Michael Hayboeck: "Moje skoki nie były idealne"

 • 2011-03-11 22:53

Dzisiejszy konkurs w Wiśle nie przyniósł jeszcze odpowiedzi na to, kto zwycięży w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Na rozstrzygnięcie trzeba poczekać do jutra. Na konferencji prasowej trójka najlepszych skoczków była zadowolona.

"Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wygrać ten konkurs. Moje skoki nie były idealne, bo troszeczkę spóźnione. Ale wyszło bardzo dobrze, bo przecież zwyciężyłem. To były idealne zawody, prawie nie wiało, warunki były super i nie ma na co narzekać" - powiedział Michael Hayboeck.

Z powodu nieczynnego wyciągu dla skoczków, zawodników wywoziły na górę samochody. "Wczoraj podczas treningów było z tym trochę bałganu, ale dziś organizatorzy już nabrali doświadczenia i wszystko szło gładko. Oczywiście, wyciąg jest wygodniejszy, ale samochody też spełniły swoje zdanie" - dodaj Austriak.

"Bardzo udany występ. Mój pierwszy skok był słaby a pomimo to udało mi się wskoczyć na podium. Więc jesten wyjątkowo zadowolony. Pomimo tego, że po pierwszej serii zajmowałem dopiero ósme miejsce, to wierzyłem, że uda mi się zając miejsce w czołowej trójce. No i się udało" - podsumował Kim Rene Elverum Sorsell.

To jest bardzo fajna skocznia a warunki do skakania były świetne. Moje skoki jednak były kiepskie, stać mnie na więcej, więc z samych skoków nie jestem zadowolony. Mam nadzieję, że jutro poradzę sobie lepiej, może uda mi się wygrać konkurs" - stwierdził Andreas Wank.

Najlepszy z Polaków, Maciej Kot, zajął dziś ósme miejsce. "Udało mi się zająć miejsce w pierwszej dziesiątce zawodów, więc jestem zadowolony. Moja forma była ostatnio bardzo słaba, więc miejsce nie jest złe. Mam nadzieję, że jutro pójdzie mi jeszcze lepiej. Moim celem jest pojechac do Planicy jako zawodnik a nie jako kibic. Dziś zrobiłem krok w dobrym kierunku, miejmy nadzieję, że znajdę się w składzie na loty w Planicy. Moje skoki były takie sobie. Pierwszy wydawał mi się w sumie zły, ale odległość była dobra. Drugi był technicznie poprawny. Tej zimy brakowało mi wszystkiego po trochu, nie miałem ani mocy ani techniki. Ale miejmy nadzieję, że końcówka będzie obiecująca" - powiedział Maciek.

Jutro konkurs finałowy. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego rywalizują Słoweniec Rok Zima z Austriakiem Mario Innauerem i Wankiem. Innauer miał wczoraj pecha. W pierwszej serii leciał trochę niestabilnie i podparł swój skok po lądowaniu. W drugiej serii skoczył krótko i zajął dopiero 24. lokatę. Tym samym stracił pozycję lidera PK na rzecz Słoweńca, który w zawodach zajął czwarte miejsce. Teraz Zima ma 18 punktów przewagi nad Innauerem i 44 nad Wankiem. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków – Rafał Śliż zajmuje odległe miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki.

Korespondencja z Wisły, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5249) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Antek stały bywalec

  "Innauer miał wczoraj pecha." dlaczego wczoraj? nie dzisiaj? artykuł był dodany w dniu konkursu

 • anonim

  kot do Planicy?
  hmmm. byłam dzisiaj na skokach.. i raczej mu to dobrze nie szlo.. udało mu się...

 • rosa początkujący

  "Najwyżej sklasyfikowany z Polaków – Rafał Śliż zajmuje odległe miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki."
  Teraz to ja już naprawdę boję się o skoki po odejściu Adama:/
  i gdzie ta przyszłość Polskich skoków?

 • anonim
  dfdsfg

  weźcie Jakuba Kota do Planicy

 • anonim

  Bardzo proszę o zdjęcie SKOCZNI w Wiśle :)
  Bo nie ma żadnego ;/

 • Nisha bywalec

  "Najwyżej sklasyfikowany z Polaków – Rafał Śliż zajmuje odległe miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki."

  Co tu kryć - brzmi to raczej tragicznie...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).