem skocznie w Zakopanem albo w Wiśle a ostatnio to w Szczyrku.

Piotrkowi życzymy by udało mu się wreszcie skoczyć we śnie oba skoki a na jawie - wygrać kiedyś konkurs Pucharu Świata, a może nawet jakiś medal?


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12284) komentarze: (40)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @gina

  No widzisz musze cie zmartwić ale muszę w zyciu pamiętać ważniejsze rzeczy, niż kazda rozmowa z toba :) Ogólnie podziwiam, że chciało Ci się wygrzebywać jeszcze taki stary temat i to pod newsem o snach Piotrka. Możliwe, że podałem taki przykład. Nie chce mi się nawet tego szukać :) Albowiem ja tej olimpiady nie zorganizuje w razie czego* :) Ja tylko pomysł popieram, bo nie czytam GW i jestem za Polską a nie tymi dziadami.

  *Co najwyżej będę coś na nią budował ^_^

 • anonim
  UEFA to wyrocznia?

  Chciałbym uświadomić, że UEFA nie jest żadną wyrocznią, związek jest bardziej skorumpowany niż nasz cały kraj.
  Prawdą jest, że stadion w Poznaniu to totalny bubel, stadion Wisły w Krakowie podobnie. Szybko, to nie znaczy dobrze. Mam nadzieję, że Euro z Poznania zostanie przeniesione do Chorzowa..

 • anonim

  @aves

  A , ja nie wiem o co chodzi, napisałam o naszym stadionie, bo widziałam lekką dyskusję na jego temat, ale nie włączam się do dyskusji o IO u nas.Jest to dla mnie zbyt skomplikowane dlatego wolę nie zabierać głosu w tej kwestii, dopisałam tylko coś o stadionie.

 • gina profesor
  aves

  No popatrz jaką masz pamięć krótką - to właśnie ty poruszyłeś ten temat wtedy. Podając jako przykład, że Polak potrafi świetny stadion Lecha - to miał być taki argument na tak dla IO w Zakopanem - pamięć tracimy?

 • paulka bywalec
  @aves

  ja właśnie też nie rozumiem ;p
  I tak oto powstał jakże interesujacy wątek i nad którym można by było dyskutować wieeele godzin pod newsem o ... snach Piotrka ;D

 • paulka bywalec
  @gina

  Oczywiście, że potrafie to obiektywnie ocenić. Na pewno są tam usterki i na pewno będą one tez na innych stadionach.
  Przyjdź,zobacz,zrosumiesz.
  Na Widzewie był jeden wielki syf, szkoda że władze nie reagują po Bradze.
  A: "na meczu u Was nie byłam i nie pójdę - wystarczy, że poczytam sobie o Waszych kibicach." to wiedz, że dużooo tracisz. w 98% pisze się o naszych kibicach jako o najlepszych w Polsce i jedni z najlepszych w Europie.
  A 2 %? Hmmm, powiem, że debile (pseudokibice i inni) zdarzają się wszędzie. Nie tylko w Poznaniu. Na pewno i w Warszawie,i w Karakowie i Gdańsku. I wszędzie indziej.

 • anonim
  @Fanka

  To też Faneczko jak pisałem niżej, sprawa wygląda jak wygląda. Podobnie jest ze stadionem Wisły Kraków. Jendakże nadal nie rozumiem co ma tak naprawdę stadion Lecha Poznań do IO w Zakopanem... ;)
  Gina plącze się sama w swoich argumentach, niestety.

 • czarnylis weteran
  @gina

  Od spisków to jesteś ty. Sam wolę poczekać na oficjalne komunikaty służb kontrolujących budowę, zamiast opierać się na medialnych spekulacjach.

 • gina profesor
  czarnylis

  1. Z usterek się nie cieszę, raczej to powód do wstydu, że nie można było tego zrobić od razu, że Zbigniew Boniek musiał załatwiać zwiększenie liczby miejsc na mecz z Bragą.
  2. Rodzaje nieprawidłowości były szeroko opisywane w prawie wszystkich gazetach, a chyba wiesz, że aby był wyrok musi być najpierw postępowanie, jak dla mnie kwota 30 mln zł za projekt stadionu jest wprost nierealna, a to tylko etap projektu, potem są kolejne na etapie wykonawstwa.
  3. Oczywiście wredna gazeta Wyborcza coś wymyśliła, potem wymyśloną rzecz upubliczniły inne gazety, telewizje - taki ogólnopolski spisek. Nie ważne, że sprawę pokazano w monitoringu, że o tych "kibicach" można czytać elaboraty ze stron kronik policyjnych. Czyżbyś dołączył do grona "spiskowców" Czarnylisie?

