206 metrów Naglica na Velikance

 • 2011-03-16 17:56

Dziś na skoczni mamuciej w Planicy odbyły się pierwsze serie treningowe. Obiekt przed finałowymi konkursami testowali zawodnicy, którzy wystąpią w roli przedskoczków.

Jednak pogoda w Kranjskiej Gorze nie rozpieszcza zarówno skoczków jak i kibiców. Przez cały dzień pada drobny deszcz. Prognozy na kolejne dni są już bardziej optymistyczne.
Pierwszy skok oddał Matevz Sparovec (153m), który prawdopodobnie po tym sezonie zakończy aktywną karierę sportową. Sparovec przejął "pałeczkę" kapitana od Braneta Iskry, który w ostatnich latach zawsze jako pierwszy oddawał skok w Planicy.

Najdłuższy skok w obu seriach treningowych oddał Tomaz Naglic, który lądował na 206 oraz 202m.

Jutro na godzinę 09:00 zaplanowana jest seria treningowa a o 11:00 rozpoczną się kwalifikacje.

Wyniki serii treningowych
Matevž Šparovec 153 m, 90 m
Rožle Žagar 163 m, 146 m
Rok Mandl 185 m, 166 m
Andraž Pograjc 188 m, 172 m
Rok Urbanc 188 m, 179 m
Miran Zupančič 167 m, 167 m
Robert Hrgota 189 m, 180 m
Jan Družina 185 m, 162 m
Tomaž Naglič 206 m, 202 m
Jaka Rus 123 m, 115 m
Denis Zupančič 151 m, 146 m
Mitja Oranič 160 m, 152 m
Gašper Berlot 178 m, 167 m
Marjan Jelenko 154 m, 138 m
Manuel Poppinger (Aut) 170 m, 156 m
David Falmann (Aut) 165 m, 152 m
Thomas Thurnbichler (Aut) 176 m, 182 m
Bernd Heinzmann (Ger) 102 m, 115 m
Tobias Bogner (Ger) 121 m, 157 m
Markus Eisenbichler (Ger) 173 m, 179 m
Conni Kreiselmayer (Ger) 131 m, 129 m
Maxim Lahuerte (Fra) 187 m, 186 m
Sebastian Lacroix (Fra) 158 m, 159 m
Francois Braud (Fra) 161 m, 160 m

Korespondencja z Planicy, Anna Szczepankiewicz


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12665) komentarze: (61)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Środowe skoki przedskoczków

  Najlepsi w dwóch środowych treninhach:

  1.Tomaž Naglič ---------------- 206.0 m - 202.0 m
  2.Maxim Lahuerte (Fra) -.-.--- 187.0 m - 186.0 m
  3.Robert Hrgota --------------- 189.0 m - 180.0 m
  4.Rok Urbanc ------------------ 188.0 m - 179.0 m
  5.Andraž Pograjc -------------- 188.0 m - 172.0 m
  6.Thomas Thurnbichler (Aut) - 176.0 m - 182.0 m
  7.Markus Eisenbichler (Ger) -- 173.0 m - 179.0 m
  8.Rok Mandl ---------.---------- 185.0 m - 166.0 m
  9.Jan Družina ------------------ 185.0 m - 162.0 m
  10.Gašper Berlot --.---.---.---- 178.0 m - 167.0 m

 • Boy profesor

  @zur555
  Nieprawda, przedskoczkowie powinni mieć 18 lat, aby móc skakać na mamutach. Chociaż i tak zazwyczaj na wszystkich mamutach są ci sami przedskoczkowie, sprawdzeni i obeznani z wszystkimi skoczniami tego typu.

 • zur555 doświadczony

  Przed skoczkowie muszą mieć s 20 lat a nie 18.

  Mi się wydaje ze Tylko Zyłą do konkursu awansuje. Ewentualnie M.Kot.

  Jeśli chodzi o Jasona to gdyby odłożył trening biegowy to spokojnie byłby w 30 PS w skokach, a myślę ze nawet byłby na poziomie pierwszej 15.

 • Boy profesor

  David Zauner po przejściu z kombinacji do skoków ani razu nie wypadł z pierwszej dziesiątki zawodów PŚ. Ale trzeba przyznać, że biegaczem był marnym. Chappuis i Koivuranta to jednak biegacze dosyć solidni, więc im trochę ciężej pewnie osiągać takie wyniki jak Zauner, bo jednak więcej przykładali się do biegów. Jednak gdyby poświęcili się w 100% skokom to kto wie kto wie. Na pewno mają ogromny skokowy potencjał.

 • HKS początkujący
  LAMY CHAPPUIS

  Nigdy nie wiadomo jak na zawodnika wpłynie trenowanie jednej konkurencji. Francuz mógłby być zawodnik nr 5-10 albo zawodnikiem nr 30-40 i takie gdybanie ma mało wspólnego z rzeczywistością. Aktualnie można tylko powiedzieć jaką formę w skokach prezentuje przy jednoczesnym trenowaniu biegów. Przenosiny do skoków to zawsze ryzyko ;)

  A jeśli chodzi o biegaczy to choćby Manninen był 8 na IO w Turynie, więc też ciężko powiedzieć jak kombinatorzy by biegali odpuszczając skoki. Wydaje się, że bliżej czołówki w skokach ale jak dla mnie powiedzenie że są słabi tu i tu to przesada.

