Wolfgang Steiert o przygotowaniach do nowego sezonu

 • 2003-09-29 07:25
Dopiero w nadchodzącym tygodniu zaczyna się etap, który określa się mianem fazy przygotowawczej do Pucharu Świata 2003/2004. Na obóz pojedzie siedmiu zawodników pierwszej kadry: Sven Hannawald, Martin Schmitt, Michael Uhrmann, Georg Späth, Maximilian Mechler, Michael Neumayer, Stephan Hocke.

Przed wyjazdem trener Steiert udzielił obszernego wywiadu serwisowi skispringen.com.

Opisuje on problemy drużyny niemieckiej, które powodują, że sytuacja nie przedstawia się zbyt wesoło.

Prawdziwe zmartwienie numer 1 to, bez wątpienia, kontuzja Stephana Hocke. Hocke, który przed czterema tygodniami upadł w Innsbrucku, doznając między innymi złamania kręgu piersiowego, przebywa w tym tygodniu u Jürgena Wolfa, normalnie odpowiedzialnego w drużynie za diagnostykę sprawności. Ale Wolf zajmuje się także przypadkami, takimi jak ten Stephana Hocke.

Hocke pojedzie jednak na obóz przygotowawczy pierwszej kadry w przyszłym tygodniu. "Skakać Stephan jeszcze nie może. Będzie z nami, żeby nie stracić kontaktu z grupą", wyjaśnia Steiert.

Zachęcamy do przeczytania całości wywiadu, który znajduje się na stronie skispringen.com.pl kliknij

Jaala, źródło: www.skispringen.com.pl
oglądalność: (4581) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Stefcio

  Jeśli chodzi o Stefcia, to i tak miał bardzo dużo szczęscia, że tylko to tak się zakończyło. Urazy tego rodzaju są niezwykle niebezpieczne. Skakać to on w tym sezonie chyba nie będzie. Przy jego kontuzji katarek Hanniego to doprawdy pryszcz.

 • Paula początkujący
  :-)

  Szkoda mi Stephana- żednego sportowca niempowinno spotkać coś tajiego... Mam nadzieję, że uda mu się powrócić do pełni zdrowia i trzymam za to kciuki, jak i za całą ekipę niemiecką!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).