 • anonim

  NO to was kochani zaskocze teraz.

  Też jestem z Poznania, mało tego, mój syn wielokrotnie ochraniał mecze na nowym już stadionie, nie macie pojęcia ile jest tam wewnątrz wszelkich usterek, z wyjściami włącznie dla kibiców, oni wcale nie stają w przejściach ale przy takim tłoku, te wyjścia sa zbyt wąskie i nie można wyjśc a teraz sobie wyobraźcie jak wybucha jakaś panika, ludzie będą się tratować......Na jednym meczu już to była taka zadyma przez kiboli Widzewa, że jak mi opowiadał, co tam się działo to włosy dęba stają. mało tego wewnątrz od strony zaplecza, jest jeden wielki syf i bajzel, to wszystko wgląda pięknie z zewnątrz ale jak mi opowiadał jak to wygląda tam od środka to ten stadion nie powinien zostac oddany do użytku.
  Przykro mi to mówić, bo jest piękny jest nie daleko mojego osiedla, ale w życiu nikt nie wie jak wygląda od środka też bym nie wiedziała gdyby nie syn, który regularnie bywa jako ochrona.

 • gina profesor
  paulka

  Nie jestem z Poznania, na meczu u Was nie byłam i nie pójdę - wystarczy, że poczytam sobie o Waszych kibicach.
  Oceniając "swój" stadion rozumiem, że masz na uwadze normy stawiane przez UEFA, tylko czy potrafisz to obiektywnie ocenić?

 • anka92 początkujący
  więcej takich wywiadów... :)

  haha on jest wspaniały... :P każdy wywiad z Piotrkiem powoduje u mnie wybuch śmiechu :-) Taki pozytywnie zakręcony chłopak :) Piotrze życzę Ci by przyśnił się ten II skok :D

 • paulka bywalec

  No właśnie ja jestem z Poznania, byłam na tym stadionie nie raz i naprawde - praktycznie żadnych usterek tam nie ma. Wiadomo,zawsze jakieś będą, i zgadzam się tu z @avesem: "Po prostu kibice stają na przejściach i co im zrobisz?".

  Atmosfera w Poznaniu podczas meczów jest niesamowita i chciałabym żeby było tak zawsze.
  A odwołując się do pkt. 3 , to tak jak napisał ktoś niżej, napisała o tym GW, ktora miala już "zatargi" z kibicami Lecha i drużyną.
  A w ogóle, myslicie ze takie sytuacje się nie zdarzają na innych stadionach?

  Jestem dumna z tego, że mieszkam w Poznaniu i nie zmieniłabym tego. W końcu zaczęła się Ekstraklasa i nie tylko (Warta Poznań gra też na tym stadionie).
  Większość ludzi w Polsce zazdrości nam własnie tej atmosfery a stadionie. Trzeba się o tym poprostu samemu przekonać.

 • czarnylis weteran
  @gina

  1. Część tych usterek już naprawiono, a cześć będzie naprawione, więc nie ciesz za wcześnie, bo stadion będzie na mistrzostwa w 100% gotowy. Wyjścia zostaną poprowadzone inaczej, oznakowanie drogi ewakuacyjnej już poprawiono tak samo jak zabezpieczono dostęp na dach. Barierki wymogła polska policja i na czas Euro jeśli będzie trzeba zostaną zdemontowane. Większość problemów wzięła się stąd iż stadion był sztukowany i koncepcja jego budowy zmieniała się w trakcie modernizacji.
  2. Czy postawiono już komuś oficjalne zarzuty? Trafił już ktoś do prokuratury? Czy tylko gazety postawiły zarzuty?
  3. O kibicach Lecha napisała Wyborcza a wszystkie inne tytuły podchwyciły temat od niej i powtarzały jak papużki. Podobnie jak w skokach. Niechby jedna teraz napisała że Adam będzie skakał do Soczi to zaraz wszystkie media bez względu na orientacje polityczną będą o tym trąbić nie sprawdzając u źródła.
  Jak widzę w tv jaka atmosfera panuje na meczach Lecha, to żałuję że nie mieszkam w Poznaniu. Kibice MC po meczach z Lechem próbują wprowadzić podobną na swoim stadionie i cała Anglia zachwycona, a prasa brytyjska nazwała to "poznańskim dopingiem".

