Znamy kadrę USA na sezon 2011/2012

 • 2011-05-28 20:41

Poznaliśmy dzisiaj kadrę amerykańskich skoczków narciarskich na sezon 2011/2012. Amerykanie powołali dwa zespoły.

W kadrze A znalazł się tylko jeden zawodnik. Mowa oczywiście o 19-letnim Peterze Frenette, który w ubiegłym sezonie reprezentował swój kraj na kilku zawodach Pucharu Kontynentalnego i Pucharu Świata.

Obecnie aż trójka zawodników amerykańskich leczy kontuzje. Na urazy narzekają Nick Fairall, Nick Alexander oraz wyżej wspomniany Frenette. Fairall i Alexander skręcili kostkę, natomiast jedyny członek kadry A narzeka na ból w okolicach miednicy.

Skład kadr amerykańskich na sezon 2011/2012:

Kadra A: Peter Frenette.
Kadra B: Anders Johnson, Mike Glasder, Nick Fairall, Nick Alexander, Chris Lamb.

Sebastian Kaniewski, źródło: skijumping.de

oglądalność: (6376) komentarze: (58)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @Boy

  Dzięki za info, bo nie wiedziałem, tak to właśnie jest z tymi życiówkami, można na 100% napisać tylko te oficjalne wyniki. A więc korekta:
  Rekordy życiowe Amerykanów:
  Kadra A:
  Peter Frenette: 184,0 metry w kwalifikacjach do konkursu lotów PŚ w Planicy 2011.
  Kadra B:
  Chris Lamb: 191,5 metra jako przedskoczek w trakcie konkursów lotów PŚ w Kulm 2010.
  Nick Fairall: 190,0 metrów na II treningu przed konkursami lotów PŚ w Planicy 2009.
  Nick Alexander: 184,5 metra w serii próbnej przed I dniem indywidualnych MŚL w Planicy 2010.
  Mike Glasder: 179,0 metrów na II treningu przed konkursami lotów PŚ w Planicy 2009.
  Anders Johnson: 173,0 metry w I serii konkursu drużynowego lotów PŚ w Planicy 2009.

 • Boy profesor

  @fan skoków85
  Skakał tam jako przedskoczek, filmik jest nawet na YouTube.

 • anonim

  @piotr

  Jestem pewna, że kiedy Robert skakał w kadrze z Adamem, był drugim polakiem pod względem wyników juz ktoś to kiedyś udowodnił na tym forum a ty się cofnąłeś nawet do stylu równoległego prowadzenia nart :)
  Nie o tamte czasy mi chodziło, bo Robert z Bobakiem nie skakał.

 • Boy profesor

  @fan skoków85
  Rekordu Chrisa Lamba to 191,5 m z Kulm.

 • anonim
  rekordy życiowe Amerykanów

  Rekordy życiowe Amerykanów:
  Kadra A:
  Peter Frenette: 184,0 metry w kwalifikacjach do konkursu lotów PŚ w Planicy 2011.
  Kadra B:
  Nick Fairall: 190,0 metrów na II treningu przed konkursami lotów PŚ w Planicy 2009.
  Nick Alexander: 184,5 metra w serii próbnej przed I dniem indywidualnych MŚL w Planicy 2010.
  Mike Glasder: 179,0 metrów na II treningu przed konkursami lotów PŚ w Planicy 2009.
  Chris Lamb: 173,5 metra w kwalifikacjach do konkursu lotów PŚ w Planicy 2011.
  Anders Johnson: 173,0 metry w I serii konkursu drużynowego lotów PŚ w Planicy 2009.

 • Boy profesor

  @piotr186
  Mateja 200 metrów przekroczył raz w Harrachovie, trzy razy w Vikersund i raz w Planicy, także łącznie pięć razy, a nie dwa.

 • Antek stały bywalec
  @piotr186

  Wybór nie jest łatwy. Jednak sukcesy Matei na MŚ, bo za takie trzeba uznać miejsce 5., stawiają go na pozycji lepszej niż Alborna. Wydaje mi się też, że Mateja potencjał miał od Alborna o stokroć większy. Amerykanin sięgał szczytu swoich możliwości, a Mateja przy współpracy z psychologiem mógłby spokojnie należeć do czołowej "10" skoczków na świecie i to jeszcze w latach 2004-2005.

 • Lestek weteran
  @ Maciek5052

  Mateji policzyłeś chyba wszystkie punkty z miejsc 1 (he, he) -30. Niestety, nie dysponujemy wszystkimi miejscami Bobaka z lokat 15-30. Podobnie jest z Fijasem.

