Joanna Szwab na podium Mistrzostw Czech

• 2011-10-13 10:10

W minioną niedzielę na skoczni K-70 w Rożnowie pod Radhostem rozegrano Mistrzostwa Czech pań. Zwyciężyła Vladena Pustkova przed Michaelą Rajnochovą, trzecie miejsce zajęła Polka, Joanna Szwab.

Zwyciężczyni nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom oddając skoki na odległość 71 i 73 metry i o blisko 44 punkty wyprzedziła drugą zawodniczkę. Poza Szwab na starcie stanęły też dwie inne polskie zawodniczki, Magdalena Pałasz zajęła piątą pozycję, a Joanna Gawron uplasowała się na szóstym miejscu.

Skrócone wyniki:

1. Vladena Pustkowa - 71 i 73 m. - 231,6 pkt.

2. Michaela Rajnochova - 62 i 65 m. - 187,8 pkt.

3. Joanna Szwab - 58,5 i 58 m. - 155,1 pkt.

4. Barbora Blazkova - 56 i 58,5 m. - 144,5 pkt.

5. Magdalena Pałasz - 52 i 53 m. - 124 pkt.

6. Joanna Gawron - 48 i 49,5 m. - 102 pkt.

Wystartowało 10 zawodniczek.

Tego samego dnia rozegrano zawody dla najmłodszych w skokach i kombinacji norweskiej w różnych kategoriach wiekowych. Na skoczni K-15 w kategorii 'rocznik 2002 i młodsi' drugie miejsce zajął Bartłomiej Klimowski, na obiekcie K-35 w kategorii 'rocznik 2000-2001' trzeci był Piotr Kudzia, na skoczni K-70 najniższy stopień podium zajął Kacper Konior w rywalizacji rocznika 1998 r.

Adrian Dworakowski, źródło: czech-ski.com
oglądalność: (7663) komentarze: (26)

filmik

• Styrian weteran

Sylwetka , predkosc na rozbiegu etc..... Pewnie cos w tym jest . Nie ogladalem naszych dziewczyn juz dawno wiec nie powiem .
    Natomiast moze sprobowac czegos innego . Adam Malysz i Piotr Zyla tez nie trenowali z Kruczkiem i calkiem dobrze im to wyszlo. Szczegolnie "przebudzenia" doznal Piotr Zyla. Moze to jest bardziej taki mentalny problem - niby wszystko powinno pasowac a jednak nie jest tak jak oczekuja tego ci zwykli kibice . Moze niech Asia Gawron potrenuje pare razy z kim innym ? Kto wie czy by to nie pomoglo - bo zaszkodzic to raczej nie zaszkodzi . Moze by tak pare treningow z panem Robertem Mateja zrobic .

Te opony miały gorsze warunki,

np. nie miały równych torów, w których mogły się toczyć.

• Boy profesor

@Emil
    Jeśli nie ma się ukształtowanej, aerodynamicznej sylwetki w locie to kwestia belki nie odgrywa już większego znaczenia. Wtedy nawet ta prędkość ci niewiele pomoże, bo masz za dużo opór powietrza i zawsze lądujesz na buli. Gawron miałaby szansę, ale na skoczni K15.

• Emil profesor

@Boy nie przesadzasz czasem? :P w końcu to sama góra skoczni gdyby Gawron puścić z tak wysoka może by nawet do 80 metra doskoczyła

Może to trochę absurdalne i niepoważne, ale najlepsza opona byłaby faworytem w pojedynku z Asią Gawron :P

Japończycy zrobili kiedyś badanie jak daleko poleci opona samochodowa zjeżdżająca po rozbiegu skoczni. Filmiki są na YouTube, a wyniki bardzo ciekawe ;-)

• M_B profesor

Straty i zanotowały, no ale powiedzmy sobie szczerze.... to dopiero początek poważnego traktowania skoków kobiecych u nas w kraju i prawdopodobnie dobrych zawodniczek z nich nie będzie, chyba, że jakoś Asia Szwab się rozwinie bardziej, bo ona jeszcze może, u Gawron nie ma na to szans, za duże braki i za duży wiek by je poprawić.

@Emil

Jeśli worek kartofli odpowiednio rozpędzisz tez poleci 100m. A straty jakie zanotowały to tej maleńkiej skoczni to tak jakby przyrównać FIS Cup do PS.

@Boy Asia Szwab w jakiś zawodach na średniej krokwi skoczni skoczyła 80,5 metra czyli technikę ma by polecieć, pewnie gdyby miała ten kilometr więcej na progu punkt K by osiągnęła. Z kolei starsza Aśka nie widziałem by w jakichkolwiek zawodach skoczyła dalej niż 71 metrów.

• Wilk94 stały bywalec
    Nowy filmik o Adamie Małyszu zachęcam do oglądnięcia :)

(spacja)

Ale strasznie nierówny poziom. 3 zawodniczka traci do 1, az 76.5pkt, na tak tak malutkiej skoczni, toż to przepaść.

Ciekawi mnie gdzie wylądowała zawodniczka na pozycji nr. 10 skoro zawodniczka z miejsca 6, straciła 130pkt. do pierwszej.

• pepeleusz profesor

Wskoczyła na swoje miejsce ale za duża strata do Rajnochovej wiec nie ma za bardzo czego gratulować
    Dziwna absencja Dolezalowej i Mikowej czyli to byłoby 5 miejsce.
    Boy ma rację- Gawron juz dawno jest bez szans

Zawodniczki bez ukształtowanej sylwetki w locie nigdy nie będą doskakiwać do punktu K.
    Asia Szwab może kiedyś do tego dojdzie, natomiast druga Asia nie ma właściwie na to żadnych szans.

• Anika profesor
    @rodzic

News dotyczy Mistrzostw Czech PAŃ. Wymienione zostały inne zawodniczki, więc o co chodzi?

NA TYCH ZAWODACH STARTOWALI TEZ INNI POLACY, DLACZEGO O TYM NIE PISZECIE ? INNI POLACY TEZ STAWALI NA PODIUM TYCH ZAWODÓW ZARÓWNO W SKOKACH JAK I KOMBINACJI NORWESKIEJ.

• piotr186 profesor

Ciekawe kiedy zaczną rozgrywać mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich?...