Francuzi ogłosili skład kadr

 • 2011-05-05 21:50

Francuski Związek Narciarski ogłosił składy kadr narodowych na sezon 2011/2012. Obyło się bez większych niespodzianek.


W kadrze mężczyzn w pierwszej grupie treningowej znaleźli się Emmanuel Chedal oraz Vincent Descombes Sevoie. Nieznane jest natomiast jeszcze nazwisko głównego szkoleniowca. Umowa pomiędzy związkiem a Julienem Eybertem-Guillonem nie została przedłużona po ostatnim sezonie, ze względu na niezadowalające wyniki.


Coline Mattel natomiast będzie jedyną dziewczynką w drużynie A. Opiekować będzie się nią Jacques Gaillard.


Anna Szczepankiewicz, źródło: skichrono
oglądalność: (5994) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Julien Eybert-Guillon

  Francuzi za czasów Juliena Eyberta-Guillona (cały sezon 2010/2011):
  I.LGP:
  2010: 35.Emmanuel Chedal i 36.Vincent Descombes Sevoie 0 zwycięstw.
  W sumie 0 zwycięstw.
  II. Konkursy drużynowe w LGP:
  2010: nie startowali w drużynówce.
  W sumie 0 zwycięstw.
  III.PN w LGP:
  2010: 11. miejsce 101 pkt.
  W sumie 101 pkt.
  IV.Puchar 4 Narodów:
  2010: 32.Chedal i 35.Descombes Sevoie.
  V.PŚ:
  2010/2011: 26.Chedal 0 zwycięstw.
  W sumie 0 zwycięstw.
  VI.Konkursy drużynowe:
  2010/2011: 8. miejsce w Planicy (Descombes Sevoie, Jason Lamy Chappuis, Nicolas Mayer i Chedal).
  W sumie 0 zwycięstw.
  VII.PN.
  2010/2011: 11. miejsce 240 pkt.
  W sumie 240 pkt.
  VIII.TCS:
  2010/2011: 22.Chedal i 64.Descombes Sevoie.
  IX.TN:
  2011: TN nie odbywał się.
  X.PŚ w lotach:
  2010/2011: 28.Chedal.
  XI.FIS Team Tour:
  2010/2011: 12. miejsce 890,8 pkt. (Chedal i Mayer).
  W sumie 890,8 pkt.
  XII.ZIO:
  nie prowadził Francuzów na ZIO.
  Medale: 0 (0 0 0).
  XIII.MŚ:
  Oslo 2011: K95: 28.Chedal, 36.Descombes Sevoie i 46.Mayer oraz K120: 42.Chedal, 48.Mayer i 49.Descombes Sevoie.
  Medale: 0 (0 0 0).
  XIV.MŚL:
  nie trenował Francuzów na MŚL.
  Medale: 0 (0 0 0).

 • luck191 bywalec

  Lamy-Chappuisa może dobrze skakać,ale w rywalizacji z najlepszymi go nie widzę,jednak duże sukcesy w kombinacji norweskiej nie spowodują raczej zmiany dyscypliny przez Francuza

 • Talar doświadczony

  Grupa A złożona z 2 zawodników i to już nie młodych... nie wiem jaki trener podejmie się tego wyzwania żeby uzdrawiać skoki francuskie..
  bo przynajmniej żeby ta kadra A była bardziej obszerna to dawało by to nadzieje że ktoś się przebije.. Nicolas Mayer, Alexandre Mabboux czy David Viry są tylko trochę gorsi od Descombesa i spokojnie mogli by próbować swych sił nawet w PŚ.. przy tym nauczyliby się sporo od Chedala ale to problem Francuzów..
  Ciekawe jak tam będą wyglądać skoki za kilka lat jak już Chedala zabraknie.?

 • anonim
  @zabka

  No tak zawodnik, który ma 2 Kryształowe kule, jest mistrzem świata i mistrzem olimpijskim, na pewno dobrze sie zapowiada, szkoda tylko, ze w Kombinacji.

