Friberg i Hendrickson Mistrzami Juniorów Ameryki Północnej

 • 2012-01-04 10:08

W niedzielę, 1 stycznia, na skoczni HS95 w Calgary rozegrano konkurs o Mistrzostwo Juniorów Ameryki Północnej. W kategorii panów zwyciężył Cristian Friberg z USA, w kategorii pań, jego rodaczka Sarah Hendrickson.

Friberg w swoich próbach uzyskał 90 i 92,5 m., zdobył 237,5 pkt. i wyprzedził nieznacznie Erica Mitchella z Kanady (88,5 i 93,5 m. - 234,5 pkt.). Trzecie miejsce już ze znacznie większą stratą do zwycięzcy zajął reprezentant USA, Will Rhoads (80,5 i 86 m. - 198,5 pkt.).

Zwyciężczyni pierwszego w historii konkursu Pucharu Świata Pań, Sarah Hendrickson zmiażdżyła swoje rywalki w rywalizacji dziewcząt. Amerykanka uzyskała 89 i 92,5 m. i uzyskała łączną notę 234 pkt. Druga w zawodach, również Amerykanka, Nina Englund oddała skoki na odległość 73 i 73,5 m. i zakończyła rywalizację z notą 155 pkt. Na trzeciej pozycji znalazła się reprezentantka Kanady, Taylor Henrich (70,5 i 72,5 m. - 150 pkt.).

2 stycznia rozegrano konkurs drużynowy. W skład każdego zespołu weszło trzech skoczków i jedna skoczkini. Zwyciężyła pierwsza ekipa USA, w składzie: Sarah Hendrickson, Brian Wallace, Will Rhoads i Cristian Friberg. Drugie miejsca na podium przypadło pierwszej drużynie Kanady(Taylor Henrich, Dusty Korek, Matthew Rowley, Eric Mitschell). Trzecie miejsce zajęła druga drużyna Stanów Zjednoczonych (Nita Englund, Dillon Maurer, Aleck Gantig, Hyrum Bailey).

Na mniejszej skoczni, HS67, rozegrano zawody w młodszej kategorii wiekowej. Triumfowali Josh Maurer i Raven Yip w kategorii dziewcząt.

W dniu wczorajszym rozegrano jeszcze jedne zawody kobiet i mężczyzn, jak dotąd brak jednak oficjalnych wyników.

Fotorelacja z imprezy

Pełne wyniki:

Konkurs panów
Konkurs pań
Konkurs drużynowy

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (3915) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Można prosić o wyniki ze skoczni HS67?

 • sakala początkujący

  Ta notka na stronie Altius okazała się nieprecyzyjna. Drugi konkurs mężczyzn wygrał Friberg przed Mitchellem i Rowleyem.

 • sakala początkujący
  @popex

  Na marzec zaplanowano w Whistler mistrzostwa Kanady więc chyba jeszcze postoją. ;)

 • popex początkujący

  A tak trochę poza tematem to wiadomo co się stało ze skoczniami w Whistler? Faktycznie zostały rozebrane, tak jak mówiono?

 • sakala początkujący
  @Roman

  Canada's strongest showing on January 3rd was on the Nordic Combined HS95 and 5k Cross Country event, in which Jasmine Sepandj won the gold medal for the women and Nathaniel Mah for the men. USA World champion Sarah Hendrickson sailed to victory on HS95 all three days, while USA's Christian Friberg and Canada's Eric Mitchell sparred for 1st on each day, with Christian finally winning top spot.

 • anonim
  sakala

  taa.. A skąd ty niby znasz wczorajsze wyniki skoro nigdzie ich jeszcze nie ma w necie? I dlaczego niby tytuł dla Friberga jeżeli wygrał Mitschel..?

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(3936), 2012-01-04 09:47:25 ***

 • sakala początkujący

  Spóźniony news. We wczorajszym konkursach triumfowali Hendrickson i Mitchell (tytuł dla Friberga).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).