Adam Małysz: "Nie ma co winić Stefana"

 • 2011-03-19 16:37

Adam Małysz po dzisiejszym konkursie drużynowym mógł czuć pewien niedosyt. Po pierwszej serii zawodów była realna szansa na podium. W finale znacznie lepsi okazali się jednak Słoweńcy.

"Słoweńcy skakali dziś dużo lepiej od nas i wygrali z dużą przewagą. Szkoda z jednej strony, z drugiej - taki jest sport" - skwitował Małysz.

Niedosyt polskich kibiców może być tym większy, że w serii próbnej Polacy spisali się jednak lepiej, a Słoweńcy słabiej. "Seria próbna to co innego, w zawodach jest stres i adrenalina. Nie można mieć pretensji do nikogo. Piotrek skakał naprawdę super. Kamil - o mało nie dostałem zawału jak w drugim skoku mu nagle odeszły narty. Wyprowadził to jak profesjonalista. Stefan nie miał tu świetnej formy, ale cały czas w Planicy skakał nieźle. On się starał, bardzo chciał i nie można mieć do niego pretensji. Przecież nikt nie chce zepsuć skoku. Rozbiło go w powietrzu a na takiej skoczni jak ta, nie ma przelewek" - powiedział Adam.

Nasz skoczek wciąż wierzy w zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej. "Kofler skakał dziś dobrze i będzie trudno go pokonać. Ale będę walczył, moje skoki też są przyzwoite. Nie wiem czemu mieliśmy dziś prędkości o trzy kilometry na godzinę niższe niż wczoraj" - zapowiedział Adam.

Pojawiły się plotki, że Hannu Lepistoe wyszedł już ze szpitala. "Wczoraj ktoś mi powiedział z Eurosportu, że Hannu jest już w domu. Ale Hannu jest wciąż w szpitalu. Prawdopodobnie wyjdzie we wtorek lub środę. Chcemy go pożegnać w Zakopanem, mam nadzieję, że da radę przyjechać, dziś ma do mnie dzwonić jego żona i mam nadzieję, że się czegoś dowiem" - zakończył Małysz.

Korespondencja z Planicy, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11588) komentarze: (75)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Emil początkujący

  @sakala. TEn sezon był słaby biorąc pod uwagę naszą szeroką kadrę ale... mieliśmy dwóch skoczków czołowej "10" PŚ (nigdy to sie nie zdarzyło). Nasz 3 skoczek był sklasyfikowany w "40" co też się chyba nigdy zdarzyło (w 1980 r 42 był Pawlusiak w 2001 42 Skupień a w 2010 r 41 Rutkowski) a co ważne. Nigdy w drużynie nie wypadliśmy z czołowej piątki, zajeliśmy dwa miejsca na podium i cztery w czwórce. Daleko nam było do występów takich jakie średnio mieliśmy w latach 2001-2008 czyli 6 miejsce to sukces, wczoraj 4 było uznane za porażkę... Przyszyły sezon to inna historia, ale ja licze że nie będzie jakiegoś regresu olbrzymiego czyli średnio o dwa miejsca w drużynówkach powinniśmy wypadać gorzej niż teraz. A kadry młodzieżowa to jeszcze inna historia i tu jest źle.

 • anonim

  No to teraz się Małysz popisał ćwierć-inteligencją. Nie powie złego słowa na resztę zawodników, bo odchodzi i ma teraz skoki w nosie. Słabiuteńki skok Huli usprawiedliwia najprostszymi i niemającymi nic wspólnego ze sprawą argumentami. Potem mówi, że ma szansę na walkę z Koflerem o 3. miejsce w klasyfikacji PŚ (po zwycięstwie w Zakopanem powiedział, że będzie walczył o PŚ z Morgensternem). Na końcu dziwi się, dlaczego mieli prędkości o 3 km wolniejsze niż w piątek i czwartek. I tu wyszła jego głupota. On nawet nie wie, że w sobotę skakali z o wiele niższych belek. Kolejna sprawa, nie związana z wypowiedziami z artykułu to to, że Małysz, którego Kruczek zaprowadził na samo dno, nie jest w stanie zdobyć się na odwagę i wlepić mu jedynkę z piastowania posady trenera kadry A. Złego słowa nie powie na trenera i o dziwo podkreśla jego "kunszt" trenerski. Tutaj wychodzą wszystkie złe cechy Małysza: oportunizm, brak celnej riposty tak jak u Kamila, uległość, niedomiar inteligencji, sprzedawanie się jako kukła medialno-komercyjna itd.

