Znamy szczegółowy program LGP w Polsce

 • 2011-05-26 18:53

Już tylko niecałe dwa miesiące dzielą nas od pierwszych zawodów Letniej Grand Prix. Dokładnie za 50 dni rozpocznie się Lotos Poland Tour "FIS Grand Prix 2011" w skokach narciarskich w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem.

Organizatorzy podali już oficjalny, szczegółowy program całej imprezy. 15 lipca do Wisły zameldują się skoczkowie, którzy już dzień później wystartują w oficjalnym treningu (godzina 15:00) oraz w kwalifikacjach (17:00). Inauguracyjny konkurs Letniej Grand Prix został zaplanowany na niedzielę (17 lipca), o godzinie 15-tej.

Kolejny konkurs ma być rozegrane 20 lipca na Skalitem w Szczyrku. Zakończenie turnieju odbędzie się w Zakopanem, gdzie 22 lipca skoczkowie wystąpią w konkursie drużynowym, a dzień później w zawodach indywidualnych. Panie wystartują w Pucharze Kontynentalnym 19 lipca w Szczyrku i 22 lipca w Zakopanem. Ponadto 18 lipca w Szczyrku odbędzie się konferencja FIS poświęcona kobiecym konkursom.

Informacje o sprzedaży biletów oraz ich cenie będą dostępne w przyszłym tygodniu.

Szczegółowy program Lotos Poland Tour "FIS Grand Prix 2011":

Wisła-Malinka

piątek, 15.07.2011

- Przyjazd uczestników LGP

sobota, 16.07.2011

10.00 – Odprawa techniczna
15.00 – Oficjalny trening (2 serie)
17.00 – Kwalifikacje
18.30 – Uroczyste wręczenie numerów startowych

niedziela, 17.07.2011

14:00 – Seria próbna
15.00 – Pierwsza seria konkursowa

Szczyrk-Skalite


niedziela, 17.07.2011

- przyjazd pań oraz uczestników konferencji

poniedziałek, 18.07.2011

09.00 – Konferencja FIS - PŚ kobiet - Szczyrk
10.00 – 12.00 – Trening wolny GP
17.00 – Odprawa techniczna - COC Pań
18.00 – Oficjalny trening COC Pań (2 serie)

wtorek, 19.07.2011

9.00 – Odprawa techniczna GP w Szczyrku
12.00 – Trening Pań COC
13.00 – Pierwsza seria konkursowa COC Pań
17.00 – Oficjalny trening LGP (2 serie)
19.00 – Kwalifikacje LGP
20.30 – Uroczyste wręczenie numerów startowych

środa, 20.07.2011

16.00 – Seria próbna LGP
17.00 – Pierwsza seria konkursowa LGP

czwartek, 21.07.2011

9.00 – 10.00 - Wyjazd ekip do Zakopanego

Zakopane-Wielka Krokiew

środa, 20.07.2011

- Przyjazd Pań CoC
12.00 – Odprawa techniczna CoC Pań

czwartek, 21.07.2011

14.00 – Odprawa techniczna LGP
15.00 – Trening CoC Pań
17.00 – Oficjalny trening LGP (2 serie)
19.00 – Kwalifiakcje LGP

piątek, 22.07.2011

12.00 – Seria treningowa CoC Pań
13.00 – Pierwsza seria konkursowa CoC Pań
19.15 – Seria próbna konkursu drużynowego LGP
20.30 – Konkurs drużynowy LGP

sobota, 23.07.2011

16.00 – Seria próbna
17.00 – Pierwsza seria konkursowa


Tadeusz Mieczyński, źródło: PZN.pl
oglądalność: (9607) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  NIc nie kapuję z tego.
  To po co robili wielki konkurs na nazwę? skoro teraz tego nie widzę bo jest inna ?
  Po co to było?

 • Lestek profesor
  @ piotr186

  Sądzę, że na naszym "odcinku". Co tam to Hofera obchodzi.

 • piotr186 początkujący

  No cóz z tego co widać to "konkurs" na nazwę turnieju to był pic na wodę.. Niby coś wybrano a nazwę i tak dano po swojemu.....
  Swoja drogą ciekawe na jakim szczeblu to poszło? Czy to PZN czy to Hofer zmienił nazwę bo mu się nie podobała?

 • anonim
  @enia

  Jeszcze nie.

  Info w artykule:
  "Informacje o sprzedaży biletów oraz ich cenie będą dostępne w przyszłym tygodniu."

 • kuba1998 bywalec
  @niebo

  To jest pierwszy w historii taki turniej i jeszcze wakacje, a ty mi piszesz, że nie będzie publiczności?

 • kibic_malysza doświadczony

  Obawiam się, że może być problem z transmisją w tvp ze wszystkich konkursów w Polsce. Raczej napewno powinny być transmisje z Zakopanego.

 • anonim
  kuba1998

  Dziękuje bardzo :)

  A który sektor jest najlepszy do zdobycia autografu? :P

 • kuba1998 bywalec
  @tys

  WISŁA:

  30 zł - miejsca stojące (sektory B1 i B2), ilość 5000 biletów/ na każdy dzień
  65 zł - miejsca siedzące (sektory A1 - A7), ilość 1832 bilety/ na każdy dzień


  ZAKOPANE:

  60 zł - sektory C i D
  70 zł - sektory A i B (górne)

 • Alina88 stały bywalec

  Nazwa miała brzmieć PolSki Cup - to wygrało konkurs. BeTa Tour to była robocza nazwa. Ostatecznie zostało nie Lotos Tour, tylko Lotos Poland Tour. Moim zdaniem najlepszy był PolSki Tour, ale i tak wszystko lepsze od BeTa.

 • kuba1998 bywalec

  Nazwa BeTa Tour lepiej brzmi od jakiegoś "Lotos Tour". I jest przede wszystkim związana z Polską oraz z polskimi górami. Widać PZN woli "Lotos Tour", gdyż jest to ich jeden z najważniejszych i główny sponsor.

 • Emil początkujący

  http://www.fis-ski.com/data/document/gp_calendar_jp-114.pdf wg FIS dalej to jest BeTa Tour. Ale widać Lotos kupił sobie prawo do nazwy i doszło do zmian.

 • Anika bywalec

  O ile dobrze spamiętałam, nazwa tej imprezy miała brzmieć: PolSki Tour.
  Skąd tam się wziął LOTOS?

 • Lestek profesor
  -

  Dla kibiców to z pewnością dobrze, że tegoroczna edycja została tak rozciągnięta - od lipca do października. Oby tylko FIS nie dokładał więcej konkursów w kolejnych latach, bo wydłuży się jak PŚ.

 • kuba1998 bywalec

  Szkoda tylko, że na Skalite wchodzi z 6000 tysięcy. to trochę mało, zwłaszcza, że to pierwszy taki cykl w Polsce, gdzie lokalizacja i prestiż sprawia, że każdy kibic na pewno wybierze się przynajmniej na jeden konkurs. Skocznia w Wiśle też nie pomieści wszystkich chętnych fanów, więc trzeba szybko zamawiać bilety, gdy tylko się pojawią.

 • kuba1998 bywalec

  Bilety będą pewnie porównywalne do cen z ubiegłego sezonu, tj. z LGP w Wiśle i PŚ w Zakopanem

 • anonim
  -

  No to nasze orły z Kubackim na czele będą miały swoje znów 5 minut jak to było rok temu.Kubacki będzie skakał znów dobrze tylko w lecie a zimą będzie skakał słabo.Jak inni Polacy też.Trzeba więc będzie liczyć znów tylko na Stocha i Byrta..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).