PK Pań w Trondheim: Daniela Iraschko triumfuje

• 2011-09-11 14:31

Daniela Iraschko zajęła pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w Trondheim (HS 105). Austriaczka uzyskała 104 oraz 94,5m. Na drugim stopniu podium wylądowała Jacqueline Seifriedsberger, która lądowała na 104 i 95,5m.

Najniższy stopień podium zajęła Katharina Althaus ze skokami 95 i 92m. Tuż za nią sklasyfikowana została Evelyn Insam, która oddała skoki na odległość 96,5 i 88,5m. Piąte miejsce wywalczyły Melanie Faisst oraz Sara Takanashi.

Dopiero na dziewątej pozycji znalazła się Coline Mattel, która po pierwszej serii zajmowała 24. miejsce po skoku na 99m. Niestety skok zakończył się upadkiem. W drugiej rundzie Francuzka lądowała na 94,5m i zaliczyła znaczny awans.

Polki nie brały udziału w zawodach w Trondheim.

Zawody w Trondheim zakończyły letnią rywalizację kobiet w skokach narciarskich. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła Coline Mattel, która wyprzedziła Sarę Takanashi. Na trzecim miejscu uplasowała się Daniela Iraschko, która pojawiła się tylko w czterech konkursach.