Alexander Mitz Mistrzem Szwecji, IF Friska Viljor najlepszą drużyną

 • 2012-02-06 12:26

W sobotę w Örnsköldsvik na skoczni HS 100 Odbyły się zawody o tytuł Mistrza Szwecji. Najlepszy okazał się Alexander Mitz.

Zwycięzca oddał skoki na odległość 89,5 i 89 metrów. Drugie miejsce zajął Carl Nordin po skokach na 91,5 i 85 metrów, a skład podium uzupełnił Josef Larsson (87 i 83 m.). Na starcie stanęło zaledwie 12 zawodników.

W konkursie drużynowym najlepsza okazała się ekipa IF Friska Viljor, w której skład weszli Carl Nordin, Isak i Jakob Grimholm, z łączną notą 580 punktów. Wyprzedzili drużynę Sollefteå GIF (Erik Gundersen, Josef i Benjamin Larsson) z 509,5 punktami oraz IF Friska Viljor II (Pär Svensson, Jesper Daun i Jacob Hallin) z 379,5 punktami.

Pełne wyniki

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (7816) komentarze: (43)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • nomenomen początkujący
  pavel vs. paulito

  Góry Skandynawskie: łańcuch górski w zachodniej i północnej części Półwyspu Skandynawskiego, ciągnący się wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, na terytorium Norwegii, Szwecji i częściowo Finlandii, najwyższy szczyt na obszarze Finlandii Haltiatuntur9 1328 m (wysokość może nie imponuje, ale, przypominam, to nad poziomem morza, zdjęcia do obejrzenia polecam), najwyższy w całym paśmie na terenie Norwegii 2470 bez jednego metra, jak się zwie nie wypowiem i nie napiszę, znaleźć, gdy kto ciekawy łatwo.
  Retorycznemu pytaniu Paulito o góry w Danii można tylko przyklasnąć. Cyt. Wikipedię: }Dania jest krajem nizinnym – najwyższym punktem jest wzgórze Yding Skovhøj (172,54 m n.p.m. razem z kurhanem nagrobnym na szczycie, bez kurhanu 170,77 m n.p.m.)\

 • OjciecMarek weteran
  Wyniki treningów przed mistrzostwami Norwegii:

  skiforbundet.no/hopp/Documents/NM_HOPP_2012_HS_140_Resultatliste_trening.pdf

 • anonim
  ...

  Myślisz? Oni mają 27 lat a ze skoków nie wyżyją. Oni nie są tak dobrzy, by móc się tylko na tym skupić...Poza tym tamci skoczkowie albo są świetni i już swoje zarobili, albo mają bogate federacje.

 • anonim
  Johan Erikson i Anders Aren

  Dziwi mnie to żeAran i Erikson mimo że są z rocznika 85 już tak wcześnie pokończyli kariery przecież iluskoczków starszych od nich startuje dziś w PŚ?- Matura , Neumayer , Janda ,Mechler , Hocke , Bardal , Romoren , Ammann ...

 • koko początkujący

  Szwedzi, którzy sobie radzili całkiem niezle kiedyś całkowicie padli, mam nadzieję że nas nigdy to nie spotka. A kiedyś było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ ( Jan Boklev - wynalaznca stylu V, którym wszyscy dziś skaczą, byłyby i 2 triumfy ale przez 2-3 lata sędziowie nie akceptowali tego stylu i oceniali skoki Bokleva po 13-16 pkt, mimo że skakał po 10 m dalej od innych). No i bracia Tällberg! Szwedzi powróćcie!

 • Boro początkujący
  szwedzcy skoczkowie

  odkąd oglądam skoki to Szwecja miała tylko dwóch skoczków na poziomie Pucharu Świata :

  Kristoffer Jaafs

  największe sukcesy:
  - 4 miejsce Trondheim 2001 rok
  - 37 miejsce w PŚ 2000/2001 (107 punktów)

  W sumie to trochę szkoda że tak wcześnie zakończył karierę po sezonie 2002/2003 miał wtedy dopiero 23 lata i zdarzało mu się wtedy zdobywać punkty. Pewnie było to spowodowane brakiem perspektyw na skoki w Szwecji.

  Johan Erikson

  największe sukcesy:

  - 16 miejsce Liberec 2004
  - 38 miejsce w PŚ 2003/2004

  Trochę tracił zawsze na notach. Ale trenował z tego co pamiętam z Vasją Vajcem który potrafił znaleźć klucz do dobrych skoków u skoczków ze specyficznym stylem lotu.

  Oprócz nich punkty PŚ zdobyli jeszcze w ostatnich latach Andreas Aren i ostatni punkcik w historii szwedzkich skoków w PŚ w tamtym roku w Harrahovie Fredrik Baalkasen.

 • bartek14 początkujący

  Marek28 twierdzi, że ostatnim szwedem prezentującym jakiś przyzwoity poziom był Johan Erikson. Andreas Aren był równie dobrym skoczkiem, ale prawda jest taka, że w tym sezonie w PŚ występowali tylko Carl Nordin(punktował) i Fredrik Ballkassen. Jak na skandynawski kraj Szwecja jest beznadziejną drużyną.

 • pepeleusz początkujący

  pisałem po PK w Sapporo że to Mitz jest teraz raczej nr 1 wśród Szwedów...Już w FC spisał się na początku zimy świetnie.
  @bartek14 - nie jest tak ,że Mitz wygrał przez abencję Balkasena albowiem Balkasen był w tym sezonie w absolutnie katastrofalnej formie - na poziomie poza światową 300, ,,w drugiej lidze" norweskiej w NC skakał żenująco na bulę

 • anonim

  co by tu nie mówić ale Mitz jest najlepszy z Szwedów czym to potwierdza mimo że Nordin zdobył punkty PK natomiast Balkassen jest jeszcze gorszej formie niż wymieniona dwójka i miał by problemy z Wygraną natomiast Larsson nie ma za gorsz talentu nawet gdyby dobry trener go trenował reszta Kadry nie istnieje zupełnie a Mlodzi kiszą się w kraju
  egl-Raczej wątpie bo w takiej formie nie ma szans

 • bartek14 początkujący

  Biorąc pod uwagę to, iż Szwedzi nie posiadają skoczków, którzy osiągają sukcesy w PŚ, nie dziwi mnie fakt, że przez brak Fredrika Ballkassena wygrał słabszy zawodnik. Aleksander Mitz nie osiągnie dobrych wyników w PŚ, są od niego lepsi. :)

 • M_B doświadczony

  Jaki przyzwoity wybór ? Ich skoki to obecnie dno i wodorosty, bodaj jedynym Szwedem, który punktował w tym sezonie w COC jest Nordin, a na Puchar Świata to oni już w ogóle za słabi są.....

 • egl początkujący

  Dobrze by było gdyby bracia Grimholm wrocili. Mieliby 6 przyzwoitych zawodników i większy wybór na MŚ. Może któryś z tych młodych z rocznika 96 jeszcze dołączy..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).