Już 13 i 14 września Mistrzostwa Finlandii

 • 2003-09-04 14:31
Po konkursach w ramach LGP fińscy skoczkowie nie mogą pozwolić sobie na zbyt długi odpoczynek. Powodem są zbliżające się Letnie Mistrzostwa Finlandii w skokach. Zawody te odbędą się na skoczniach w Lahti w następny weekend, tj. 13-14 września...

Pierwszego dnia, na mniejszym obiekcie K-90, konkurować będą ze sobą juniorzy, zaś walka o mistrzostwo Finlandii pomiędzy starszymi zawodnikami rozegra się w niedzielę na skoczni K116. Wśród juniorów swoich ubiegłorocznych pozycji bronic będą Olli Pekkala (1.), Harri Olli (2.) i Antti Laakkonen (3.).

Naturalnie dużo bardziej interesujące dla nas wydają się być zmagania seniorów, które ostatecznie wyłonią najlepszego spośród fińskich zawodników. W zeszłym roku rywalizowano na obiektach w Kuopio, a złoty medal przypadł wtedy Janne Ahonenowi, drugie miejsce zajął Matti Hautamaeki przed Janne Happonenem.
Czy ta kolejność może powtórzyć się w tym roku? Mimo kilku pretendentów do tytułu mistrza Finlandii trudno jest przewidzieć, jak potoczy się konkurs. Po ostatnich konkursach do grona faworytów można z pewnością zaliczyć Akseli Kokonnena, który bardzo dobrze radził sobie tego lata. Wygrał dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego, później zaś, dzięki zwycięstwu w Predazzo, zajął drugą lokatę w generalnej klasyfikacji LGP. Obok niego w dobrej formie wydaje się być także Veli-Matti Lindstroem, który ostatnio jest ekspertem od rewelacyjnie długich skoków zakończonych niestety fatalnym lądowaniem. Ten właśnie element musi Lindstroem szybko poprawić, jeśli chce powalczyć o medal w Lahti.

Z kolei Tami Kiuru z drugą lokatą w Hinterzarten nie odnotował potem dobrych wyników w następnych konkursach, trudno wobec tego wyrokować co do jego obecnych możliwości. Nie wiadomo także, co słychać u Mattiego Hautamaeki - po słabych startach w Niemczech i Francji nie pojawił się na skoczniach Predazzo oraz Innsbrucku, kontynuując zamiast tego treningi w rodzinnej Finlandii. Nie zachwycił swoimi występami także Janne Ahonen, który w każdym z konkursów plasował się w drugiej lub trzeciej dziesiątce.

Ubiegłoroczni zwycięzcy nie wydają się być szczególnie groźni, jednak niewątpliwie są to zawodnicy doświadczeni i są w stanie zmobilizować się właśnie na mistrzostwa. Utrzymanie swoich pozycji sprzed roku może być jednak bardzo trudne - zwłaszcza przy bardzo dobrej dyspozycji pozostałych kolegów z kadry. Nam nie pozostaje nic innego jak poczekać, co przyniosą fińskie zawody...

Aisha, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4092) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Taaak...ciezko w tym roku przewidziec kto moze wygrac Mistrzostwa Finlandii..Zwlaszcza ze jest tylu mlodych i dobrych...Bedzie niespodzianka;)

 • anonim
  ???

  W sumie to prawda, ciężko wytypować kto wygra. Stawiam na Kokkonena, chociaż Vellu ostatnio też nie zawodzi i pokazuje na co go stać. Matti - to chyba dalekie marzenie by wygrał :).

 • anonim

  A wie ktos cos wiecej o Mistrzostwach Polski? To znaczy kto startuje 20 wrzesnia a kto 21 ?? Please o odpowiedź !!! :) :) :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).