Zmarł Tadeusz Pawlusiak

 • 2011-04-17 11:59

W nocy z piątku na sobotę zmarł znany polski skoczek narciarski Tadeusz Pawlusiak, dwukrotny uczestnik zimowych igrzysk olimpijskich: w Sapporo w 1972 roku i w Innsbrucku cztery lata później - poinformował wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

Pawlusiak urodził się 9 sierpnia 1946 w Wilkowicach koło Bielska-Białej. Karierę rozpoczął w 1959 roku, przez prawie dziesięć lat uprawiał kombinację norweską. Największym sukcesem było 20. miejsce w zawodach w Reit im Winkl w 1964 roku. Trenował w klubie BBTS Bielsko-Biała.

W skokach narciarskich zadebiutował w Zakopanem w 1969 roku w zawodach Pucharu Przyjaźni. Rok później był ósmy w słynnym Turnieju Czterech Skoczni.

Ostatnim liczącym się wynikiem Pawlusiaka była czwarta lokata w mistrzostwach Polski w 1979 roku, po których w wieku 33 lat zakończył karierę. Podjął wtedy pracę jako trener w BBTS-ie którą pełnił do 1989 roku. Potem przez kilkanaście lat prowadził własną firmę budowlaną.

Do sportu wrócił kilka lat temu. Został trenerem w klubie Sokół Szczyrk oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Pełnił też funkcję prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł Wilkowice.

Redakcja serwisu Skijumping.pl składa najszczersze kondolencje wszystkim bliskim oraz przyjaciołom pana Tadeusza Pawlusiaka.

Artykuł Wojciecha Szatkowskiego o Tadeuszu Pawlusiaku


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13294) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skoczek stały bywalec

  Dziękujemy Trenerze [*]

 • anonim

  Najlepszy trener jaki mógł byc będzie go nam brakowało na zawsze zostanie w naszej pamięci a jego wskazówki w naszych głowach [*]

 • anonim

  R.I.P.

 • Janek bywalec
  Kondolencje

  Składam kondolencje I wyrazy współczucia dla całej rodziny, chciałem jeszcze dodać, że Pan Tadeusz był n

 • Janek bywalec
  kondolencje

  Składam

 • anonim
  Mistrz

  To był najlepszy trener, najlepszy i kto nie znał tego człowieka niech żałuje bo warto było go znać. Dodawał otuchy i był największym wsparciem w najgorszych momentach MISTRZ !
  Chwała Bogu że zesłał na ziemie takiego człowieka, w niebie będzie równie ważną osobistością jak na tym padole.

 • Greg1702 stały bywalec

  Umarł podobno na raka trzustki. To był mój dalszy sąsiad.

 • Greg1702 stały bywalec

  Pogrzeb w środę o godzinie 15.00 w Wilkowicach.

 • anonim
  Pawlusiak

  Pamiętam MŚ ,druga seria . Kondolencje dla rodziny.

 • anonim
  Kondolencje

  Miale okaze znac Pana Tadeusz. Odszedl bardzo dobry skromny czlowiek.
  Pokoj jego Duszy!

 • renata początkujący

  Zawsze skromny,nawet gdy podopieczni odnosili sukcesy stał z boku i nie szukał poklasku.

 • Greg1702 stały bywalec

  Szczere kondolencje dla jego rodziny. Pan Tadek mieszkał ode mnie 100 metrów i znałem go osobiście. [*]

 • anonim
  :(

  [*][*][*]

 • Karola stały bywalec

  Czego tak wszyscy nagle umierają ? ;(
  [*]

 • anonim
  Pan Pawlusiak

  Laczymy sie w zalobie z Rodzina i przyjaciolmi Pana Tadeusza. Podczas naszych pobytow w Polsce milo bylo sluchac opowiadan z lat jego kariery sportowej i przygladac sie jego trenerskim umiejetnosciom. Dziekujemy Panu za zyczliwe slowa i wsparcie.
  rodzina Okasow z Lahti

 • anonim

  Znam Pana Tadeusza... Trenowałem z nim ... Był Świetnym trenerem=(( Pokój jego duszy [*]

 • Janusz bywalec
  kondolencje

  Wielka szkoda ,był świetnym trenerem.
  Szczere kondolencje.

 • Lenka1830 stały bywalec

  Był jeszcze całkiem młody.
  Kondolencje.

 • Lestek weteran
  -

  Wielki pechowiec... Niedoszły medalista MŚ... Szkoda...

 • Fan_Happonena bywalec

  Przykra i smutna wiadomość. Odchodzi kolejny sportowiec.
  Kondolencje dla rodziny.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).