 • gina profesor
  Czego się obawiam?

  Ano tego, jak nasz sztab trenerski zrobi analizę wyników po sezonie. No bo znając optymistyczne i zadowolone z siebie podejście pana Tajnera to może być tak - odnieśliśmy sukces:
  1. 3 lub 4 miejsce w PN - miejsca na podium w drużynówce, dawno tak nie było...
  2. Dwóch skoczków w I dziesiątce!
  3. Medal ma MŚ
  4. 3 zwycięstwa w PŚ, miejsca na podium
  Prawda, że to ładnie wygląda?
  I co fajnie - super sezon!
  Więc ja chciałabym, żeby po sezonie zrobić porządną analizę i odpowiedzieć na pytanie główne - co się stało z obiecującą grupą młodych skoczków - Miętusów, Kubackich, Rutkowskich i innych. Dlaczego ich sezon jest stracony. Nie ma postępów, nie am rozwoju
  Dlaczego tak słabo występowaliśmy w PK?
  Dlaczego tak słabo występowaliśmy w MŚJ?
  Przecież to się nie znikąd, że cała grupa skoczków tak źle skacze. I dobrze byłoby znaleźć przyczynę a nie chować się za sukcesami Stocha i Małysza. Jak dla mnie to nie jakiś pojedyńczy błąd, ale nawaliło coś w systemie przygotowań.
  A najlepiej jakby po sezonie usiąść wspólnie z Adamem Małyszem i innymi zawodnikami, z Hannu którzy mają trochę inną perspektywę patrzenia i nie tylko znaleźć przyczyny ale też opracować zasady prowadzenia kadry na przyszłość. Szkoda tych skoczków, ich potencjału i możliwości. Strach pomyśleć, gdzie byśmy byli, gdyby nie stracili tego sezonu i rozwijali się na miarę możliwości.

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  ,,Nie już był wtedy od niedawna ranking FIFA więc aż tak to nie:)
  tyle że obejmował i obejmuje wyniki za kilka lat i nie wszystkie zasady były znane''

  Czyli czasy ,,Przeglądu Sportowego'', kiedy takie rzeczy robiło się na własny użytek. ;) Z PŚ w skokach podawali tylko pierwszą ,,10'' i to było strasznie wk*********. ;) Nagrywałem konkursy na magnetowid, potem spisywałem wyniki robiąc pauzę, notowałem też w trakcie konkursu, ale reklamy nigdy nie pozwoliły mi sporządzić klasyfikacji PŚ za cały sezon ;).

 • pepeleusz początkujący
  @sakala

  Nie już był wtedy od niedawna ranking FIFA więc aż tak to nie:)
  tyle że obejmował i obejmuje wyniki za kilka lat i nie wszystkie zasady były znane

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  ,,Kiedyś dawno jak byłem jeszcze w podstawówce to klasyfikowałem reprezentacje piłkarskie za dany rok kalendarzowy uwzględniając wiele czynników i tyle było liczenia że wytrzymałem tylko dwa sezony..''

  Ale byłeś prekursorem rankingu FIFA ;).
  Gdybym przypuszczał, że to pochłonie tyle czasu to bym nie zaczynał, niech FIS stworzy wreszcie coś w podobie. Tak czy tak pogadam z @HKS czy nie wrzuciłby tego na swoją stronę, a potem może znajdzie się parę osób do pomocy.

