PŚ Pań w Hinzenbach: Daniela Iraschko ponownie najlepsza

 • 2012-02-05 16:24

Daniela Iraschko po raz drugi triumfowała w konkursie Pucharu Świata Kobiet w Hinzenbach. Austriaczka wyprzedziła dwie Amerykanki - Sarah Hendrickson oraz Lindsey Van.

Daniela Iraschko lądowała na 85,5m w pierwszej serii oraz na 91,5m w drugiej i z łączną notą 238,4 pkt, wyprzedziła Hendrickson. "Ze względu na wiatr nie było łatwo dziś skakać, dlatego tym bardziej się cieszę, że udało mi się odnieść drugie zwycięstwo. Wygrywanie przed własną publicznością jest zawsze miłe" - powiedziała Iraschko.
Liderka Pucharu Świata uzyskała 86 oraz 90,5m i do zwyciężczyni straciła 5,2 pkt. "Patrząc na moje skoki pod kątem technicznym, to nie jestem z nich zadowolona. Mam nadzieję, że będzie już lepiej w Ljubno" - dodała Hendrickson.
Najniższy stopień podium zajęła kolejna z Amerykanek - Lindsey Van, która oddała skoki na odległość 90,5 i 87m. "Jeszcze w piątek nie lubiłam tej skoczni, ale ze skoku na skok był coraz lepiej. Gratulacje dla Danieli i Sarah oraz organizatorów. To była przyjemność skakać przed tak wspaniałą publicznością. Nasz trener ma zawsze duże wymagania - chciał, abyśmy miały 3-4 miejsca na podium, były trzy, więc nie jest tak źle" - podsumowała Van.

Tuż za podium, podobnie jak w pierwszym konkursie uplasowała się Ulrike Graessler. Prowadząca po pierwszej serii Jacqueline Seifridsberger (89,5m) w drugiej lądowała na 83,5m i niestety nie obroniła swojej pozycji. Ostatecznie Austriaczka zajęła piąte miejsce. W pierwszej szóstce znalazła się również reprezentantka ze Słowenii - Katja Pozun.

Kolejne zawody odbędą się 11-12.02.2012 w słoweńskim Ljubno.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3753) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Jaki tam spadek formy wystarczy popatrzec na wyniki.... windują ją punktami.Amerykanka skacze piękniej stylowo a ma niższe oceny.

 • anonim

  ależ ta Iraschko jest brzydka jak ja pier..;p Nie wiecie czemu Sarah nie wygrywa już? jakiś spadek formy?;p

 • Boy profesor

  Brawa dla Eurosportu, mieli zaplanowaną transmisję z tego konkursu, nie pokazali I serii, włączyli transmisję na przerwę między seriami, były chwilowe problemy z wiatrem, więc puścili powtórkę wczorajszego konkursu w Predazzo i już do Hinzenbach nie wrócili. Wielki profesjonalizm.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).