Skład Amerykanów na Salt Lake City

 • 2002-01-23 01:20
Znamy już skoczków, którzy będą tworzyć ekipę USA, podczas zbliżających się wielkimi krokami Igrzysk w Salt Lake City.
Liderem drużyny jest oczywiście rewelacja sezonu- 21 letni Alan Alborn.


Trener Kari Ylianttila powiedział, iż wybór został dokonany na podstawie wyników skoczków na arenie międzynarodowej.
Warty uwagi jest fakt, iż drużyna amerykańska jest najmłodszą drużyną skoczków, jaką zobaczymy podczas tegorocznych Igrzysk. Średnia wieku zawodników ekipy USA wynosi zaledwie 19 lat!

A oto i pełny skład drużyny USA:

Alan Alborn, 21 lat, Anchorage, Alaska (Olimpijczyk z 1998 roku)
Brendan Doran, 22 lat, Steamboat Springs, Colo. (Olimpijczyk z 1998 roku)
Clint Jones, 17 lat, Steamboat Springs, Colo.
Tommy Schwall, 18 lat, Steamboat Springs, Colo.
Brian Welch, 17 lat, Scarborough, Maine

tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5650) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Amerykanie na ZIO

  Jones i Alborn byli wtedy pewniakami i byli zdecydowanie najlepsi, pozostała 3 była wtedy słaba i nadal jest. Co ciekawe pojechał Doran, a nie pojechał Laurant Gerber który rok wcześniej wystartował w drużynówce. W drużynówce Amerykanie nie mieli zbyt wielkich szans. Indywidualnie mogli coś zdziałać Alborn i Jones, ale to raczej tylko pierwsza "10".

 • anonim
  Amerykanie

  Ciekawe czy Amerykanom uda się na tyle dobrze przygotować i zmobilizować żeby chociaż na jednej ze skoczni zdobyć choć brązowy medal. Poziom światowej czołówki jest bardzo wysoki!

 • anonim
  amerykancy

  Uwazam ze szanse Amerykanow na medal sa znikome. MIejsce w pierwszej 10 lezy w zasiegu mozliwosci Aalborna ale i o te lokate bedzie mu ciezko. Co do pozostalych skoczkow to przyzwoity poziom prezentuja jeszcze Jones i Schwall o pozostalych zawodnikach nie wiem prawie nic. Umiejetnosci zawodnikow USA sa rowniez z pewnoscia zbyt skromne by liczyc sie w walce w konkursie druzynowym.

 • anonim
  piłka i skoki

  Myślę że amerykanie mogą nam bardziej zagrozić na MŚ 2002 niż na olimpiadzie w Usa

 • anonim
  Schwall

  Ja nie wiem czy to przyzwoity poziom Schwallabo w Salt Lake City w tamtym roku się nie pokazałale nie wiem jak będzie.Alborn u siebie może się pokusić o medal

 • anonim
  a

  Poziom podniusl Małysz i to on pewnie wygra mysle jednak ze Amerykanie maja znikome szanse na braz (ale one sa bardzo male)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).