Po Innsbrucku: Asem Niemców - Maxi Mechler

 • 2003-09-02 07:09
LGP 2003 należy do historii. Ogłoszono już wyniki klasyfikacji ogólnej. Mało kto stawiał na szesnastoletniego Austriaka Thomasa Morgensterna, który nagrodę wartości 6000 franków szwajcarskich zgarnął sprzed nosa takim asom jak Martin Hoelwarth, Janne Ahonen czy ubiegłoroczny triumfator tego cyklu - Andreas Widhoelzl.

Konkurs w Innsbrucku, ostatni z cyklu Letniego Grand Prix wygrał, również niespodziewanie, dzięwiętnastoletni Niemiec Maximilian Mechler.


Media niemieckie, niezadowolone z dotychczasowych wyników swojej drużyny, jednoznacznie określają postawę asów z DSV Adler: Show Mechlera, blamaż Hannawalda i Schmitta.

Rzeczywiście, konkurs na Bergisel to popis młodego, dziewiętnastoletniego Niemca. Bez trudu wygrał kwalifikacje, a potem w konkursie głównym nie dał szans rywalom wykonując dwa długie, piękne stylowo skoki. Trener Wolfgang Steiert był z takiego obrotu sprawy bardzo zadowolony i chwalił swojego podopiecznego za wszystkie występy. Dodajmy, że Maxi jest zawodnikiem klubu WSV Isny, a jego największym osiągnięciem do tej pory było 3 miejsce w tegorocznym konkursie COC w Willingen

Maximilian Mechler skromnie podszedł do kwestii swojego zwycięstwa w zawodach i powiedział, że czuje się dość komicznie, kiedy okazuje się, że jest najlepszy w gronie takich sław jak Sven Hannawald i Martin Schmitt. Nigdy nie przypuszczał, ze przyjdzie mu stanąć na najwyższym stopniu podium w tak silnie obsadzonym konkursie. Należy tu przypomnieć iż Maximilian zajął 6 miejsce w klasyfikacji generalnej LGP i z całej drużyny wypadł najlepiej.

A co o swoich występach sądzi Hanni? W rozmowie z dziennikarzem stwierdził, ze kondycyjnie jest przygotowany bardzo dobrze, niestety popełnia jeszcze liczne błędy techniczne. Czekają go więc następne tygodnie ciężkiej pracy nad doskonaleniem techniki skoku.

Drugi z przegranych – Martin Schmitt powiedział, że brak mu jeszcze wyczucia lotu, ale także, że ma nadzieję, iż do zimy się wszystko ułoży. Martin zajął 19 miejsce w klasyfikacji ogólnej LGP

Na uwagę zasługuje występ na konkursach LGP Aleksandra Herra. Przebojem dostał się drużyny bardzo dobrze skacząc w Hinterzarten. I choć dalsze jego występy rewelacyjne nie były, wyrósł na zawodnika numer 2 w zespole niemieckim zajmując na koniec 15 miejsce.

Odległe miejsca Svena Hannawalda (31), Martina Schmitta (19), Michaela Uhrmanna (30) nie martwią trenera Steierta. Jest on pewny, ze zimą będzie dużo lepiej. Latem jego podopieczni nigdy nie prezentowali wysokiej formy. Z tym poglądem jednak można polemizować, bowiem nikt inny, tylko właśnie Sven Hannawald wygrał cykl zawodów Letniego Grand Prix w roku 1999.

W chwili obecnej niemieccy zawodnicy znów będą trenować Hinterzarten. Główną uwagę skierują na wypracowanie właściwej techniki skoku, mocy odbicia oraz przetestują nowe stroje nie zaniedbując, oczywiście, treningu kondycyjnego. Czy zdążą dobrze się przygotować do sezonu zimowego– przekonamy się o tym we właściwym czasie.

na podstawie: sport1.de, fis-ski.com i inne

Jaala, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3663) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  A nasz Adaś stwierdził, że niemcy trochę kombinują...

 • anonim
  oni są normalnymi ludźmi..

  o wypowiedzi Małysza wolę nie mówić.. :[ a co do artykułu to najbardziej jak zwykle denerwują mnie media.. czy Sven i Martin muszą być zawsze w wysokiej formie.. ?? przecież Mechler to młody zawodnik.. Hanni i Schmitt mieli ciężki sezon, są w trakcie przygotowań do sezonu zimowego.. nie są to jedyni skoczkowie, którzy skakali słabo w LGP.. nie wiem dlaczego z góry zakłada się, że powinni być najlepsi.. przecież to ludzie, każdy potrzebuje odpoczynku, nie może cały czas pracować na wysokich obrotach.. trzeba z czegoś zrezygnować żeby osiągnąć coś innego.. nie można mieć wszystkiego..

 • anonim
  do jaali

  goldberger - a nie gokdberger no i nie rozumiem jednego za bardzo... jak morgi mógł zgarnąć właśnie goldasowi wygraną skoro ten dopiero w połowie włączył się do akcji???

 • anonim

  Kusza - popieram...

 • tad redaktor
  bez nerwów ;)

  Kusza i Aśka - nie denerwujcie sie :) Błąd był - goldi faktycznie nie był tam najlepszym przykładem - autorce chodziło po prostu o podkreślenie, iż Morgi zdołał pokonać wielu znacznie bardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników. Myślę iż osoba Widhoelzla lepiej pasuje do kontekstu :-)
  Pozdrawiam.

 • anonim

  zawody z Predazo miały być transmitowane we wtorek mogęwiedzieć o której godzinie

 • tad redaktor
  retransmisja z Predazzo

  Wg. programu RAI 3 - to o godzinie 16:15..

 • anonim
  dzięki tad

  oby było, bo akurat mam ten program,

 • vegx redaktor

  spoko, nie martwcie sie o svena czy o schmitta, jeszcze złapia forme na czas, a mechler to młody zawodnik, i narazie jest przebojem, poki nikt inny dobrze nie skacze, duzo sie zmieni do zimy :)

 • Jaala początkujący
  do kuszy i aśki

  Rzeczywiście Goldi nie był tu najszczęśliwiej dobrany.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).