Alexander Stoeckl nowym trenerem Norwegów

 • 2011-03-23 13:32

Austriak Alexander Stoeckl obejmie stanowisko szkoleniowca norweskiej kadry skoczków narciarskich. Zastąpi on tym samym Mikę Kojonkoskiego, który po minionym sezonie zrezygnował z pracy z Norwegami.

Kontrakt został podpisany na dwa lata z możliwością przedłużenia na kolejne trzy.

Mika Kojonkoski z norweskimi skoczkami pracował przez dziewięć lat. 47-letni szkoleniowiec postanowił jednak wrócić do kraju po tym jak otrzymał propozycję pracy w Fińskim Komitecie Olimpijskim.

Alexander Stoeckl przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję trenera austriackich juniorów. Karierę zawodniczą zakończył w 1995 roku, jednak nigdy nie osiągnął jako skoczek znaczących sukcesów.


Tadeusz Mieczyński, źródło: sport.onet.pl
oglądalność: (9634) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Mika Kojonkoski

  XII.ZIO:
  Turyn 2006: K95: 1.Bystoel, 3.Ljoekelsoey, 15.Romoeren i 67.Pettersen-DSQ; K125: 3.Bystoel, 4.Ljoekelsoey, 7.Romoeren i 24.Pettersen oraz 3. miejsce drużynowo (Bystoel, Romoeren, Ingebrigtsen i Ljoekelsoey).
  Vancouver 2010: K95: 9.Jacobsen, 12.Hilde, 18.Bardal i 23.Romoeren; K125: 11.Hilde, 12.Jacobsen, 15.Evensen i 22.Bardal oraz 3. miejsce drużynowo (Bardal, Hilde, Evensen i Jacobsen).
  Medale: 5 (1 0 4).
  XIII.MŚ:
  Val di Fiemme 2003: K120: 4.Ingebrigtsen, 13.Romoeren, 18.Pettersen i 22.Ljoekelsoey, drużynowo: 3. miejsce (Ingebrigtsen, Bystoel, Pettersen i Romoeren) oraz K95: 2.Ingebrigtsen, 10.Romoeren, 12.Bystoel i 18.Ljoekelsoey.
  Oberstdorf 2005: K90: indywidualnie: 4.Romoeren, 9.Ljoekelsoey, 9.Bystoel i 14.Pettersen i drużynowo: 12. miejsce (Bystoel, Pettersen, Romoeren i Ljoekelsoey) oraz K120: indywidualnie: 2.Ljoekelsoey, 4.Bystoel, 10.Pettersen i 12.Romoeren i drużynowo: 3. miejsce (Romoeren, Pettersen, Bystoel i Ljoekelsoey).
  Sapporo 2007: K120: 3.Ljoekelsoey, 12.Hilde, 14.Jacobsen i 27.Pettersen; drużynowo: 2. miejsce (Hilde, Bardal, Jacobsen i Ljoekelsoey) oraz K90: 4.Ljoekelsoey, 7.Jacobsen, 16.Bardal i 21.Hilde.
  Liberec 2009: K90: 12.Bardal, 16.Hilde, 17.Jacobsen i 27.Evensen; K120: 3.Jacobsen, 5.Bardal, 23.Hilde i 30.Evensen oraz drużynowo: 2. miejsce (Bardal, Hilde, Evensen i Jacobsen).
  Oslo 2011: K95: indywidualnie: 5.Hilde, 9.Bardal, 15.Jacobsen i 46.Evensen i drużynowo: 2. miejsce (Jacobsen, Romoeren, Bardal i Hilde) oraz K120: indywidualnie: 7.Bardal, 9.Jacobsen, 10.Hilde i 14.Evensen i drużynowo: 2. miejsce (Jacobsen, Evensen, Bardal i Hilde).
  Medale: 10 (0 6 4).
  XIV.MŚL:
  Planica 2004: indywidualnie: 1.Ljoekelsoey, 5.Ingebrigtsen, 6.Romoeren i 9.Pettersen oraz drużynowo: 1. miejsce (Romoeren, Pettersen, Ingebrigtsen i Ljoekelsoey).
  Kulm 2006: indywidualnie: 1.Ljoekelsoey, 10.Romoeren, 12.Ingebrigtsen, 17.Stensrud i 31.Pettersen oraz drużynowo: 1. miejsce (Romoeren, Bystoel, Ingebrigtsen i Ljoekelsoey).
  Oberstdorf 2008: indywidualnie: 4.Romoeren, 10.Jacobsen, 11.Hilde, 18.Bardal i 32.Ljoekelsoey oraz 3. miejsce drużynowo: (Romoeren, Bardal, Hilde i Jacobsen).
  Planica 2010: indywidualnie: 3.Jacobsen, 9.Romoeren, 18.Evensen i 29.Hilde oraz drużynowo: 2. miejsce (Jacobsen, Bardal, Evensen i Romoeren).
  Medale: 7 (4 1 2).

 • anonim

  Geir Ole Berdahl odchodzi od skoków. ciekawe jak beda skakac norwegowie po treningu z nowym trenerem...