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  O R.Kobayashi jeszcze w dwójce rocznika się trzyma bo po pierwszwe ,,20' myślałem że cieniuje. A ten Kinoshita to wyjątkowo z nim wygrał czy jest teraz lepszy?

  Nie wiem:
  1) Trudno o wyniki w tych kategoriach
  2) Pozostałe konkursy (również seniorskie) mają bardziej ,,regionalny'' charakter - zawodnicy spoza Hokkaido (nie licząc tych z krajowej czołówki) skaczą np. bardzo rzadko w Sapporo, a tam odbywa się większość zawodów.

  W ogóle tam jest mnóstwo aktywnych skoczków na przyzwoitym poziomie (więcej niż w Słowenii czyli...najwięcej na świecie - tyle że ,,struktura wiekowa'' jest nieco inna ;)). Mistrzostwa kraju stanowią coś w rodzaju przeglądu zasobów ;)

 • pepeleusz początkujący
  @sakala

  Dzieki za japjun i powodzenia w robocie nad rankingiem. Kiedyś dawno jak byłem jeszcze w podstawówce to klasyfikowałem reprezentacje piłkarskie za dany rok kalendarzowy uwzględniając wiele czynników i tyle było liczenia że wytrzymałem tylko dwa sezony..

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  Czyli była replika na replikę ;)- myślałem, że temat został zamknięty i nawet nie chce mi się w tej chwili pisać, może jutro, zresztą co tu jeszcze można dodać.
  Teraz to martwię się o ranking, bo od poniedziałku będę miał już bardzo mało czasu a powstały zaległości, których uzupełnienie zajmie mi w najlepszym razie 2 tygodnie. Skończę ten sezon, ale co dalej nie wiem, bo to jednak męczące zajęcie ;).

 • pepeleusz początkujący
  @sakala

  O R.Kobayashi jeszcze w dwójce rocznika się trzyma bo po pierwszwe ,,20' myślałem że cieniuje. A ten Kinoshita to wyjątkowo z nim wygrał czy jest teraz lepszy?

 • pepeleusz początkujący
  @sakala

  Miałem na myśli replikę na replikę czyli chyba...duplikę.
  Musze przyznać, że choć nie zawsze musimy zgadzać się w szacowaniu szans to gdy jest sytuacja gdy Ty przewidujesz ,,w zasadzie" brak medalu, Twój adwersarz przewiduje ,,w zasadzie" zdobycie medalu ,fakty są takie że jest brak medalu, a po tym wszystkim adwersarz twierdzi że to ....on miał rację.Dziwne
  No i jeszcze odwołuje się do innych konkursów drużynowych, no to skoro tak, to akurat SLO uzasadnili swój medal wczoraj..

 • pepeleusz początkujący
  @Maślana87

  Sitarz (ur.1978)o dnióśł poważną kontuzję nogi bodajże w kwalifikacjach do konkursu w ramach TCS chyba 1996/1997 i potem nie osiągnął już poziomu sprzed kontuzji, a na koniec kombinował.

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  Uwaga: tam w kat. junior skaczą roczniki 92 i młodsi w tym sezonie.

  11.3 Myoko (HS100):

  1.Yukiya Sato (95) 245.0
  2.Kanta Takanashi (92) 220.0
  3.Takuya Kaga (94) 218.5
  4.Minato Mabuchi (92) 218.0
  5.Toshihisa Denda (93) 216.5
  6.Yu Segawa (94) 211.5
  7.Tomoya Watanabe (95) 208.5
  8.Tomoru Mabuti (95) 207.0
  9.Shota Saito (94) 203.5
  .Tomofumi Naito (93) 203.5
  11.Atsuhito Okamoto (93) 203.0
  .Kenta Takehana (92) 203.0
  13.Go Yamamoto (95) 199.0
  14.Tomo Tsuchiya (92) 197.0
  15.Takehiro Watanabe (93) 194.5
  16.Yoshiki Kinjo (94) 192.5
  .Syota Sekizawa (95) 192.5
  18.Yuuto Kinoshita (96) 187.5
  19.Masashi Oka (93) 187.0
  20.Go Sonehara (93) 184.5
  21.Ryoyu Kobayashi (96) 181.5
  22.Masashi Sugimoto (93) 180.5
  23.Kodai Yuze (94) 178.5
  .Hiroshi Kimura (93) 178.5
  25.Naoya Yokokawa (95) 174.5
  26.Ryota Mikami (96) 174.0
  27.Kento Miyashita (93) 171.5
  28.Masahiro Kubota (94) 170.0
  29.Naoki Nakamura (96) 168.0
  30.Hidefumi Denda (97) 167.5

