PK Pań w Zao: Yuuki Itoh triumfatorką w Zao

 • 2011-03-10 01:00

W pierwszym dniu zawodów PK, odbywających się w japońskim Zao niespodziewanie, przed rodzimą publicznością zwyciężyła Yuuki Itoh. Skoki na 94 m w pierwszej serii i 87 m w drugiej zapewniły jej pierwszy stopień na podium.

Japonka pokonała Jacqueline Seifriedsberger (93,5 i 87m) z przewagą 1,5 pkt, a także Maję Vitc (93 i 89,5m), która uplasowała się na 3. miejscu.

Na podium zabrakło więc najlepszej trójki klasyfkacji generalnej PK. Liderka - Daniela Iraschko w ogóle nie pojawiła się na zawodach. Zabrakło też drugiej faworytki Coline Mattel. Z kolei Eva Logar znalazła się na 6. pozycji.

W zawodach wzięło udział 32 zawodniczki. Jutro drugi konkurs w Zao i kolejna dawka wrażeń


KLASYFIKACJE I WYNIKI:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań »


Magdalena Wojas, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5477) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kasai

  Yoshiko Kasai to chyba też jakaś rodzina z Noriaki Kasai, nie zdziwie się jak to jego córka

 • anonim
  Watase

  Watase Ayumi to córka Yuty Watase?

 • newryn stały bywalec

  Jeszcze nie widziałem takiego konkursu PŚ lub PK, gdzie prawie 2/3 zawodników jest z jednego kraju.. I tak lipa, bo nie ma mojej ulubienicy Eleny.. :-(

 • anonim

  Dlaczego na zdjęciu jest Sara Takanashi a zdjęcie jest podpisane, że to Yuuki Itoh jest?

 • szczur początkujący
  Bez komentarza...

  ...Japonek w tym konkursie było więcej, niż jest Polek, które kiedykolwiek na nartach skoczyły. Kilka dobrych się nie pojawiło (Takanashi).

  "We're doomed. Seriously."

 • anonim
  ??

  o ile sie nie myle to na zdjeciu jest sara takanashi! i to raczej ona sie spalila w oslo bo na treningach skakal wszystkie skoki ponad 100 m a nie jak to autor N powiedzial yuki ito ...

 • anonim

  Wcale się nie spaliła. W Oslo tak super nie skakała. Były od niej lepsze i tyle.

 • anonim

  Yuki to świetna zawodniczka, szkoda, że w Oslo spaliła się psychicznie. Mógł być medal dla Japoni :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).