Znamy składy austriackich kadr

 • 2011-05-11 09:54

Austriacki Związek Narciarski ogłosił składy kadr narodowych na sezon 2011/12. Obyło się bez większych niespodzianek.

Kadra narodowa mężczyzn składać się będzie z ośmiu zawodników. Będą to: Manuel Fettner, Martin Koch, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, David Zauner i Stefan Thurnbichler

Kadry mężczyzn na sezon 2011/12:

Kadra narodowa: Manuel Fettner, Martin Koch, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Stefan Thurnbichler, David Zauner
Kadra A: Michael Hayböck, Mario Innauer, Andreas Strolz
Kadra B: Thomas Diethart, Daniel Huber, Stefan Kraft, Thomas Lackner, Lukas Müller, Manuel Poppinger, Markus Schiffner, Thomas Thurnbichler, David Unterberger
Kadra C: Clemens Aigner, Florien Altenburger, Kevin Göschl, Florian Gugg, Björn Koch, Johannes Obermayr, Christian Reiter, Christoph Stauder, Ulrich Wohlgenannt

Kadry kobiet na sezon 2011/12:

Kadra narodowa: Daniela Iraschko, Jacqueline Seifriedsberger
Kadra B: Katharina Keil, Cornelia Roider
Kadra juniorska: Chiara Hölzl, Michaela Kranzl, Verena Pock, Elisabeth Raudaschl, Sonja Schoitsch, Lisa Wiegele


Adrian Dworakowski, źródło: skijumping-news.com
oglądalność: (10347) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @ Boy

  Nom, niestety nie mam wszystkiego. Uznajmy, że to dotyczy oficjalnych wyników, tzn u tych co nie skakali oficjalnie na mamutach.

 • Boy profesor

  @fan skoków85
  Rekordy życiowe przez Ciebie podane są aktualne tylko w pewnej części, gdyż nie masz np. rekordów zawodników skaczących jako przedskoczkowie na mamutach.

 • piotr186 początkujący
  Emilk

  Innauer to akurat już taki młody nie jest a skoro nawet protekcja ojca nie pomogła to już kariery nie zrobi, a Hayboeck skakł cieniutko w PŚ (fakt ze za dużo szans nie miał). Kraft niby miał wysokie miejsca w PK ale były to przeważnie słabo obsadzane konkursy. Tomasz Byrt jest chyba trochę lepszy. Maeaetae akurat w PŚ radził sobie lepij niż Ditkhart, czy Hayboeck,

 • Emil początkujący

  @piotr186. Tylko gdzie są Ci nastoletni Norwegowie, Finowie, Japończycy, Polacy czy Niemcy co mają zastąpić Austriaków?

  Niemcy mają Bodmera i Freunda może przebudzi się Wank ale juniorów żadnych Austriacy mają Gregora a spore możliwości ma M. Hayboeck i reszta też się nieźle pokazywała w COC. Finowie mają Larinto jest J. Maataa i tyle. Reszta może nawet łacznie z Maata niewiadoma. Norwegowie nie mają nawet takiego Krafta. U Japończyków jest Tochimoto ale to też nie jest materiał na mistrza. Młodzi zdolni wybierają kombinacje. Mnie ciekawi co pokaże Kobayashi po przejściu do skoków ale to nie wiadoma. U Słoweńców tylko Prevc, wyniki w PK i PŚ robili sami seniorzy. Polacy. Byrt=Kraft reszta młodych nie pokazywała zimą poziomu Innauera czy Hayboecka. Czesi Koudelka i dalej dramat. Rosjanie. Karelin i dalej dramat.

 • piotr186 początkujący
  M_B

  Diethart i Kraft skali raczej przeciętnie w PK. Nie poradziliby sobie w PŚ (to też nikt ich na PŚ nie posyłał).

  Nie ma co ukrywać zę ostatnie kilka alt Asutriacy nie mają zdolnych juniorów, fakt zę nie co roku pojawia się taki Morgenstern ale jednak mogą być choć przeciętni skoczkowie zdolni do punktowania w PŚ a oni nawet tego nie mają.

  Myślę że dwa 4 miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ to szczyt możliwości Koflera, Loitzl też nie będzie już taki mocny zwłaszcza p o tym co pokazywał w poprzednim seoznie. A Koch nigdy dobry nie był choć akurat on będzie pewnie zawsze mocny na mamutach. Chociaż nowy profil skoczni w Vkersund wyraźnie mu nie pasował,

  Wygląda więc że za kilka lat będzie u autów potężny kryzys...

 • Boy profesor

  Lukas Mueller, cudowne dziecko austriackich skoków po zdobyciu MŚJ i kilku udanych startach w PŚ zupełnie się pogubił i nie radzi sobie nawet w Kontynentalu. A przecież w pewnym czasie niczym nie ustępował innym kolegom z kadry w swoim roczniku. Miniony sezon jednak miał wręcz żenujący i ja nie wiem czy szybko się pozbiera.

 • M_B profesor
  @Talar

  Akurat Mueller w A ni groma nie mógłby być po takim żenującym sezonie, z tych z B bardziej nawet Diethart zasługiwałby na A albo Kraft ( ten szczególnie za medal na MŚJ), kadry ustawione są raczej optymalnie jeśli chodzi o Austriaków.