 • anonim

  ronan lamy Chappius też się nieźle zapowiada

 • anonim
  dlaczego sevoie i zwykłe przypadki jednego lub dwóch dni

  sevoie? za co. Że do połowy sezonu najwyższe jego miejsce to 46? Chedal powinien być sam, jeżeli powinien być. A wszyscy co mówicie o mayerze, viry, mabboux czy inni to przypadki jednego lub dwóch dni. Rozumiecie to?

 • Michal_Ski bywalec

  wie ktoś gdzie można pobrać reportaż "Msza za miasto Zakopane'.? On był kiedyś emitowany w TVP Sport

 • Fan_Happonena bywalec

  Można się było spodziewać takiego składu, aczkolwiek na miejsce w kadrze zasługują Nicolas Mayer i David Viry za drugie miejsce w Mistrzostwach Francji.

 • Boy profesor

  Po ubiegłym sezonie na miejsce w kadrze zdecydowanie bardziej zasługuje Nicolas Mayer aniżeli Descombes, tutaj spory błąd w doborze zawodników do kadry, bo powinno się nagradzać młodych i zdolnych, a starszym stawiać większe wymagania.

 • M_B profesor
  @niebo

  Nie ma go, bo miał słaby sezon, nawet MŚJ tego nie zmienią, które mu się jak na niego dość udały, choć jak ktoś miałby byc dodatkowo, to oczywiście on, ale chyba prędzej by włączyli rok starszego Nicolasa Mayera, pod koniec sezonu w Planicy nawet nieźle skakał.

 • anonim

  Nie wiem czemu w kadrze nie ma Aleksondr Mabou, on kiedyś skakał w Planicy w końcu, miał na swoim koncie troche osiągnięć i w mistrzostwach dla juniorów brał udział tez z powodzeniem.Aleksondr powinien wzmocnić kadrę a tu go nie ma.Czuć tu skandalem.

 • anonim
  Wandalizm na skoczni w vikersund

  Wandalizm w Centrum skokach narciarskich
  Dwóch młodych mężczyzn zostanie zgłoszona na policję po tym, jak pojechaliśmy maniaków i zniszczone ogrodzenie do największych światowych wzgórzu w lotach. Kilka kamer wzmocni monitorowanie Vikersundbakken.
  Cindy Bjølgerud 05.05.2011 23:43
  Udział w Facebook

  Modum: Policja jeszcze raport z jazdy dzikiego człowieka o 10:42 w środę rano. To był zwykły obywatel, który zauważył zdarzenie, które policja nazywa "jazdy dzikiego człowieka ".

  "młodzież pojechał van gdy zburzył część ogrodzenia i uszkodzone bariery do centrum skokach narciarskich. Starali się jazdy na szczyt wzgórza. Nie jesteśmy pewni, kto jest właścicielem samochodu, ale dzieciaki są lokalne, "Powiedział lider operacji dzielnicy Buskerud Północnej policji, Thov Torsrud.

  Potwierdził, że chłopcy, którzy są w 20 `s, będzie zgłaszane do aktów wandalizmu. uszkodzone ogrodzenia jest obecnie naprawione.
  Od www.dt.no.

 • Luthor weteran

  Fajnie by było gdyby doczekali się kiedyś w skokach jakiegoś odpowiednika Lamy-Chappuisa z kombinacji...

 • Palacz_zwlok bywalec

  Wyniki faktycznie bardzo słabe, Guillon się nie sprawdził. Może pora na lepszego trenera, który pociągnie w górę młodzież i sprawi, że Chedal będzie miał godnego następcę.

 • faucha bywalec

  zgadzam sie:)
  ale sam tego nie pociągnie
  no chyba, ze bedzie z nim skakac Coline Mattel:)

 • Lestek profesor
  -

  Chedal najlepsze lata ma już chyba za sobą, ale wciąż stać go na regularne "łapanie się" do pierwszej piętnastki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).