 • Boy profesor

  Pavlov jest słabiutki, już lepszy od niego jest Deyan Funtarov.
  A o Zografskiego się boją, dziwi mnie to, bo to przecież koniec sezonu i i tak nie ma już o co walczyć. A kiedyś musi się nauczyć latać, najwyższa pora.

 • anonim

  Nie ma Braneta Iskry - jest Branko Iskra. drobna, ale jednak różnica.

 • anonim

  Zastanawia obecność Pavlova a brak Zografskiego? Czyżby tata się o niego bał albo dał mu szlaban, czy co? przecież Pavlov jest z założenia słabszy od Zografskiego, więc czemu jeden jedzie a drugi nie, choć ewidentnie Zografski dołuje...

  A jeśli chodzi o Lamy Chappuis, pewnie byłby skoczkiem na poziom 30-40 miejsca, więc lepiej niech się bawi w kombinację i okazyjnie przyjeżdża na lotnie :)

 • pietrek94 doświadczony
  TV

  Wie ktoś jak można jutro obejrzeć te 2 serie treningowe? Są transmitowane na RTV Slo 2 ale ten kanał jest przeważnie kodowany na czas transmisji a w internecie raczej nie można tej stacji oglądać :/

 • anonim

  Tomaz Naglic skacze średnio na dużych skoczniach ale na mamutach spisuje się lepiej

 • pepeleusz początkujący
  @Boy

  Zdarzyło zdarzyło - na początku kariery zrobił tak Dusan Kozisek, a pod koniec słynny Trond Einar Elden.

 • JaLeb bywalec
  HKS

  No tak teraz dopiero zauważyłem że Lacroix nie skoczył 180 a 160 :D.
  To rzeczywiście kiepsko.
  Ale Berlot czy Oranjic nie są przecież najlepszymi skoczkami no i trzeba wziąć pod uwagę że skakali z tej samej belki co dkoczkowie.
  A Jelenko w ostatnich konkursach nie plasował się tam gdzie Nurmsalu więc jego forma aż tak bardzo nie dziwi.

 • Boy profesor

  @jedrek10
  Jeszcze się nie zdarzyło aby jakiś kombinator przeszedł do biegów narciarskich. Sytuacja ta ma miejsce jedynie w drugą stronę.

 • jedrek10 bywalec

  Nie przesadzajcie z tym Lamy-Chappuis.To że jest świetnym jak na kombinatorów norweskich skoczkiem to wiadomo ale mysle ze odpadł w kwalifikacjach jesliby w nich startowal.Byl raczej gorszym skoczkiem od Kouviuranty a Kouvuranta juz caly sezon trenuje tylko skoki i to z dobrym trenerem wiec Francuz wypadłby od niego ''duuuzo'' słabiej i raczej nie mialby szans na 40.Czasami na tym forum są opinie o kombinatorach norweskich i najlepszych skoczkach z kombinacji,ludzie piszą jakby to byli jacys swietni skoczkowie.Są swieni jesli chodzi o skoki do kombinacji jesli chodzi o skoki narciarskie są słabi lub przeciętni.A jesli są za dobrymi skoczkami jak na kombinacje przechodzą do skoków narciarskich,jak sa za dobrymi biegaczami jak na kombinacje przechodza do biegow.Zeby byc kombinatorem norweskim trzeba i slabo skakac i slabo biegac heh.

 • Boy profesor

  Bogomil Pavlov skakał już na mamucie w Planicy w ubiegłym roku.

 • Boro początkujący
  wiek skoczka biorącego udział w zawodach

  mam pytanie czy zawodnik który bierze udział w zawodach na skoczni mamuciej musi mieć ukończone 18 lat? bo wiem że przeskoczkowie muszą mieć 18 lat bo zastanawia mnie fakt że jest Bogomil Pavlov a nie ma Vladimira Zografskiego

 • Barthelemew początkujący
  @Talar

  Po pierwsze Jason Lamy Chappuis nie startuje w kwalifikacjach, więc faktycznie pewniakiem jest, ale... Gdyby skakał to miałby duuuże szanse na awans do czołowej "40".

 • anonim

  Tutaj bym polemizował. Byrt ma realne szanse na awans do 40, jeżeli zaprezentuje się trochę lepiej niż w Lahti, a przecież tam tragedii nie było. Jedno jest pewne - trzeba będzie przeskoczyć bulę i to dość znacznie. Nie wiem, jak wyglądają teraz skoki M. Kota, ale Hula na przykład w ogóle nie ma teraz odbicia i będzie miał duże problemy z przejściem nad bulą. Żyła powinien dać radę bez problemu. Jedynym problemem jest lotność Polaków - nawet Baalkasen przy dobrym wietrze może pozbawić ich złudzeń.

 • anonim

  Coś mi się wydaje , że pogoda tam nie najlepsza, bo u nas wiatr silny. A w Planicy zawsze z tym problem, na pewno będzie w pt konkursie...

 • anonim

  W kwalifikacjach aż 71 zawodników, ale przy Jasonie Lamy-Chappuis jest gwiazdka z objaśnieniem na dole: training only (WC rule 2.2). Czyli wystąpi de facto 70 zawodników, a więc do odstawki pójdzie 30. Ciężko będzie przebrnąć przez kwalifikacje polskiej czwórce. Żyła i Byrt to moi pewniacy do awansu. Być może uda się zakwalifikować pozostałej dwójce.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).