Aleksander Stoeckl napisał piosenkę na MŚ w Vikersund

 • 2012-02-08 15:03

Już jest oficjalna piosenka Mistrzostw Świata w lotach 2012. Tekst do utworu został napisany przez trenera Norwegów Aleksandra Stöckla, a za muzykę odpowiada Jørn Atle Stoa z Honefoss.

Stöckl, spełnia się nie tylko jako trener skoczków, ale również ma swoje zasługi na froncie muzycznym. Szkoleniowiec napisał, między innymi, piosenkę dla uczestnika austriackiego Idola, jest również frontmanem kapeli "Harr and The Nicknames".

Tekst piosenki "Flying into the Future" został wysłany do Jørn Atle Stoa przez sms: "Tuż przed świętami dostałem smsa od Alexa" wspomina kompozytor, który ma nadzieję, że utwór stworzy wspaniałą atmosferę na widowni w Vikersund w dniach 23-26 lutego.

Należy dodać, że nie tylko trener reprezentuje drużynę narodową w oficjalnym utworze MŚ. W piosence usłyszymy bowiem, rekordzistę świata Johana Remena Evensena. W teledysku do piosenki będzie można zobaczyć wiele historycznych lotów z Vikersund, na przykład skoki Ole Gunnar Fidjestøl, Andreasa Goldbergera, Bjorna Wirkola i Andersa Jacobsena.

Klip promocyjny piosenki


Małgorzata Strojnowska, źródło: skijumpingnorway.com
oglądalność: (10006) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stanisław początkujący

  Bardzo dobry kawałek. Ma ktoś może link do pobrania?

 • anonim
  Fonetycznie tekst

  Przy mistrzostwach swiata w pilce noznej ktos fonetycznie przelozyl tekst na jezyk polski i brzmialo: i nasraj....i nasraj.... i na kocy..ki...kaszanka...
  Interesujace jakby ta piosenke w podobny sposob przelozyc..
  Jak skoczek z polnocy nie sciga sie samochodami, to zajmuje sie muzyka. Muzyka to precyzja. Koty, Zyly, Zniszczoly i Hule : grac i skakac!

 • Anka89 początkujący

  Bardzo fajny kawałek :)
  Super, że Norwegowie z takim pomysłem i zaangażowaniem podchodzą do MŚwL, już nie mogę się doczekać!
  Zresztą... uwielbiam ich ;)

 • anonim

  Fajny kawałek ;d
  Szybko wpada w ucho ;)
  Myślę, że wszystkim się spodoba ;D

 • Adrian początkujący
  -

  Jak dla mnie super. Jak na zawodach się pojawi oficjalnie pewnie wszędzie będą tego słuchać. Widać, że Norwegowie do Vikersund podchodzą naprawdę najlepiej jak potrafią, że trener i zawodnicy robią muzę. Brawo! Powodzenia w Vikersund.

 • Lady_Ammann początkujący

  Dobra robota. ;) Mnie się bardzo podoba!

 • anonim

  http://www.youtube.com/watch?v=mG79LIeXOUw Tu macie pełna piosenke

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).