Carl Nordin wygrywa na dużej skoczni

 • 2012-02-07 17:29

W ostatnią niedzielę, dzień po rozegraniu zawodów na normalnej skoczni, zawodnicy ze Szwecji stanęli na starcie rywalizacji w lokalnych zawodach na dużym obiekcie. Nie miały one jednak rangi mistrzostw kraju.

Areną zmagań była skocznia w Soleftea o nietypowym punkcie konstrukcyjnym K-108 i HS 120. Rekord obiektu należy do Thomasa Morgensterna, wynosi 121,5 metra, a ustanowiony został w 2003 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów.

Udział w zawodach wzięła ta sama dwunastka zawodników, która dzień wcześniej rywalizowała na skoczni normalnej. Tym razem wygrał Carl Nordin po skokach na 118,5 oraz 116 metrów, na drugim miejscu uplasował się Mitz (242,4 pkt) a trzeci był Isak Grimholm (229,5 pkt).


Adrian Dworakowski, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (6413) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • egl początkujący

  Nordin pisze na swojej stronie, że teraz wybiera się do USA na zawody PK. Tak więc nie będzie Szwedów na FIS Team tour. Prawdopodobnie do USA poleci też Alexander Mitz.

 • borek99 weteran
  wyniki

  Wyniki najlepszej ósemki można znaleźć na oficjalnej stronie Carla Nordina (carlnordin.se) ;)

 • anonim

  http://www.tv14.net/pl/nrk2/ cos takiego znalazłam ale nie wiem czy tu bd skoki transmitować

 • OjciecMarek weteran
  Wyniki kwalifikacji przed mistrzostwami Norwegii:

  Romoeren najlepszy, Jacobsen czwarty!

  skiforbundet.no/hopp/Documents/NM HOPP 2012 HS 140 Resultater kvalifisering.pdf

 • anonim
  @Boy

  Pewnie belka była w lesie mimo wszystko mam nadzieję,że zobaczymy Szwedów podczas Fis Team touru...swoją drogą ktoś wie dlaczego nie startował Fredrik Baalkasen?

 • Boy profesor

  Fajnie, że w Solleftea jeszcze skaczą. Nordin wygrał z dobrymi odległościami. Może znajdą się pełne wyniki?

 • Daerdin początkujący

  "Rekord obiektu należy do Thomasa Morgensterna, wynosi 121,5 metra, a ustanowiony został przez Thomasa Morgensterna w 2003 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów.". Cóż za genialne, składne zdanie! xD

 • Jabbar początkujący

  To nie byly mistrzostwa Szwecji, tylko jakis konkurs krajowy...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).