PŚ w Zakopanem coraz bliżej!

 • 2011-12-27 15:50

Zaledwie 24 dni pozostały do pierwszego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem (20-21 stycznia 2012). Mimo zakończenia kariery przez Adama Małysza, zbliżające się zawody na Wielkiej Krokwi zapowiadają się niezwykle emocjonująco, zwłaszcza, że wysoką formę pokazują Kamil Stoch i Piotr Żyła.

"Wiele ekip już potwierdziło swój udział w zawodach. Przyjedzie cała światowa czołówka. Oni lubią u nas startować, lubią naszą publikę, naszą atmosferę – stwierdził Jan Kowal, pełniący funkcję dyrektora wykonawczego Pucharu Świata w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi wprowadzono nowe udogodnienia. – W tym sezonie przeprowadzenie zawodów bardzo ułatwi nam nowy system mrożenia, który został założony na rozbiegu. Ważną informacją dla kibiców będzie fakt, że zakończył się remont lewej trybuny skoczni, zatem warunki do oglądania zawodów będą dużo lepsze" – zapowiadał na konferencji prasowej Jan Kowal.

Wojciech Gumny, koordynator do spraw organizacyjnych zakopiańskiego Pucharu Świata, zdradził, że bilety sprzedają się podobnie, jak w latach ubiegłych, czyli bardzo dobrze.

"Ceny biletów pozostają na niezmienionym poziomie w stosunku do lat poprzednich. W tej chwili zastanawiamy się nad przedłużeniem promocji, która polegała na tym, że kto zakupi bilety na pierwszy i drugi dzień zawodów, otrzymuje gratis wejściówkę na kwalifikacje. Bilety na chwilę obecną sprzedają się bardzo dobrze. Jest to ten sam poziom, co w latach poprzednich. Zachęcamy więc do wcześniejszego kupna wejściówek, bo może się zdarzyć, że ich zabraknie" – radzi Gumny.

Droższe wejściówki (sektory górne A i B) na każdy dzień zawodów kosztują 70 PLN, natomiast tańsze (sektory dolne C i D) - 60 PLN. Za sektor T trzeba będzie zapłacić już 150 PLN, natomiast 350 PLN będzie kosztować specjalna wejściówka "gość", zawierająca w cenie także catering.

W sprzedaży są dostępne również bilety na kwalifikacje, a ich koszt wynosi odpowiednio 10 PLN (ulgowe) oraz 20 PLN (normalne).

Bilety dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie biura podróży Tour & Travel Poland - www.skoki.ttpoland.pl

Serdecznie zapraszamy na PŚ w Zakopanem, pokażmy, że nawet po zakończeniu kariery przez Adama Małysza, skoki narciarskie w Polsce mają wielu wiernych kibiców!

CENY BILETÓW:

Sektor A i B – 70 zł

Sektor C i D – 60 zł

Trybuna T – 150 zł siedzące bez cateringu

Gość – 350 zł siedzące z cateringiem

Kwalifikacje ulgowy – 10 zł

Kwalifikacje normalny – 20 złPROGRAM ZAWODÓW:
18.01.2012, środa
18:00 - Przyjazd ekip

19.01.2012, czwartek
13:00 - Odprawa Techniczna
16:00 Oficjalny trening HS-134 (2 serie)
18:00 Seria kwalifikacyjna

20.01.2012, piątek
15:30 Seria próbna
16:30 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134

21.01.2012, sobota
15:00 Seria kwalifikacyjna
16:30 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134

22.01.2012, niedziela
Odjazd ekip


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11822) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wako doświadczony
  Kubiszon98 (*941.centertel.pl), 28 grudnia 2011, 12:00

  Nigdy sie nie kupowało na sobotę to i tym razem też tak pewnie będzie.
  Kwalifikacje płatne były tylko w czwartek.
  W sobotę wchodzi się na bilet na konkurs.

 • Ola stały bywalec

  Ja oczywiście jadę ;)) a bilety kupuję na Krupówkach . Zawsze mówią , że ich zabraknie , a jak już jest się w Zakopanem to jeśli nie kupisz w biurze to na ulicy.;]

 • fankaXD początkujący

  Ja dołączam się do tych słów: "pokażmy, że nawet po zakończeniu kariery przez Adama Małysza, skoki narciarskie w Polsce mają wielu wiernych kibiców!" ;*

  Widać wielu kibiców wybiera się na zawody i zapowiada się jak zwykle świetna zabawa i atmosfera. To fajnie. Ważne, aby konkursy w Zakopanem nie straciły na wartości przez to, że nie skacze nasz mistrz :)
  Już nie mogę się doczekać! :))))

 • anonim
  :)

  witam:) przeczytałam , że jest coś wiadomo na temat dodatkowego konkursu w niedzielę? czy ktoś ma więcej informacji na ten temat?

 • anonim

  w tym roku w porównaniu do ostatnich lat raczej mnie nie będzie... ale w TV też ładnie pokazują

 • anonim
  RANKING

  Mój subiektywny ranking polskich skoczków narciarskich:
  1.Kamil Stoch
  2.Piotr Żyła
  3.Stefan Hula
  4.Aleksander Zniszczoł
  5.Maciej Kot
  6.Marcin Bachleda
  7.Tomasz Byrt
  8.Krzysztof Miętus
  9.Klemens Murańka
  10.Rafał Śliż
  11.Dawid Kubacki
  12.Andrzej Zapotoczny
  13.Jan Ziobro
  14.Bartłomiej Kłusek
  15.Grzegorz Miętus
  16.Jakub Kot
  ...........................................
  Na tych 16 zawodnikach ranking się kończy. Reszta na MP pokazała że dzieli ich przepaść do wymienionych przeze mnie skoczków.
  Liczę że do skoków wróci
  Łukasz Rutkowski
  a młodzi już wkrótce zaczną coraz śmielej pukać do kadry młodzieżowej:
  Krzysztof Leja
  ...na niego liczę przede wszystkim.

 • fankaSN bywalec
  jeden mądrzejszy od drugiego..

  moim zdaniem to każdy rozpowiada głupoty bo nikt tak na prawdę nie wie ile ludzi przybędzie do Zakopanego, a mówią raz tak a raz tak, bo każdy chce być mądrzejszy od innych. tak właśnie tworzą się plotki.

 • Boy profesor

  ''Wojciech Gumny, koordynator do spraw organizacyjnych zakopiańskiego Pucharu Świata, zdradził, że bilety sprzedają się podobnie, jak w latach ubiegłych, czyli bardzo dobrze.''

  Co za bezsens, ostatnio czytałem, że bilety sprzedają się marnie i na tę chwilę sprzedano jedynie 10% całej puli. Kto kłamie?

 • monia stały bywalec

  Jedziemy na Puchar Świata będziemy krzyczeć Leć Kamil Leć a nasz Adaś napewno łezkę uroni że już go nie będzie na Wielkej krokwi!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).