Malutka i Wielka - Krokiew

 • 2003-08-28 08:09
Ostatnimi czasy największa skocznia w Zakopanem zmieniła swoje oblicze: przebudowano jej profil, zburzono starą wieżę sędziowską, w jej miejsce zbudowano nowoczesny obiekt, a niedawno zamontowano sztuczne oświetlenie, umożliwiające rozgrywanie wieczornych konkursów. Na tym jednak lista zmian się nie kończy.

W tym roku na szczycie skoczni wiele się zmieniło. Wybudowano nowoczesne pomieszczenie dla zawodników oczekujących na swój skok. Estetycznie wyglądający budyneczek jest z trzech stron oszklony, posiada również dwa niewielkie balkoniki widokowe. Na ścianach wewnątrz zamontowano grzejniki, więc skoczkowie oczekujący na swoją próbę nie będą marzli. W chwili obecnej trwają ostatnie prace wykończeniowe i niedługo obiekt zostanie oddany do użytku.

Kolejną, acz wzbudzającą kontrowersje inwestycją, jest budowa ogrodzenia wokół Wielkiej Krokwi. Ustawiony 3m wysokości płot to lekka metalowa konstrukcja, która wygląda bardzo estetycznie. Inwestycja ta poprawi bezpieczeństwo na konkursach, skoczkowie będą mieli więcej swobody i nie zdarzy się sytuacja, że kibice z biletami zostaną na zewnątrz stadionu. Jednak ogrodzenie zagradza jeden z najpopularniejszych tatrzańskich szlaków – Drogę pod Reglami. Protestują przeciw temu właściciele okolicznych działek, dla których droga ta jest jedynym dojazdem do posesji. COS zapewnia jednak, że wytyczy stosowne obejście.

W sferze planów jest przebudowa pawilonów znajdujących się przy trybunach, które w chwili obecnej nie stanowią ozdoby piękniejącej skoczni.

Zupełnie nowe zamierzenie, to budowa malutkiej skoczni K17. Miałaby ona stanąć przy kompleksie istniejących już obiektów. Wydział Architektury i Urbanistyki zakopiańskiego Urzędu Miasta wydał właśnie decyzję o warunkach zagospodarowania terenu. Aby rozpocząć pracę, potrzebne jest jeszcze pozwolenie na budowę od starostwa tatrzańskiego. Wreszcie mają szansę spełnić się marzenia o małej, treningowej skoczni, na której młodzi adepci skoków stawialiby pierwsze kroki. Obiekt o takim punkcie konstrukcyjnym jest przyjazny dla sześcio – siedmiolatków, którzy obecnie muszą skakać na, olbrzymiej dla nich, skoczni K35. Wielu maleńkich skoczków rezygnuje z uprawiania tej dyscypliny po upadkach na tym obiekcie. Nowa skocznia K17, uzupełniajaca dotychczasowy kompleks pod Krokwią (K120, K85, K65, K35) radykalnie rozwiąże ten problem
Jaala, źródło: Informacja własna

oglądalność: (9116) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Aż miło przeczytać:-)

 • vegx początkujący

  Genialnie, przynajmnije w tym zakopanem sie cos dzieje, bardzo trafione pomysły, oby tak dalej :)
  Gratuluje autorów projektu :D

 • Adi.P. początkujący
  A co dalej ?

  Kiedy ruszy sławny plan odbudowy małych skoczni prezesa-magnata Włodarczyka. Kiedy będzie igielit w Szczyrku ,Karpaczu Wiśle i Lubawce? Jak mają szkolic się np. młodzi skoczkowie z Karpacza czy Lubawki, kiedy najmniejszą i jedyną skocznią jest K-85 ? Zaślepienie Zakopanem to droga do nikąd.

 • anonim

  I do roboty za skocznią w Wiśle, ma być gotowa do 2005 roku, a pracy podobno nie widać...

 • anonim
  Skocznie w Polsce

  Jeśli chodzi o inne skocznie w Polsce, to martwi fakt iż w Beskidach nie ma porządnej skoczni do skoków, bo ani Skalite, ani Głębce, czy Goleszów nie są obiektami nowoczesnymi, a wręcz przeciwnie. Jako zakopiańczyk cieszę się z nowych inwestycji na Krokwi, ale martwi mnie zapaść w Beskidach. A przecież obecnie tam właśnie, dzięki Adamowi Małyszowi, znajduje się centrum skoków w Polsce. Czas już więc na remont i powstanie nowwej Malinki, położenie igelitu na Skalitem oraz na skoczniach w Wiśle-Centrum i inne inwestycje.

 • anonim
  :)

  Wreszcie słyszę, ze coś drgnęło w sprawie skoczni dla najmłodszych. Oby tylko nie trwało to teraz latami, bo znowu zgubimy troche talentów. Co do płotu: zobaczymy, czy zda on egzamin w czasie najbliższego Pucharu Świata.

 • vegx początkujący

  hehehe, runoł mur berlinski, runie i płot, nie ma rzeczy niemzlowych dla fanów skoków :) jeszcze sie ludzie pokalecza an tym płocie i tyle bedzie ;P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).