PZN wydzierżawi skocznię w Wiśle

 • 2011-09-13 09:58

Jak poinformował wiceszef Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz, PZN zamierza wydzierżawić na trzy lata od Centralnego Ośrodka Sportu skocznię narciarską w Wiśle Malince oraz trasy biegowe na Kubalonce. Za dzierżawę związek ma płacić ośrodkowi symboliczną złotówkę miesięcznie.

- Sprawa jest zaawansowana. Jest już gotowy projekt umowy. Rozmowy toczą się jeszcze wokół dwóch punktów. Dotyczą spraw finansowych - chodzi o kaucje i obowiązujące umowy. Minister sportu wyznaczył nam jednak termin do końca września. Chcemy, by z obiektów korzystała bezpłatnie nasza trenująca młodzież- powiedział Wąsowicz.

Dzierżawa obiektów przez PZN ma na celu przede wszystkim obniżenie kosztów ich wynajęcia. Windowanie cen przez COS powoduje, że beskidzkie obiekty nie są konkurencyjne wobec ośrodków w Austrii, czy Niemczech. Wąsowicz zwrócił również uwagę, że przy organizacji imprez, takich jak Letnia Grand Prix, czy mistrzostwa Polski, związek zmuszony był płacić bardzo wysokie kwoty za wynajem.


Adrian Dworakowski, źródło: Onet/PAP
oglądalność: (4815) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Tymczasem skocznie się trochę sypie, jak widać na ostatnim filmiku @krwistego. Mam nadzieję, że rozbieg się nie będzie sypał, bo już widać, że elewacja jest do niczego.

 • anonim

  czemu w Polsce to co jest białe dla innych (coc) jest czarne wybudowali ekstra skocznie ale widać ze trzeba jeszcze umieć ją zarządzać.

 • krwisty bywalec

  "że przy organizacji imprez, takich jak Letnia Grand Prix, czy mistrzostwa Polski, związek zmuszony był płacić bardzo wysokie kwoty za wynajem" - to spoko, teraz nie będzie PZN płacił tak wysokich kosztów za wynajem i myślę, że bilety stanieją, co? ;-)))

 • kibic_malysza doświadczony
  redakcja skijumping

  Czy możecie dowiedzieć się czy 23 i 24 września w Zakopanem na Pucharze Solidarności będzie Adam Małysz?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).