Polscy skoczkowie zakończyli zgrupowanie w Beskidach

 • 2011-09-25 13:55

Wczoraj polscy skoczkowie zakończyli kolejne zgrupowanie w Beskidach. Zawodnicy kadry A oraz młodzieżowej od środy trenowali na obiektach w Szczyrku i w Wiśle.

Do treningów po przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Stefan Hula.

"Była to pierwsza akcja szkoleniowa, w której w pełnym zakresie uczestniczył Stefan Hula. Oddał też pierwsze skoki od operacji. Powoli będzie się wdrażał do reżimu treningowego i w najbliższym okresie pracował nad powrotem do poziomu motoryki sprzed zabiegu" - informuje Łukasz Kruczek.

Trener polskiej kadry skoczków wypowiedział się także na temat aktualnej dyspozycji Aleksandra Zniszczoła i Dawida Kubackiego.

"Co do Olka, to gorsze były pojedyncze skoki w jego wykonaniu i one, np. zadecydowały o dalszym miejscu na Mistrzostwach Polski. Wczoraj w Klingenthal skoczył bardzo dobrze w pierwszej serii, w drugiej nieco słabiej i stąd lokata (swoją drogą dobra) poza dziesiątką. Skocznia w Klingenthal jest bardzo wymagająca i tam drobne błędy powodują duże straty metrowe" - uważa Kruczek.

"Co do Dawida Kubackiego to trudno mi oceniać na odległość, nie widząc skoków. Dawid skakał bardzo dobrze przed wyjazdem na zawody do Klingenthal i raczej się to nie zmieniło. Skoki treningowe były dobre. Z relacji Roberta i samego Dawida wynika, że pokazał się błąd w pozycji najazdowej którego się już w trakcie skoku nie da naprawić. Przed nim kolejny konkurs dzisiaj" - dodaje szkoleniowiec naszej ekipy

"Za Łukaszem Rutkowskim ciągną się ponownie problemy ze zdrowiem. Ostatnio przechodził szereg badań lekarskich, by znaleźć ich przyczynę – czekamy na ich wyniki. Nie ma możliwości trenować na 100% i systematycznie, będąc jednocześnie w stanie chorobowym. Stąd dyspozycja taka jaka jest. Ci zawodnicy, którzy w Pucharze Solidarności byli przed nim prezentują aktualnie lepsze skoki i nie było tutaj żadnej niespodzianki. Widujemy ich na co dzień na treningach" - zakończył Łukasz Kruczek.

Przed finałowymi zawodami LGP, nasi kadrowicze odbędą jeszcze jeden trening w Szczyrku, po czym ruszą do austriackiego Hinzenbach.

Znamy już pięciu zawodników, których na pewno zobaczymy w ostatnich konkursach Letniej Grand Prix. Są to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Aleksander Zniszczoł. Nazwisko szóstego skoczka poznamy prawdopodobnie na początku nadchodzącego tygodnia.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4015) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nikitt początkujący

  Z tymi badaniami to szybcy są,gdyby zrobili je wcześniej to już teraz można by było coś zdziałać.

 • Boy profesor

  Hinzenbach to jak na tego typu zawody skocznia malutka, więc tam Kruczek powinien dać zawodników, którzy dobrze skaczą na tego typu skoczniach. Więc warto by tam dać szansę Śliżowi. Z kolei Miętus będąc w niezłej formie może mieć tam pewne problemy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).