Łukasz Kruczek: "Bardzo fajny wynik"

 • 2011-03-18 20:27

Łukasz Kruczek miał dziś powody do uśmiechu. Do finału awansowało aż trzech jego podopiecznych. Kamil Stoch zajął wysokie, siódme miejsce a i Tomasz Byrt był bliski awansu do najlepszej trzydziestki.

"Konkurs dobry w wykonaniu naszych zawodników. Czterech Polaków w finale, dwóch w pierwszej dziesiątce, to bardzo fajny wynik. Skoczyli swoje skoki, to, na co ich było stać. Tomkowi też tylko trzy miejsca zabrakło do awansu. Można powiedzieć, że dla wielu zawodników ten sezon już się zakończył. W niedzielę skacze już tylko najlepsza trzydziestka klasyfikacji generalnej a jutro jeszcze drużynówka. Trzeba będzie uważać na Słoweńców. Było nie było - brązowi medaliści z Oslo, jakkolwiek by nie oceniać tamtego konkursu. Potrafią wykorzystać swoją szansę i na pewno będą walczyć" - powiedział trener polskich skoczków.

Sezon zakończył się już dla Tomka Byrta, bo w jutrzejszym konkursie drużynowym wystartują Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Adam Małysz.

Korespondencja z Planicy, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7745) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=FXmSce_7SNo

  Johan Remen Evensen 246,5m rekord swiata z kamery takiej jaka w planicy

 • pikuś początkujący
  Stefan Hula

  Stefan Hula taki niby bez formy w tym sezonie, a jednak uzbierał więcej punktów PŚ niż kiedykolwiek. Może wcale nie jest złym skoczkiem, tylko brak mu wiary troszkę? i wsparcia kibiców? Ja myślę, że jednak on powinien wystartować w drużynówce, jest mimo wszystko pewniejszy.. Ech, kibicować jemu też trzeba i wspierać, a nie tylko tych najlepszych.

 • anonim
  Dziekujemy Adas!

  Zapraszam do obejrzenia filmiku o wspaniałej karierze Adama Małysza!
  Komentujcie z podziękowaniami dla Adasia ! (np. Dziekujemy Adam)
  Oddajmy Hołd Naszemu Mistrzowi!

  http://www.youtube.com/watch?v=wZekMYxj4jc

 • Bartek095 początkujący

  Własnie czy Hula wystapi w niedziel. Bo jest 39 wPŚ ale wg mnie powinien wystąpić. Bo nie ma Larinto,Uhrmanna,Bodmer-kontuzjowany,Kasai też,Tochimoto nie ma i Schmitt chyba nie będzie startował to Hula wchodzi. WIECIE COŚ O TYM?

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=BzVSV84TUXw&lc=8QnqCiyh9tqj5IOqXH9uuW5nsBn9N9

  Adam Małysz 230,5m z innej kamery

 • anonim
  Trener nie wybrał Byrda....

  Byrd skacze nierówno , Hula regularnie , Byrd raz średnio ,raz bardzo dobrze.Hula zawsze słabo ,no ale równo!. Najważniejsze nie wywyższa się nad trenera.....

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=BzVSV84TUXw

  Adam Małysz Personal best z kamery takiej jak w planicy w HQ

 • Piotr S. profesor

  Czemu trener nie wybrał Tomka? Przecież nie skoczyłby dużo gorzej niż Stefan. W jaki sposób Tomek ma nabierać doświadczenia i jak ma radzić sobie z presją, jeżeli jest pomijany? On potrafi się zmobilizować, jak był w drużynówce to było podium. Czy trener o tym zapomniał? Czy pominięcie jego w Oslo nie było błędem? Jeżeli postawienie na Tomka to ryzyko, to postawienie na Stefana jest także ryzykiem. Szanse by nasi skoczkowie byli w Pucharze Narodów wyżej od Niemców są iluzoryczne. Stefan musiałby skakać na swoim dobrym poziomie by osiągnąć ten cel, a tak nie jest. Mam nadzieję, że Stefan szybko się pozbiera po nieudanym konkursie. Szkoda, że na najważniejszych imprezach w sezonie miał akurat problemy z formą. Dobrze, że był w 30-tce, ale od niego można wymagać trochę więcej.

 • anonim

  Jeżeli uważacie, że Hula jest pewniejszy od Byrta, to gratuluję znajomości tematu. Sztywniak fartem przeszedł kwalifikacje i cudem wszedł do 30 jako ostatni, a swojej lokaty nie poprawił. Byrt miał tu przynajmniej jeden całkiem dobry skok, co prawda przy przednim wietrze, ale potrafił go wykorzystać. Po wczorajszym i dzisiejszym dniu gołym okiem widać, że umiejętności lotnika wyższe posiada Byrt. Wynika to z ułożenia nart. Sztywniak daleko nie zaleci przy takim ułożeniu.

 • anonim

  Szkoda że w niedziele nie wystartuje Hula. Ale jakby nie patrzeć to najlepszy sezon dla niego w karierze. Jutro powalczą o podium.

  Tomasz Byrt sezon skończył i uważam że sezon świetny. Zdobył 2 pkt w Zakopanem. Przeszedł wszystkie kwalifikacje. Był na MŚ i co ważne tam też wszedł do konkursu i był na podium w Lahti w PŚ w drużynówce. I ma także świetny rekord 198,5 metra. Za rok na pewno się poprawi bo jest młody talent ma i potrafi skakać!

 • anonim

  Coraz wiecej i częściej naszych zawodników ląduje w finale i to już nie tylko na skoczniach K-120 ale i na mamutach.
  Może wreszcie nastąpi jakiś przełom ? czego polskim skokom bardzo życzę i oby tak przydał się wreszcie jakiś porządny system szkolenia młodzieży u nas a będzie kiedyś ok.
  Fajnie widzieć dwóch już Polaków w dziesiątce a czterech w 30-stce.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).