Christian Meyer szkoleniowcem kobiet w Norwegii

 • 2011-04-27 21:40

Norweski Związek Narciarski ogłosił, że nowym szkoleniowcem kobiet będzie Christian Meyer. Meyer przejmie obowiązki głównego trenera od Frode Hare, który nie osiągnął z drużyną zadowalających rezultatów.

"Po słabych wynikach w ostatnich latach uznaliśmy, że nadszedł czas na zmiany" - powiedział dyrektor sportowy Clas Brede Brathen. "Oczywiście poinformowaliśmy Frode, że szukamy jego zastępcy" - dodał Brathen.

Christian Meyer pracował do tej pory jako trener w klubie Tronderhopp. Jego kontrakt z Norweskim Związkiem Narciarskim został podpisany na 3 lata - do Igrzysk w Soczi w 2014 roku.

"Meyer ma wyższe wykształcenie oraz duże doświadczenie jako trener skoków narciarskich. Wierzę, że pomoże naszym dziewczętom poprawić ich sytuację w klasyfikacji" - ocenił Brathen. Również nowy trener stawia przed sobą i swoją drużyną wysokie wymagania. "Będziemy robić wszystko, aby w Soczi być w czołówce" - powiedział Meyer.

Meyer urodził się 22. października 1977 roku w Orkdal. Swój debiut w Pucharze Świata miał w sezonie 1996/97, jego najwyższa lokata w konkursie PŚ - 6. miejsce w Zakopanem zajęte 16.01.1999.


Anna Szczepankiewicz, źródło: skijumping-news.com
oglądalność: (5135) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Proszę mi się tutaj nie podszywać pod mojego nicka, to nieładnie!

 • Palacz_zwlok bywalec

  Kobiety trenuje przecież Pavel Mikeska, oczywiście nie jest on opłacany z PZN-u, ale nie można powiedzieć, że jest to byle jaki trener. Skoki kobiet nie cieszą się zainteresowaniem praktycznie nigdzie, więc uzasadnione jest, że większy nacisk kładzie się na mężczyzn.

 • anonim
  Trener

  Trener jak trener - życzę powodzenia w nowych zadaniach. Ale jego asystent (o ile informacja z konkurencji jest pewna) to dopiero rewelacja!

 • Boy profesor

  W innych krajach w tym przede wszystkim w Polsce dadzą byle jakieko trenera do trenowania kobiet, w Norwegii zaś zwalniają trenera za słabe wyniki osiągane przez Norweżki. Co tu porównywać...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).