FIS Cup w Notodden: Norweskie podium w drugim konkursie

 • 2011-12-10 14:05

Drugi konkurs FIS Cup w norweskim Notodden także zakończył się zwycięstwem zawodników gospodarzy. Na pierwszym miejscu uplasował się Espen Roee, przed wczorajszym triumfatorem Simenem Grimsrudem oraz Espenem Engerem Halvorsenem.

Espen Roee oddał na skoczni w Notodden dwa równe skoki o długości 98m. Na drugim stopniu podium uplasował się Simen Grimsrud, który uzyskał 96,5 i 98m. Na trzecim miejscu znalazł się Espen Enger Halvorsen ze skokami 97 i 97m.

Najdłuższy skok w sobotnim konkursie oddał reprezentant Kazachstanu Alxey Pchelintsev, który lądował na 100m i po pierwszej serii zajmował pierwszą pozycję. Niestety w drugiej rundzie uzyskał zaledwie 94,5m i ostatecznie sklasyfikowany został na dziewiątym miejscu.

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup miały odbyć się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen na olimpijskiej skoczni HS 140. Niestety z powodu braku śniegu i niekorzystnej prognozy pogody na najbliższe dni, zostały odwołane.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3999) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • egl początkujący

  Mitz też wraca do treningów po dłuższej przerwie. Przez ostatnie 3 lata skakał ale głównie dla przyjemności, teraz ma spokojnie szansę na miejsce w drużynie. Kiedyś zdobywał już punkty PK, w przeciwieństwie do Larssona, który jest w kadrze A.

 • piotr186 początkujący

  Niezły tytuł..., dziwne byłoby inne podium jak w tym konkursie większość zawodników stanowili Norwedzy... .

 • anonim

  Dobry Znów występ Aleksandra morza może Szwedzi wystAwia go w ps jako czwartego. Herosów znów slabiutko

 • egl początkujący

  i dziś wyniki już ciekawsze .. Pchelintsev wygrał serię próbną, wygrał I serię , w drugiej też skoczył dobrze ale dostał fatalne noty za styl, niemniej jeszcze nigdy tak dobrze nie skakał. Zobaczymy pewnie na co go stać na PK w Ałmatach. Chaadaev przyjechał tutaj jako faworyt (jedyny zawodnik ze zgłoszonych, który ma na swoim koncie punkty PŚ, w treningach skakał 3 belki niżej niż pozostali) , wyjeżdża bez podium. Ale jakby jutro był jeszcze konkurs to pewnie już by na podium był, pewnie nie skakał za wiele na śniegu jeszcze. Fakt że Chaadaev skakał z tych kilku belek niżej w treningach może świadczyć o tym że jest on szykowany na zawody wyższej rangi. Tym razem nie wyszło, ale kto wie może jeszcze w tym roku zadebiutuje w barwach Rosji w PŚ. Być może pojedzie też do Ałmat na PK. Szkoda tylko że tym samym skoki na Białorusi umarły niemal całkowicie, próbował wrócić Anisimov ale nie udało mu się to. Hancharou też już się nie pojawia, a juniorzy z tego kraju przegrywają zdecydowanie nawet z Wegrami.
  Marat Zhaparov dostał DSQ za niesportowe zachowanie, ciekawe o co chodziło, na COC w Rovaniemi była podobna sytuacja z 2 zawodnikami.

 • anonim

  Ciekawy jest jak przebiegac będzie kariera Van der Aalsta bo to bardzo zdolny zawodnik.Ładny pwrót Chaadaeva

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).