  Przy organizacji tak wielkiej imprezy nie da się uniknąć problemów. Na Nie, podałaś przykład stadionu Lecha, tylko że Euro będzie w Poznaniu i nic na to nie poradzisz. Dla równowagi podam przykłady stadionów, które stanęły wzorowo - Cracovia, Legia, Narodowy, PGE Arena, Dialog Arena, Wrocław (szybko pożegnano kiepskiego wykonawcę i teraz wszystko gra), więc mimo twoich teorii, Polak też potrafi i obiekty na ZIO stanęłyby na czas.

 • gina profesor
  czarnylis

  1. W zeszłym roku UEFA wskazywała na szereg wad stadionu m.in. za wąskie schody i wyjścia ewakuacyjne, słabe oznakowanie wyjść, łatwy dostęp na dach i inne. Problemy są także z widocznością w niektórych miejscach stadionu z powodu barierek oraz numeracją miejsc na stadionie. Problemem był też niedostateczny monitoring - a raczej brak jego obsługi w czasie meczu. Generalnie to dziwne, że budując stadion na Euro nie dostosowano go od razu do wymogów.
  2. Zarzuty antykorupcyjne są poważne. Firma tworząca projekt otrzymała niekorzystną dla władz umowę na mocy której dokonywała tylko ona zmian na dalszych etapach projektowania. Za te prace zapłacono 30mln złotych! To jest kilkakrotnie więcej niż kwoty za podobne prace! Podobnie na kolejnych etapach budowy - generowano wielkie koszty.
  3. Co do zachowania kibiców tzw. Wiary Lecha mówiły wszystkie media, pisały wszystkie gazety niezależnie od opcji.

  mój tekst nie miał na celu ośmieszanie, krytykowanie stadionu jako takiego lecz miał wskazać jakie mamy problemy z jednym stadionem na Euro ( a co dopiero z olimpiadą)

 • gina profesor

  Skoro nie ma uwag ze strony UEFA dlaczego nie wpuszczono kompletu widzów? Oczywiście Ty masz rację o zdarzeniach mówiło TVP, Polsat, TVN 24, pisały gazety od Wyborczej do Naszego dziennika, ale oczywiście to tylko jakiś mój wymysł....

 • ... początkujący
  do Gina

  Oj Gina a gdzie to widzialas sponiewieranych ludzi no powiedz w jakim programie, gazecie i po jakim meczu?! Prosze cię nie kłam tylko dlatego żeby podtrzymać swoją wiarygodnosć i swoje zdanie w temacie o ktorym nie masz pojęcia!Puste trybuny na meczu z Bragą cię tak zaniepokoiły? No coś takiego prawie 30 tyś ludzi którzy się świetnie bawili mimo mrozu? A moze zaniepokoiło cię to ze nie ma żadnych uwag ze strony UEFA które by potwierdziły twoją naciąganą teorię?! Ach CBA ci sie rzuciło w oczy CBA które nie prowadzi sprawy wobec samego stadionu jego wykonania działania tylko wobec przetargu na projekt z lat 2005?! Naprawdę nie byłaś na żadnym meczu na tym stadionie a opisujesz takie niewiarygodne bzdury że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać z ciebie!
  A co do nicka to że ty podajesz swój coś zmienia tzn masz uprawnienie do pisania nieprawdy i jednocześnie do tego żeby tobie wierzyć bo masz nick?! Tak samo naciągane jak twoje "dowody" na to żeby dowalić stadionowi w Poznaniu!