 • anonim
  @piotr186

  Holland na warunki amerykańskie był niezły, lecz to Jeff Hastings był prawdziwym wymiataczem, zaliczył nawet czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

 • Maciek5052 bywalec
  piotr186

  Wg moich danych Mateja powinien być przed Bobakiem :
  1.Małysz - 13.070 pkt
  2.P.Fijas - 1.809 pkt
  3.Stoch - 1.490 pkt
  4.Mateja - 754 pkt
  5.Bobak - 660 pkt
  6.Skupień - 404 pkt
  7.S.Hula - 221 pkt
  8.Bachleda - 179 pkt

 • Emil początkujący

  @bozenka92 Ale wygrał tylko 1 konkurs PŚ Zresztą pan Stanisław skakał w PŚ tylko 2 sezony i ciężko by uzbierał podobną ilość punktów co Stoch/

 • bozenka92 doświadczony

  Bobak chyba powinien być przed Stochem. W końcu był 3 w klasyfikacji generalnej 1979/80 :)

 • piotr186 początkujący
  Fanka

  Klasyfikacja najlepszych Polaków w PŚ:

  1. Adam Małysz
  2. Piotr Fijas
  3. Kamil Stoch
  4. Stanisław Bobak
  5. Robert Mateja

  Tak to wygląda jak się policzy wszystkie miejsca w pierwszej "15" konursów PŚ wg. punktacji przed 1992 roku (czyli za 1 miesjce 25 pkt za 2 - 20 pkt, 3 - 15 pkt, 4 - 12 pkt, 5 - 11 pkt i tka dalej aż do miesjca 15 za 1 pkt.

 • piotr186 początkujący
  zrowerowany i Fanka

  Mateja dobrym lotnikiem? On ledwo dwa razy i to na treningach przekroczył 200 metrów... No ale miejsc w pierwszej "10" trochę uzbierał to prawda....

  Alan Alborn to był nie zły skoczek, Na warunki amerykańskie można go zaliczyć do jednego z najwybitniejszych Amerykańskich skoczków obok Mike Hollanda (skoczek z lat 80)

  Był jeszcze Clint Jones który miał swoje jedno wielkie lato czyli 2 miejsce w klasyfikacji generalnej LGP w 2003 roku.

  Nie wiem dlaczego się upieracie że Mateji to był skoczek klasy światowej a Alborn to bardzo słaby skoczek.....

 • anonim

  @zrowerowany
  No właśnie, to prawda.
  Robert jest bardzo mało doceniany u nas a przecież był drugim zawodnikiem zaraz po Adamie w wynikach.
  Miał jeden problem, to słaba psychika gdyby znalazł się ktoś kto by go przekonał do pracy z psychologiem to byłby skoczkiem fantastycznym ale czy to jego wina ? że nikt nie potrafił go przekonać ? to rola trenera aby zawodnika przekonać do tego co słuszne dla niego.
  A dziś wychwala się Alborna, który jednym tylko sezonem zabłysnął, gdzieś tam na mamucie sobie polatał a reszta jego kariery to klapa.
  Owszem zanosiło się na to, że może być bardzo dobrym skoczkiem ale jeden dobry sezon to nie wszystko.
  Ja cenię swoich za to czego dokonali i dokonują a potem innych.

 • Boy profesor

  @Fanka
  Robert może potrafił kilka razy nieźle polatać, ale Alborn fruwał 221,5 m i 217,5 m kiedy rekord świata wynosił 225 metrów. A nasz Robert częściej znany był z tego, że zaliczał niewypały na mamutach, najczęściej oczywiście w Planicy.

 • Maciek5052 bywalec
  Fanka

  Alborn i Jones jak na swoje możliwości i swą narodowość byli nawet bardzo dobrzy . A to że nie zdobyli żadnego medalu nie oznacza że byli słabi , nie każdy Je zdobywa........swoje osiągnęli :)

 • anonim
  Mateja

  @Fanka cieszy mnie to,że piszesz o Matei.On był naprawdę bardzo dobrym skoczkiem.Miał szansę na wygraną w Zakopanem,ale nie wykorzystał a może miał słabą psychikę.Był dobrym dobrym lotnikiem jest pierwszym który Polakiem który przekroczył 200m :).A nikt go nie ceni chamstwo.Może pieprzył swoje skoki podczas najważniejszych imprez,ale nikt nie pamięta jego wcześniej osiągnięć

 • anonim

  Ja tylko pokazałam po wynikach, że nie był aż tak dobrym skoczkiem, wykazałam to miejscami w PŚ....
  A miejsca na MŚ i IO były mówicie przyzwoite? no ok.. przyzwoite.
  Nie chce mi sie teraz sprawdzać ale Robert Mateja tak wyśmiewany do dziś przez niektórych, miał o ile pamiętam o wiele lepsze wyniki raz otarł się o medal na MŚ.... Był też Mistrzem Polski, latać też potrafił i to całkiem nie źle, ale dla niektórych kibiców to Amerykanin zasługuje na pochwały natomiast Polaka należy gnębić do dziś.
  Cudze chwalicie a swego nie znacie...to takie przysłowie.

 • Boy profesor

  Alborn w sezonie 2004/2005, kiedy już się specjalnie nie liczył, na treningu w Kulm skoczył w granicach ówczesnego rekordu skoczni, jednakże upadł, ale potwierdził, że był naprawdę dobrym lotnikiem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).