Mistrzostwa Francji: Lahuerte i Mattel ze złotymi medalami

 • 2011-10-10 11:53

W miniony weekend o krajowy prymat rywalizowali także Francuzi. Na skoczni normalnej w Courchevel triumfował specjalista od kombinacji norweskiej, Maxime Lahuerte, a konkurs pań wygrała Coline Mattel.

Lahuerte w swoich próbach uzyskał 97,5 i 96 m., na drugim miejscu po skokach na 96 i 93,5 m. uplasował się David Viry, a trzecią lokatę zajął Vincent Descombes Sevoie (92,5 i 94,5 m.). Dopiero na czwartym miejscu znalazł się Emmanuel Chedal.

Coline Mattel nie dała żadnych szans rywalkom, oddała dwa najdłuższe skoki w konkursie na odległość 83 i 86,5 m., drugie miejsce zajęła Lea Lemare po skokach na 76,5 i 73 m. a trzecie Julia Clair (72 i 74 m.)

Pełne wyniki:

Konkurs panów
Konkurs pań

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (4811) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Mistrzostwa Francji 2011

  Courchevel - 9.10.2011:

  1.M.Lehaurte ---- 97.5m - 96.5m - 263.1 pkt
  2.D.Viry --.---.--- 96.0m - 93.5m - 252.6
  3.V.Descombes - 92.5m - 94.5m - 248.6 -- 6 miejsce po I serii
  4.E.Chedal -.--.-- 90.0m - 94.5m - 243.1 -- 9 miejsce po I serii
  5.F.Braund -.--.-- 94.5m - 90.5m - 242.6
  6 .R.Ch.Lamy ...- 94.0m - 89.0m - 239.1
  7.N.Mayer -.-.-.-- 90.5m - 91.5m - 238.6
  8.J.Ch.Lamy --.-- 88.5m - 93.5m - 237.1

 • HKS początkujący

  @Davidsson

  Bo startowali wszyscy kombinatorzy, ale w Szwajcarii tez jest ich tyle co nic. W pierwszej 20 tutaj jakaś połowa to kombinatorzy.

 • Davidsson bywalec
  www.skoczkowiezlodzi.pl

  nawet sporo skoczków jak na Francję. więcej niż w Szwajcari chyba.

 • Boy profesor

  Jedyny plus tych zawodów to rzeczywiście wspomniana duża ilość zawodników, co jest dobre w perspektywie następnych lat.

 • Palacz_zwlok bywalec

  Kiepski występ Chedala i Jasona Lamy-Chappuis, a już kompletnie beznadziejny Alexandre'a Mabboux - 10 na MŚJ w Otepaeae [dość loteryjny konkurs, ale jednak...].

 • Emil początkujący

  Ja bym w drużynówce w Kuusamo wystawił na miejscu trenera Francuzów co najmniej dwóch dwóch kombinatorów. Nie zdziwiłbym się jakby Lamy i Lahuerte byli najlepszymi z Francuzów. Straszna zapaść w skokach. Co ciekawe konkurs był rozgrywany systemem kompensacji za belkę jak na ostatnich MP.

 • neonek18 doświadczony

  ciekawe jak Francuzi zaprezentują się na początku zimowego sezonu

 • Boy profesor

  David Viry zaliczył doskonały występ, bo pokonać Sevoie, który ostatnio nieźle skakał i punktował w LGP. Chedal w kompletnej rozsypce. A to, że Laheurte potrafi dobrze skakać wiedzieliśmy od dawna. Ciekawostka to fakt, że zawody przeprowadzono na skoczni normalnej, a zazwyczaj odbywają się na dużej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).