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2011-04-22 22:02:27 ***

 • anonim
  Sakala

  Ja Sitarza nie pamietam, co on zrobił w TCS? Ale masz rację, sezon słaby. a wy dalej klepcie zawodników po beznadziejnych skokach, na pewno kogoś tym zmobilizujecie....

 • sakala początkujący
  @pepeleusz

  W to, że Ty pamiętasz akurat nie wątpiłem ;)
  Replika jest już od dawna, krótka, bo w zasadzie wszystko z @HKS powiedzieliście - dziękuję za wystąpienie w mojej obronie. Faktycznie, komentarze czytam teraz z rzadka - ranking pochłania masę czasu (i tak mam spore opóźnienia) i nie zauważyłem tego absurdu ;).
  Japonia - mam pierwszą ,,30'' na razie i już podaję.

 • pepeleusz początkujący
  @sakala

  No ja Sitarza pamiętam :) i chyba jest on jednym z nielicznych którzy żałują że dostąpili zaszczytu występu w T4S.
  PS - jak tam juniorzy japońscy i ciekawy jestem czy będzie jeszcze Twoja replika w tamtej starej dyskusji o Oslo?

 • sakala początkujący
  @Talar

  OK., chodzi mi jedynie o to, że po 2000 roku przeciętni zawodnicy w tej dyscyplinie to u nas ,,święte krowy''. Hula w Planicy wypadł słabo (tzn. na swoim aktualnym poziomie) , sezon miał w sumie taki sobie, a co do Bachledy, o którym wspominasz, to przyszedł już chyba czas na podsumowanie jego ,,kariery'' (życzyłbym sobie żeby sam to uczynił...). W ogóle sezon, nie licząc Małysza i Stocha mieliśmy bardzo słaby. Więcej punktów w COC od niektórych naszych asów potrafił zdobywać Marcin Sitarz (ktoś go jeszcze pamięta?). ;)

 • anonim

  Hula jeszcze pokaże pewnie że jest cennym skoczkiem naszej kadry.

  Tymczasem ja , jako że od paru lat trochę montuję filmy , postanowiłem podziękować jako kibic Adamowi za te magiczne lata które nam podarował , tym krótkim filmikiem:

  http://www.youtube.com/watch?v=FHZs3APRh-g

  zapraszam do oglądania!

 • fan początkujący

  Ale z drugiej strony nie wolno przesadzac w druga strone i pisac ze Hula nie zawiodl jak zawiodl.Bo nie bojmy sie powiedziec Hula jest lepszym lotnikiem od takiego Prevca a ten mu odskoczyl o ponad 20 metrow w drugim skoku.To niestety trzeba powiedziec jasno Hula zawalil druga probe.Moze i nic by to nie dalo ale znow okazal sie najslabszym zdecydowanie naszym punktem.No ale jak jest bez formy to sie trudno dziwic.I chyba ze Stocha i Malysza uszlo powietrze co bylo widac w ich dwoch skokach w drugiej serii.Stocha jeszcze dobil podmuch wiatru a i tak ten skok wyciagnal az nadto.Bo balem sie ze wyladuje blisko po tym podmuchu.No coz stalo sie.Podium ucieklo przez az nadto dobrze skaczacych Slowencow.

 • anonim
  Hula

  Nie wiem po co Kruczek go daje do kadry, przeciez sam Hula ciagle mowi ze jest bez formy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).