Cegiełki dla Muehlenkopfschanze

 • 2011-12-01 15:47

Skocznia Muehlenkopfschanze w Willingen jest co sezon żelaznym punktem kalendarza Pucharu Świata. Niemniej jednak Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poprosiła Klub Narciarski Willingen o budowę nowej wieży sędziowskiej i montaż stałego sztucznego oświetlenia do 2013 r. Miejscowe władze podjęły już starania o środki na ten cel.

- Przed dwoma tygodniami rozmawialiśmy już na wszystkich politycznych szczeblach, aby uzyskać dotacje z funduszy publicznych dla przewidzianych inwestycji budowlanych - mówi prezes klubu narciarskiego SC Willingen Jürgen Hansel.

Swoje wsparcie zadeklarowały już władze państwowe i lokalne. Mimo to klub podjął dodatkowe wysiłki o pozyskanie kolejnych środków, rozpoczynając kampanię "Cegiełki dla Mühlenkopfschanze". Owe cegiełki warte od 20 do 1,000 Euro może kupić od klubu narciarskiego SC Willingen każdy, kto chce wesprzeć konieczne prace budowlane na Mühlenkopf. Nie ważne czy jest osobą prywatną, fanem czy sponsorem. Wszyscy, którzy wesprą akcję zostaną utrwaleni na tablicy wewnątrz nowej wieży sędziowskiej po jej ukończeniu.

- Mamy nadzieję, że ta kampania odniesie sukces, będziem wdzięczni każdemu, kto wesprze nasz projekt - kontynuuje Jürgen Hansel - Ważne jest to, że wszyscy razem przesyłamy sygnał, jak ważny dla naszego regionu jest Puchar Świata.


Adrian Dworakowski, źródło: www.skisprungschanzen.com
oglądalność: (4561) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Ale skoro skocznia z tak znakomitym zapleczem jak Willingen nie zostaje uwzględniona w kalendarzu PŚ na przyszłe sezony to dziwne, że szanse nadal dostaje Harrachov czy Engelberg.

 • czarnylis weteran

  Teraz widać, że FIS nie kieruję się frekwencją i atmosferą na trybunach, przy ustalaniu kalendarza. Swoją drogą ciekawy jestem czy Engelberg też dostał ultimatum.

 • Boy profesor

  Myślałem, że w takim kraju jak Niemcy nie ma problemów z uzyskaniem środków na modernizację skoczni. A jednak. Przynajmniej już wiemy dlaczego Willingen nie znalazło się we wstępnym kalendarzu PŚ na przyszły sezon.

 • Angelina początkujący
  -

  Ktoś wie jak można wesprzeć tą akcje? Proszę o informacje;P

 • Anonimowy Anonim bywalec

  U nas podobny pomysł mógłby świetnie sprawdzić się dla dofinansowania potencjalnej budowy większej skoczni w Zagórzu, czy też zainwestowania w przyszłość Malinki (jakaś infrastruktura)? A i Średnia Krokiew potrzebuje renowacji!

 • anonim

  http://youtu.be/jV-ZLmfPllY
  Niesamowity skok

 • anonim
  Czat

  Zróbcie czat z Kuba Kotem i Krzyskiem Miętusem no! :)

 • neonek18 doświadczony

  fajna akcja..ale w Polsce też jest dostępna ?

 • anonim

  jeżeli chodzi o Wisłę to można wpłacać pieniądze "Na remonty skoczni w Wiśle- centrum' dla Wiślańskeig Towarzystwa Sportowego kory ma swoje konto w ING BANK ŚLASKI

 • anonim

  A co z cegiełkami na Wisłę ?

 • anonim

  Ajak kibice z Polski mogą wesprzeć tą akcję.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).