 • anonim
  SZROT

  TEN PORTAL STOCZYŁ SIĘ NA SAMO DNO!NIE MA ŻADNYCH NEWSÓW CIEKAWYCH!GENERALNIE NEWSY TO TYLKO ALBO WYNIKI TRENIGÓW LUB KWALIFKACJI ALBO ZAWODÓW.NA ŻENUJĄCYM POZIOMIE STOI OPIS ZAWODNIKÓW,STOCH MA OPIS SPRZED 6 LAT CHYBA.a O KPINE ZAKRAWA JUŻ TO"PROSTO ZE SKOCZNI" KOLES PISZE TAM ILE SKOCZYŁ JAKIŚ ZAWODNIK A TO AKURAT KAZDY WIE...ITAK TEN KOMENTARZ ZARAZ USUNĄ,ALE MOZE DA IM TO COŚ DO MYŚLENIA!NIE TLYKO JA TAK MYSLE!

 • gina profesor
  ...

  No własnie - dlatego mam wierzyć Tobie, choć nawet nie raczyłeś zapisać swojego nicka?
  wierzę w to, co widzę - na pół puste trybuny na meczu z Bragą, akcje CBA, sponiewieranych ludzi, którzy przyszli na mecz z dziećmi w telewizji i prasie

 • ... początkujący
  do Gina

  To co napisałaś o stadionie Miejskim w Poznaniu jest nie tylko nieprawdą ale i wstrętnym rzucaniem błota szczególnie jeżeli chodzi o punkt 3! Nie byłaś na stadionie posiłkujesz się tym co piszą przeróżne gazeciny od Wybiórczej począwszy a skończywszy na Naszym Dzienniku czy Rzeczpispolitej! Więc chcę ci powiedzieć że byłem już na tym stadionie na 6 różnej wagi meczach: min.:puchar UEFA z Juwentusem na Polska WKS czy Polonia W-wa Lech i ani ja ani moje dzieci nie zostały pożarte oplute stratowane zresztą jak i dzieci innych rodziców którzy na tych meczach byli! Sprawa korupcji: w tej sprawie NIK wypowiadał się już 3 krotnie w swoich raportach w latach 2005-2010 i cóż po żadnym z nich nikomu nie postawiono zarzutów ciekawe dlaczego?To proste te pseudo fakty o korupcji są tylko po to żeby źle powiedzieć o Poznaniu w czym niestety brylują ludzie związani z tym miastem czyli miejscowe dziennikarzyny! I sprawa zarzutów UEFA dlatego objęła Lecha Poznań ponieważ zabezpieczeniem spotkania zajmuja się oni i to klub odpowiedzialny był za to że ludzie stali w przejściach - zamiast na swoich miejscach natomiast jeżeli chodzi o sam stadion to UEFA w swoim raporcie o przygotowaniach do EURO2012 wystawiła oceny najwyższe i przyznała klasę Elite temu stadionowi więc jak możesz mówić o tym że UEFA nie zostawiła na stadionie suchej nitki? Zawsze interesują mnie ludzie którzy zabierają głos nie widząc czegoś z bliska tylko plotą trzy po trzy bo ktoś coś! I jeszcze jedno : dlaczego przebywający w Polsce Platini nie skrytykował stadionu w Poznaniu skoro tak źle widzą go jego współpracownicy? Też odpowiedź jest prosta : bo żadnego negatywnego raportu o stadionie nie ma! Zresztą w ostatnim czasie tego typu artykułów czy komentarzy o Euro jest coraz więcej dlaczego mimo że prace idą pełna parą to co miało być na Euro powstanie - moze nie wszystkie drogi ale w ciągu trzech lat trudno odrobić 50 lat zaniedbań wystarczy popatrzeć na Czechy oni nie muszą ładować kasy w drogi bo odziedziczyli je w spadku po Czechosłowacji my w 1989 mieliśmy kawałek gierkówki która zaczęła się sypać- ale nie będzie żadnej wtopy patrząc na przygotowania jesteśmy już lepiej przygotowani niż Austriacy przed Euro2008 ! To że możemy zorganizować dużą i ważną imprezę jest faktem ale na pewno łatwiej jest ciągle narzekać jojczyć pluć niż w tym kierunku coś robić!Zapraszam na stadion w Poznaniu Gina potem się wypowiadaj!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).