 • anonim

  Dzięki.

 • anonim
  fanka

  Tu ci nie podam bo czytałem regulamin serwisu skijumping i tam pisze że nie mozna reklamować innych portali bo można byc za to ukaranym ale wpisz w internetowej wyszukiwarce temat pierwsze ustalenia PZN na nowy sezon i Ci wysokczy.

 • anonim

  Tajner nie wyklucza także ścislejszej wspópracy z J.Szturcem i pozostanie w związku ale w innej roli H.Lepistoe, te wszystkie zmiany mają doprowadzić do tego by jak to określił sam Tajner nasi zawodnicy dorwali się do gardeł Austriakom i Norwegom!
  Budżet pzn na przyszły sezon ma być trzy krotnie większy! dzięki pomocy ministerstwa i nowego sponsora tytularnego którym został Orlen.

 • anonim

  Na jednym z portali podali że dziś zapadły wstępne plany szkolenia na przyszły sezon kadra narodowa skoczków ma być podzielona na trzy człony którą mają poprowadzić Ł.Kruczek, R.Mateja i A.Kuettel jeżeli się zgodzi, ich asytentami mają być M.Maciusiak i P.Fijas rozpatrywane jest zatrudnienie dodatkowego serwismena z zagranicy. kadra młodzieżowa ma być zlikwidowana a w jej miejsce powstanie kadra B na czele której ma stanąć Z.Klimowski z W.Toporem o liczbie zawodników w poszczególnych członach kadry narodowej jak całej kadry B ma zdecydować kolejne posiedzenie związku za dwa tygodnie.
  Adamowi zlożona tak jak wcześniej mówiono propozycję głównego szefa/selekcjonera ale to czy ją przyjmie będzie wiadomo również za dwa tygodnie, nowi trenerzy mają się także pojawić w kadrach biegaczy i kombinatorów nieoficjalnie propozycję pracy złożono P.Majdić i T.Nikunnenowi oraz J.A.Enevoldsenowi ktory w niełasce opuścił w tym roku naszych biathlonistów!

 • Talar doświadczony

  Myśle że Norwegowie chcą zrobić dużo zmian, wprowadzić jak najwięcej świeżości do drużyny i dlatego zdecydowali się zatrudnić Stoeckla..
  Geir Ole Berdahl na pewno duzo potrafi po tylu latach asystowania Mice Kojonkoskiemu ale prawdopodobnie szedłby tą samą ''ścieżką'' co Mika..
  Nie mozna jednak powiedzieć że Mika odchodzi bo nie daje rady.. On odchodzi bo wie że wycisnął z tej drużyny wszystko co mógł -są drugą potęgą w skokach na świecie, mają świetnych lotników i kilku na prawdę liczących się skoczków.. ale... potencjał jest tam jeszcze większy i pewnie chcą w końcu zagrozić Austriakom czego im życzę..

  Co do Alexandra Stoeckla to ma on bardzo małe doświadczenie trenerskie i jak dotąd pracował tylko z juniorami..
  Zobaczymy jak sobie poradzi bo oczekiwania na pewno są duże..
  I będzie kolejnym trenerem który w przeszłości wybitnym skoczkiem nie był bo niektórzy myślą że Pointner albo Kojonkoski byli dużo lepszymi skoczkami od naszego Łukasza Kruczka i tylko u nas ktoś taki został trenerem.. Jak widać po Kojonkoskim ( a dla mnie również po Łukaszu ) żeby być dobrym trenerem wcale nie trzeba miec sukcesów jako zawodnik..

 • F@n doświadczony
  @skoki

  Trzeba liczyć na młodych Polaków, Słoweńców i Niemców oraz na Zografskiego.

 • Vainamoinen początkujący

  Kojonkoski zwyczajnie wypełnił kontrakt do końca i nie zgodził się na jego przedłużenie. Nie ma mowy o rezygnacji.

 • katka_91 początkujący
  Ehhh..

  To juz nie bedzie to samo :/ Ale nalezy mu sie szansa, zobaczymy co tam wykombinuje z druzyna. Byle zeby nie bylo gorzej niz jest:P

 • skoki początkujący
  No to teraz już

  No to teraz już Austryjacy beda żądzic całkowicie w kolejnych latach.Hofer pointner i ten teraz i jeszcze inni to już nie do pomyślenia co bedzie w następnych zezonach.

 • adus początkujący

  Berdall By był lepszy bo on prawie wszystkiego sie nauczyl od Miki!

 • Damian375 początkujący
  Jeżeli nie da mu się szansy

  To żadni nie będą wychodzić z pod Jego szlifu...

 • Luthor weteran

  A jakie ma ten Stoeckl sukcesy trenerskie? Jacy zawodnicy wyszli spod jego szlifu?

 • Palacz_zwlok bywalec

  Uważam, że nominacja Berdahla byłaby lepsza. Nie sądzę, żeby Stoeckl sprawdzi się jako trener norweskich skoczków..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).