Najwyższa w historii nagroda w Turnieju Czterech Skoczni

 • 2011-12-08 20:17

Na jubileuszowy 60. Turniej Czterech Skoczni została przewidziana najwyższa w historii imprezy nagroda pieniężna.

Tym sposobem, zawodnik, który wygrałby wszystkie cztery konkursy, miałby szansę otrzymać milion franków szwajcarskich (około 806.773 euro). "Z okazji 60., a więc jubileuszowego Turnieju Czterech Skoczni chcieliśmy zrobić coś specjalnego, dlatego zdecydowaliśmy się na premię dla zwycięzcy" – powiedział prezydent Turnieju Alfons Schranz.

Nawet jeśli żadnemu z zawodników nie uda się wygrać wszystkich czterech konkursów, skoczkowie mają szansę zdobyć premię w wysokości 20.000 franków (około 16.146 euro), która będzie dodatkiem do wynagrodzenia za zwycięstwo w pojedynczym konkursie Turnieju.

Do tej pory tylko Svenowi Hanavaldowi, jako jedynemu skoczkowi w historii udało się wygrać wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Zobaczymy więc co przyniesie tegoroczna jubileuszowa edycja.


Magdalena Wojas, źródło: skispringen-news.de
oglądalność: (14428) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Nagroda

  Wie ktoś może jaki jest samochód do wygrania

 • Boy profesor

  Szansa na to, że jakiś zawodnik wygra wszystkie konkursy jest znikoma. Nie udało się to ani Małyszowi w życiowej formie 2000/2001, ani Pettersenowi 2003/04 ani Ahonenowi 2004/05. Ale jeśli ktoś miałby się do zbliżyć do tego wyczynu to stawiałbym na Schlierenzauera, który do TCS powinien być już w swojej top formie.

 • lenoxie stały bywalec

  Faworyci: Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Richard Freitag.

 • piotr186 początkujący

  Nie ma jak dać dużo kasy za prawie nie wykonalny wyczyn. Dobrze ze nie obiecali miliarda za ustanowienie rekordów na wszystkich 4 skoczniach.

 • anonim
  STOCH? On skacze co raz gorzej...

  Jutro wygra SCHLIRI lub FREITAG. Na TCS będą się liczyć KOFLER, MORGI, SCHLIERI i może FREITAG.

 • anonim

  Zyła będzie w 10 turnieju jak będzie skakał tak równo jak teraz

 • anonim
  dsadas

  Stoch moze powalczyć w turnieju 4 skoczni tylko jak nie będzie popełniał błędów tak jak w lilechamer

 • anonim

  Żyła wygra TCS i takie będą buty.
  1.Żyła
  2.Schlirenzauer
  3.Stoch
  4.Amman
  5.Kofler

 • TAMM profesor

  Widać, że organizatorzy TCS są pewni, że nikt nie wygra wszystkich czterech konkursów. ^^

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).