Koniec kariery szkoleniowej Geira Ole Berdahla

 • 2011-03-28 16:06

Po minionym sezonie decyzję o zakończeniu swojej kariery trenerskiej, która trwała 20 lat podjął asystent Miki Kojonkoskiego w kadrze norweskich skoczków, Geir Ole Berdahl.

Berdahl od dziewięciu lat był asystentem Miki Kojonkoskiego.

"Aż do minionego wtorku nie otrzymałem żadnego oficjalnego powiadomienia od zarządu Norweskiego Związku Narciarskiego, jednak już od pewnego czasu podejrzewałem, że to właśnie Alexander Stoeckl zostanie nowym trenerem kadry" - powiedział Berdahl dla serwisu adressa.no.

Smutku po ogłoszeniu tej decyzji przez norweskiego szkoleniowca nie ukrywa Anders Bardal.

"Bardzo mi przykro, że Geir zakończył karierę. Był on jednym z moich najbliższych kibiców. Będzie mi go brakowało", powiedział Bardal.

"W tej chwili ciężko mi powiedzieć coś na temat mojej przyszłości. Szkoda, że straciliśmy Berdahla. Od czasu MŚ w Oslo byłem w znakomitej formie i wspaniale zakończyłem sezon. Liczę na dobry początek następnego", zakończył reprezentant Norwegii.


Sebastian Kaniewski, źródło: adressa.no/skijumping-news.com
oglądalność: (8330) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • luck191 bywalec

  mam podobną opinię,Norwegowie po zakończeniu prowadzenia reprezentacji przez MIkę potrzebowali czegoś nowego i tak jest z Stoeckla,z młodymi Austriakami potrafił współpracować,odkrył wielkie talenty,Norwegowie też na to liczą

 • Luthor weteran

  Niby wydaje się, że schedę po Kojonkoskim powinien przejąć Berdahl, ale widać, że Norwegowie poszukują świeżości, czegoś nowego. Stąd wybór Stoeckla. Berdahl pewnie kontynuowałby styl Kojonkoskiego.

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=X6NvFtCpfdA

  Adam wybrał swój najlepszy skok w karierze. Jest nim skok w Sapporo w 2007 na skoczni normalnej.

 • kuba początkujący
  Szkoda

  Najpierw Kojonkoski, potem jego asystent. Norweski związek strzela sobie w stopę, bo byłem pewny że trenerem będzie Berdahl. Wróżę Wikingom chude, chudziutkie lata takie jak od zmierzchu Bredesena aż do sezonu 2002/2003.

 • anonim

  Nigdy nie zapomnę gdy po udanym skoku któregoś z Norwegów Mika właśnie z Berdalem przybijali sobie piątkę lub żółwika :)

 • kuba1998 bywalec
  @IceMan10

  W sumie tak, choć Kruczek był asystentem Lepistoe od kwietnia 2006 do 2008 roku, więc o wiele krócej niż Berdhal Kojonkoskiego. Nie patrzę tutaj na okres "panowania" Teamu Małysza. W Norwegii jest jednak lepszy i w ogóle jest system szkolenia młodzieży i ludzi na trenerów. W Polsce takiego czegoś nie ma.
  Łukasz Kruczek nie jest jednym z najlepszych w "gniazku trenerskim" choć w tym sezonie pod jego wodzą Stoch triumfował w trzech indywidualnych konkursach PŚ.

 • anonim
  wyniki mistrzostw Francji.

  1. Lamy Chappuis, Jason 120,5 m - 117 m 286,9
  2. Viry, David 113,5 m - 109,5 m 260,1
  3. Chedal, Emmanuel 111 m - 109,5 m 256,8
  4. Lamy Chappuis, Ronan 113,5 m - 108,5 m 256,8
  5. Airiau, Gautier 109 m - 111,5 m 253,6
  6. Mayer, Nicolas 108 m - 115,5 m 252,6
  7. Descombes Sevoie, Vincent 111 m - 105,5 m 251,1
  8. Lacroix, Sebastien 109,5 m - 109,5 m 249,1
  9. Braud, Nicolas 109,5 m - 111 m
  245,3
  10. Robe, Pierre Emmanuel 109 m - 114 m 244,8

 • IceMan10 bywalec
  kuba1998

  Tak samo jak Berdahl mógł podpatrywać Kojonkowskiego, to Kruczek mógł podpatrywać Lepisto. Więc argument zerowej wartości.

 • kuba1998 bywalec
  @x666

  Według mnie to dużo, dużo lepszy trener od Kruczka. Jest Norwegiem, od 9 lat "podpatrywał" sposoby oraz metody pracy trenerskiej u boku Miki Kojonkoskiego, co mogło by się przełożyć na jego sukcesy w pracy trenerskiej. Myslałem, że to właśnie on zostanie trenerem norweskich skoczków. Cały czas zastępował Mikę, a teraz nie zastąpi go na najwyższym stanowisku.

 • x666 doświadczony

  A co mogłoby wskazywać,że mógłby być równie dobrym lub lepszym trenerem jak Kruczek. Nie jest to nie możliwe, ale znając dotychczasowe dokonania mało prawdopodobne.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).