 • Antek stały bywalec
  @Maślana87

  Czyli Kofler może spokojnie poskakać na dobrym poziomie 3-4 lata, a Koch około 2. Gorzej z Loitlem, bo wygląda na nieco wypalonego...

 • anonim
  Antek

  Koch 29, Kofler 27, niezła młodzież...

 • Antek stały bywalec
  @Maślana87 (*105.internetia.net.pl)

  No akurat Kofler z Kochem trochę jeszcze poskaczą. Ale rzeczywiście składy stają się trochę hermetyczne i nie jest pewne, co się stanie za kilka lat. U Norwegów o tyle lepiej, że pojawili się Velta, Ingvaldsen i mogą coś zdziałać.

 • Boy profesor

  Jak się tak dokładniej przyjrzeć to w kadrach brakuje np. Floriana Schaberaitera, który dwa sezony temu dobrze sobie poczynał np. w PŚ w Willingen. Brak również Daniela Lacknera. Reszta zawodników pokończyła kariery, nie widząc szans na występy w zawodach wysokiej rangi.

 • anonim
  austriacy potęgą

  Fakt, ale nowych nazwisk poza nieszczęsnym gregorem od lat brak. Koch, Kofler i Loitzl sa blisko końca kariery, a młodzież nie jest taka dobra albo za bardzo wierzą w te stare nazwiska, a to co Loitzl wypeawiał pod koniec sezonu to dziwie sie ze kariery nie zakonczył, skończył sezon na niezłym miejscu ale myslę że wyżej już mu sie nie uda być.

 • piotr186 początkujący
  Lestek

  Paradoksalnie austriakom mogą pomóc potnie kryzysy u rywali (Finowie są w rozsypce, Norwegowie będą w krótce, Niemcy na razie się budują).

  Sądzę ze Hofer powinie się wziąć za reformowanie drużynowych konkursów, bo są nudne i przewidywalne (w 9 na 10 konursów wygrywają Austriacy a Norwedzy są drudzy w 8 na 10 konursów)

  Tak więc w drużynówkach póki co Austriacy będą niepokonani. indywidualnie nie powinno jednak być u nich aż tak dobrze.

 • Anika bywalec
  -

  Kadra A skoczków narciarskich na sezon 2011/2012

  Zawodnicy:
  Tomasz Byrt
  Stefan Hula
  Maciej Kot
  Dawid Kubacki
  Łukasz Rutkowski
  Kamil Stoch
  Piotr Żyła

  Sztab szkoleniowy:
  Łukasz Kruczek - trener główny
  Zbigniew Klimowski - asystent trenera
  Piotr Fijas - asystent trenera
  Grzegorz Sobczyk - asystent trenera
  Łukasz Gębala - fizjoterapeuta
  Kamil Wódka - psycholog
  Aleksander Winiarski - lekarz grupy
  Piotr Krężałek - biomechanik


  Kadra młodzieżowa - skoki narciarskie - sezon 2011/2012

  Zawodnicy:
  Bartłomiej Kłusek
  Jakub Kot
  Grzegorz Miętus
  Krzysztof Miętus
  Klemens Murańka
  Andrzej Zapotoczny
  Jan Ziobro
  Aleksander Zniszczoł

  Sztab szkoleniowy:
  Robert Mateja - trener główny
  Maciej Maciusiak - asystent trenera
  Wojciech Topór - asystent trenera
  Michał Obtułowicz - fizjoterapeuta
  Adam Celej - trener współpracujący

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(102), 2011-05-11 22:22:09 ***

 • Boy profesor

  Widać, że zawodnicy pokroju Balthasara Schneidera nie mają już szansy na załapanie się do jakiejkolwiek kadry.

 • Emil początkujący

  W drugiej częsci lat 90 wydawało się że Japonia to potęga co będzie rządzić w skokach wiecznie. Ale przyszły słabsze lata trwające do dziś. Austria ma teraz najlepszą pakę w skokach od czasów Norwegii Birger Ruuda ale to też się za jakiś czas się skończy. Najlepsze lata dla skoków to był początek wieku. Kiedy w sezonie 2000/2001 kiedy w PŚ i MŚ mieliśmy aż 5 różnych zwycięzców drużynówek. A rozegrano ich 6.

 • Lestek profesor
  @ piotr186

  Racja, Austriacy występują w konkursach drużynowych "żelazną" czwórką (choć jeszcze niedawno był w niej Loitzl). Reszcie będzie trudno wyjść z ich cienia.

  Nic nie jest wieczne. Panowanie skoczków z kraju Mozarta również nie.

 • bozenka92 doświadczony
  piotr186

  Z tym kryzysem to wątpię. Zawsze od wielu lat są w czołówce. owszem, może nastąpić taki kryzys, że zamiast pierwsi w jakimś konkursie drużynowym będą se drudzy wyjątkowo, ot i wszystko...

 • piotr186 początkujący
  Fan_Happonena

  Po raz ostatni. Austriaków czeka w najbliższym czasie potężny kryzys. To kwestia najwyżej 2-3 lat.

 • pepeleusz początkujący

  @Jolko - R.Mueller jest na emeryturze.

  Do tego należy zauważyć, że ten autor newsów zazwyczaj szybko poprawia niewielkie literówki lub podobne usterki jeśli się trafią, co się chwali.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).