PŚ Pań w Hinterzarten: Sarah Hendrickson nokautuje!

• 2012-01-08 17:30

Sarah Hendrickson wygrała niedzielny konkurs Pucharu Świata Pań na skoczni HS 108 w niemieckim Hinterzarten. Amerykanka uzyskała 107,5 i 104,5m i o ponad 30 punktów odskoczyła drugiej Sarze Takanashi (100,5 i 99,5m). Na trzecim miejscu uplasowała się Jessica Jerome z dwoma skokami na 101m.

Dobre występy zanotowały dziś także Anette Sagen, która dziś była czwarta po lotach na 100 i 97m. Piątą lokatę wywalczyła Mistrzyni Świata - Daniela Iraschko (94 i 98m), a czołową szóstkę zamknęła Katja Pozun (94,5 i 97,5m).

Konkurs przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych, sypał śnieg, wiał zmienny wiatr.

W zawodach nie wystartowała wczorajsza triumfatorka, Sabrina Windmueller.

Hendrickson umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej i o 89 punktów wyprzedza drugą Coline Mattel. Kolejne konkursy z cyklu Pucharu Świata Pań już 14 i 15 stycznia w Val di Fiemme.