Bystra nadal chce skoczni HS 60

 • 2011-09-15 10:10

Malutkie skocznie HS 19 i HS 31 w Bystrej Śląskiej leżącej tuż przy Bielsku-Białej rodziły się w wielkich bólach, dziś jednak stanowią doskonałą bazę treningową dla najmłodszych, są często areną zmagań świetnie zorganizowanych dziecięcych zawodów. Władzom w Bystrej od dłuższego czasu bardzo zależy na budowie większej skoczni, HS 60.

Skocznie w BystrejSkocznie w Bystrej

- Znam wielu ludzi, zarówno trenerów, zawodników, rodziców, którzy uważają nasz obiekt za najładniejszy w kraju. Mamy tutaj specyficzny mikroklimat, dookoła jest las, a miejsce jest trochę na odludziu, dzięki czemu panuje tu cisza. - mówi trener skoczków LKS Klimczok Bystra Jarosław Konior.

Wiceprezes klubu, Edward Wacht patrzy dalekowzrocznie na rozwój skokowej infrastruktury w Bystrej:

- Mamy koncepcję, by obok małych skoczni powstała skocznia HS 60, wyciąg i trybuny w formie amfiteatru. W okolicy skoczni, biegłyby również trasy narciarskie.

- Szukamy sponsorów, którzy chcieliby nam pomóc w tym przedsięwzięciu, a póki co robimy tyle ile możemy - mówi prezes Klimczoka Zbigniew Banet - W ostatnim czasie zamontowaliśmy oświetlenie, a dzięki pomocy rodziców została wybudowana wieża trenerska i wydłużono dojazd o 10 metrów. Mamy już gotowy projekt doprowadzenia wody na skocznie, która służy w lecie do zraszania igelitu i torów. Do tej pory wodę do tych celów czerpaliśmy z małego potoku.W tym roku chcielibyśmy posprzątać gałęzie, które leżą porozrzucane wokół skoczni, a w przyszłości rozbudować parking.

Skocznie w Bystrej znalazły się na liście konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2011.


Adrian Dworakowski, źródło: Dziennik Zachodni
oglądalność: (8152) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  W Bystrej oczywiście brak skoczni typu K8 - K10. Ogólnie w naszym kraju w ogóle nie myśli się o budowie tak małych skoczni, a to przecież podstawa treningowa dla najmłodszych. Puszczanie na początek przygody ze skokami dzieci z K15 to nie jest najlepszy pomysł. Co komu szkodzi dostawić kawałek rozbiegu do buli większej skoczni? W Czechach nie ma problemu z tak małymi skoczniami.

 • Davidsson bywalec
  www.skoczkowiezlodzi.pl

  myślę że mało opłacalne jest wydawanie kolejnych setek tysiecy na skocznie tam dla kilku zawodników jeżeli mają oni 15 minut drogi do Szczyrku gdzie mają kompleks Skalite. Lepiej za te pieniądze wyremontować skocznie np w Goleszowie lub zbudować gdzieś mniejsze.

 • anonim
  Wypadek Adama

  http://sport.onet.pl/motorowe/wypadek-adama-malysza-ale-rekord-pobity,1,4850944,wiadomosc.html

 • anonim
  Z ostatniej chwili

  Adam Małysz miał wypadek na poligonie podczas treningu. Dachowało jego auto. Adam na szczęście jest tylko poobijany. Więcej informacji na TVN24!

 • anonim
  @anonim

  To sie nie dziw tylko wyłóż kasę na budowę i utrzymanie to będziesz miał. A jak nie masz, to sie nie dziw, ze nikt ci nie wyłoży swojej ot co.

 • Anonimowy Anonim bywalec

  Niestety w naszym kraju (profesjonalne) skocznie mniejsze niż K-20, HS-20 to rzadkość. Bardzo mnie to dziwi. Powinno być więcej tego typu obiektów w niedalekim sąsiedztwie większych ośrodków (powiedzmy do 100 km), bo budowa nie jest chyba aż taka kosztowna, podobnie z utrzymaniem.

 • piotr186 początkujący
  Anonimowy Anonim

  Akurat Bystra ma to szczęście (w przeciwieństwo do Zagórza) ze Szczyrk i co za tym idzie większe skocznie są o rzut beretem a i do Wisły nie jest tak daleko.

  Ale oczywiście skocznia K-60 jak najbardziej powinna być w Bystrej.

 • krwisty bywalec

  O tej większej słyszę już o dawna, ale oprócz HS-19 warto chyba jeszcze mniejszą wybudować. HS-60, to moim zdaniem prawie to samo, co HS-70 w pobliskim Szczyrku. A malutkiej skoczeńki np. HS-10 jak na lekarstwo w obu miejscowościach.

 • karlos początkujący

  a co się stało z Narodowym Programem Rozwoju Skoków Narciarskich, miały być budowane skocznie w całej Polsce i na Mazurach nawet

 • Anonimowy Anonim bywalec
  @MichalXD

  Jeśli są pieniądze jest i miejsce.

  Większa skocznia będzie niezbędna, jeśli Bystra chce zająć się poważnym szkoleniem zawodników. Pisząc poważnym mam na myśli "przyszłościowym".

  Podobna sytuacja jest w Zagórzu, gdzie po "zaliczeniu" K40 następnym etapem są wyjazdy na zachód Polski.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).