Illimar Paern Mistrzem Estonii

 • 2011-09-18 12:50

W weekend także w Estonii odbyły się mistrzostwa kraju. Mistrzem Estonii został Illimar Pärn. 22-letni zawodnik oddał skoki na odległość 92 m i 91,5 m, uzyskując w ten sposób najwyższą notę 233 pkt.

Tuż za nim uplasował się Jaan Juris (88 m i 94 m; 231 pkt). Z kolei na trzecim miejscu znalazł się Kristjan Ilves (93 m i 89,5 m; 230 pkt).

Oprócz konkursu indywidualnego odbył się również drużynowy, w którym wzięło udział osiem zespołów. Najlepsi okazali się zawodnicy z Otepää I w składzie: Artti Aigro, Jaan Jüris i Karl-August Tiirmaa, uzyskując notę 679 punktów. Na drugim stopniu podium znaleźli się skoczkowie z Elva I (Rauno Loit, Illimar Pärn i Kristjan Ilves; 647 pkt). Na trzecim miejscu uplasowała się Moskva, zasilona przez Michaila Barinova, Roberta Zakirova i Konstantina Voronina (612 pkt).

Wyniki konkursu indywidualnego dostępne są >>tutaj<<
Wyniki konkursu drużynowego dostępne są >>tutaj<<

Magdalena Wojas, źródło: skijumping.de

oglądalność: (5415) komentarze: (28)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Letnie Mistrzostwa Estoni 2008

  Otepaa (HS 100)

  1. Martin Hoellwarth - 92.0m - 97.5m - 249.5 pkt
  2. Illimar Paern ------ 92.5m - 97.5m - 246.5 pkt
  3. Mats Piho ---------- 92.0m - 95.0m - 243.0 pkt
  4. Tanel Levkoi -.-.-.- 91.0m - 94.0m - 234.0 pkt
  5. Jaan Juris ---.---.-- 86.0m - 93.5m - 230.5 pkt
  6. Aldo Leetoja --.-.-- 87.0m - 95.5m - 229.5 pkt

  @Boy masz rację.M.Hoelwarth został letmim mistrzem Estoni zaraz po objęciu funkcji trenera tego kraju.Wyniki powyzej.

 • jozek_sibek profesor
  Zawodnicy Estoni w PŚ (od sezonu 1999/2000)

  1999/2000 - bez pkt PŚ
  2000/2001 - bez pkt PŚ
  2001/2002 - bez pkt PŚ
  2002/2003 - 54 miejsce - Juris ------ 28 pkt
  -------------- 83 miejsce - Salumae ---2 pkt
  2003/2004 - 66 miejsce - Salumae-- 10 pkt
  2004/2005 - 88 miejsce - Juris ------- 2 pkt
  2005/2006 - 59 miejsce - Salumae - 16 pkt
  2006/2007 - 90 miejsce - Salumae -- 1 pkt
  2007/2008 - bez pkt PŚ
  2008/2009 - bez pkt PŚ
  2009/2010 - bez pkt PŚ
  2010/2011 - bez pkt PŚ

 • Boy profesor

  Martin Hoellwarth będąc w swoim czasie trenerem Estończyków po zakończeniu kariery sam wziął udział w mistrzostwach tego kraju i zdaje się, że był najlepszy.

  A Juris już dwa lata bez występu w zawodach rangi FIS, więc tutaj już zdecydowanie dla zabawy.

 • pepeleusz początkujący

  1. Oczywiście że drużynowy
  2.Juris tak naprawdę nigdy nie zakończył kariery (choć np opuścił zimowe mistrzostwa 2011, ale w mistrzostwach 2010 był ósmy)- to był jakiś mit
  3.największą rewelacją tego konkursu Aigro(99), który na Schuler Cup generalnie zawiódł, choć poszła fama o jego rekordowym tam skoku

 • HKS początkujący

  @Ave Ja

  Tak jak napisał "Ave Ja" odbył się tylko konkurs drużynowy, a tu dalej tytuł, że Pearn jest mistrzem. Co najwyżej mistrzami są Juris, Aigro i Tirmaa.

  Jak widać skijimpung.de nie jest niezawodnym źródłem informacji;)

 • Emil początkujący

  Małysz pewnie by wygrał bez żadnego treningu te mistrzostwa Estonii. Natomiast szanse na medal Adama bez treningu na MP zależą od jednego czynniku. Czy inni skoczkowie są zmęczeni świeżymi treningami czy skaczą na świeżości już pare tygodni po najcięższych treningach. Jak to pierwsze to Adam ma szanse. Jak to drugie to nie ma najmniejszych szans. A z nadwagą to już w ogóle ciężko by mu było wygrać z Levkinem.

 • piotr186 początkujący
  Antek

  Wątpię czy Jaan Juris tak z marszu bez treningu skakał, ale sadze ze Adam Małysz bez tych dodatkowych kilogramów i bez treningu mógłby o medal powalczyć, Oczywiście nie całkiem bez treningu, wiadomo ze ogólny rozruch jest zawsze, dlatego parę skoków na skoczni przed startem, ale bez specjalnego treningu i miałby szansę Małysz. Tak myślę.

 • anonim
  Carl Nordin mistrzem Szwecji!

  berkutschi.com/en/front/news/show/1692-carl-nordin-wins-title-in-sweden

 • Antek stały bywalec
  @piotr186

  To tym bardziej źle świadczy o estońskich skokach, jeśli emeryci stają na podium. Nie wiem, czy Adam u nas byłby w stanie teraz stanąć na podium bez treningu i po przytyciu kilku kilogramów

 • anonim

  Odbył się tylko konkurs drużynowy - wyniki indywidualne całkowicie pokrywają się z tymi w drużynówce... zresztą oba protokoły zostały wygenerowane w prawie tym samym czasie

 • stani początkujący

  Ciekawe, ze to juz drugie letnie mistrzostwa Estonii w tym roku,. W sierpniu wygral Nurmsalu!

 • HKS początkujący
  Wyniki:

  http://www.suusaliit.ee/static/events/ 2514_110917_TEAM-3_SH_ptotokoll,_ind_tulemused.pdf

  Sammelselga i Nurmsalu nie było.

 • M_B doświadczony

  No Nurmsalu raczej nie było, myślę, że on akurat by wszystkich tam zmiótł, razem z Sammelselgiem, którego też zapewne nie było.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).