Łukasz Rutkowski zawiesił karierę

 • 2011-11-21 11:07

Zawodnik polskiej kadry A, Łukasz Rutkowski, z powodu przedłużających się problemów zdrowotnych postanowił zawiesić swoją karierę zawodniczą.

- Od kilku miesięcy mój stan zdrowia nie pozwala mi na odnoszenie takich wyników, jakich bym oczekiwał ja i mój trener. Wykonałem kompleksowe badania lekarskie i ich wyniki jednoznacznie wskazały mi, jaką decyzję podjąć. Jestem zmuszony do zawieszenia moich dalszych treningów i udziału w zawodach do czasu poprawy mojego stanu zdrowia. Pragnę jednoznacznie zadeklarować, że moja decyzja nie wiąże się z definitywnym zaprzestaniem uprawiania dyscypliny - poinformował Łukasz Rutkowski w rozmowie z serwisem pzn.pl


Adrian Dworakowski, źródło: pzn.pl
oglądalność: (14665) komentarze: (42)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Łukasz

  Ja wiem co mu jest, a nie zmienia to faktu, ze szanuję jego decyzję o milczeniu na ten temat i życze mu powrotu do zdrowia i skoków.
  Co Wam da znajomośc jego choroby - dajcie spokój i życzcie zdrowia.

 • Divine JazOOn początkujący
  Kruszy sie nam kadra.

  Ale dziwnie będzie ogólnie oglądać skoki bez
  "A teraz proszę państwa, Adam Małysz"....

 • Boy profesor

  Kruczek ma jeszcze nadzieję, że Rutkowski wróci w tym sezonie do skoków, więc zobaczymy.

 • anonim

  Muszę przyznać, że ilość pseudofanów skoków w tym temacie może smucić... Na szczęście ich wypociny są konsekwentnie kasowane. Widać, że sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, to i internetowi hejterzy muszą się wykazać swoją głupotą.

  Mimo wszystko nadal liczę, że w tym sezonie będzie trochę lepiej pod tym względem niż w poprzednich latach, ale coś czuję, że moja nadzieja spełznie na niczym.

 • XXXX początkujący
  MSMS

  Kolego jeżeli piszesz że to nadwaga w takiej sytuacji to weź zastanów się 10 razy a później pisz! Dobrym jesteś lekarzem i fachowcem....

 • Davidsson bywalec
  www.skoczkowiezlodzi.pl

  myślę, żę nie wróci. nie życzę mu źle ale ciężko z takimi powrotami. Jego brat też probował wrócić ale nic z tego.

 • skoczek początkujący

  Ta choroba to prawdopodobnie NADWAGA.

 • Mariusz początkujący
  Czekamy

  Szybkiego powrotu do zdrowia i oczywiście na skocznię.

 • nelsonek9106 bywalec

  Oby szybko się pozbierał. Jeszcze będą z niego ludzie, mam ogromną nadzieję. Bardzo sympatyczny zawodnik. Trzeba trzymać kciuki za szybko powrót do zdrowia i na skocznie.

 • kibic_malysza doświadczony

  Ostatni raz Łukasza R. widziałem w Wiśle podczas LGP 2010 - oczywiście wtedy też nie skakał.

 • Julka początkujący

  Łukasz, powodzenia :)

 • anonim
  :)

  ZDROWIA,ZDROWIA,ZDROWIA I JESZCZE RAZ ŁUKASZU ZDROWIA!

 • Maciek5052 bywalec

  Mam nadzieję że jeszcze wróci do skoków :) Lecz zdrowie jest najważniejsze .

 • fankaSN bywalec
  Łukasz

  nie można tak po prostu skreślać polskiego skoczka, mam nadzieje że dojdzie do siebie i jak najlepiej będzie reprezentował Polskę .

 • gina profesor

  Żal Rutkowskiego, wszyscy trzymamy kciuki za powrót do zdrowia, no i nie ma co domniemywać jaki to problem zdrowotny. Jeżeli zawodnik i jego otoczenie o tym nie mówią, to trzeba uszanować ich wolę.

 • anonim
  Zdrowie

  NAJWAŻNIEJSZE. Nic na siłę

 • lenoxie stały bywalec

  Szkoda :(, najważniejsze by się nie zmarnował jak Mateusz. Powodzenia Łukasz nie odchodź ze skoków na stałe! Zdrowia życzę!

 • HKS początkujący

  @Emil

  Ja jednak w związku z tajemniczością tej sprawy wole być wstrzemięźliwy.

 • Emil początkujący

  @HKS Będąc poza kadrą narodową nie pobiera żadnego sportowego stypendium. Zresztą nie wiem czy czasem mu go nie zabrali po ostatnim sezonie kiedy zakwalifikował się do kadry ma MŚ.

 • HKS początkujący

  @Emil

  Jesteś tego pewien, że nie ma już ŻADNYCH relacji z PZNem, ministerstwem sportu i kadrą?

  @daro

  I to jest trollu (nawzajem) powodu do utajania czegoś?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).