Austriacy chcą ponownie zwyciężyć w FIS Team Tour

 • 2012-02-08 17:25

Już w najbliższy weekend rozpocznie się w Willingen >Plus.de FIS Team Tour<. Cechą, która wyróżnia ten Turniej są dwa konkursy drużynowe oraz trzy indywidualne, za które zwycięska drużyna dostanie nie tylko punkty do klasyfikacji Pucharu Świata ale otrzyma również premię finansową w wysokości 100.000 euro.

Triumfatorem >Plus.de FIS Team Tour< będzie ta ekipa, która na końcu zgromadzi najwięcej punktów za pięć konkursów. Do klasyfikacji liczą się: zawody w Willingen (drużynowy i indywidualny), w Klingenthal (indywidualny) oraz w Oberstdorfie (indywidualny i drużynowy).

Liczenie punktów do klasyfikacji końcowej >Plus.de FIS Team Tour< jest proste. Za oba konkursy drużynowe w Willingen i Oberstdorfie do klasyfikacji liczone są punkty zdobyte przez drużynę. Za konkursy indywidualne (Willingen, Klingenthal i Oberstdorf) do klasyfikacji zaliczane będą punkty dwóch najlepszych zawodników z każdej drużyny. Zwycięzcę poznajemy po ostatnim konkursie w Oberstdorfie. O tym jak premia za zwycięstwo będzie podzielona, decyduje zwycięska drużyna.

Austriacki Związek Narciarski może zgłosić do zawodów siedmiu zawodników. Jeśli wszystko będzie odbywało się zgodnie z planem, ci sami zawodnicy wystąpią we wszystkich konkursach. Alexander Pointner zdecydował, że w >Plus.de FIS Team Tour< wystartują: Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Martin Koch, David Zauner, Wolfgang Loitzl oraz Manuel Fettner.

Lider Pucharu Świata Andreas Kofler oraz Wolfgang Loitzl w środę przyjadą do Hamburga, gdzie wezmą udział w kręceniu spotu reklamowego. Drużyna w komplecie spotka się w Willingen w piątek rano. Jedynie Gregor Schlierenzauer zamelduje się w sobotni poranek.

>Plus.de FIS Team Tour< składa się z pięciu konkursów, które odbywają się w trzech miejscowościach:
* Willingen - 10-12.02.2012
* Klingenthal - 14-15.02.2012
* Oberstdorf - 17-19.02.2012


Anna Szczepankiewicz, źródło: informacja prasowa
oglądalność: (8414) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Tak było rok temu

  Klasyfikacja FIS Team Tour 2011:

  1.Austria ----- 1071.8 + 567.0 + 513.4 + 832.9 + 1579.1 = 4564.2 pkt
  2.Norwegia ..- 1010.9 + 506.3 + 478.0 + 789.0 + 1528.6 = 4312.8
  3.Niemcy -..-- 1025.1 + 523.9 + 482.2 + 792.2 + 1479.2 = 4302.6
  4.POLSKA -.-- 1015.7 + 529.9 + 510.6 + 784.4 + 1379.3 = 4219.9
  5.Finlandia -...- 954.5 + 529.3 + 433.4 + 746.8 + 1471.8 = 4135.8
  6.Japonia --.--- 954.4 + 486.2 + 307.8 + 751.5 + 1434.3 = 3934.4
  7.Czechy ------ 869.8 + 486.8 + 475.4 + 704.8 + 1287.0 = 3823.8
  8.Słowenia ---- 941.9 + 476.2 + 466.3 + 510.7 + 1356.7 = 3751.8

  1.Willingen - konkurs drużynowy
  2.Willingen
  3.Klingenthal
  4.Oberstdorf
  5.Oberstdorf - konkurs drużynowy

 • Kat bywalec
  @nieważnekto

  Z wielkimi imprezami bywa w skokach różnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę niemały wpływ czynników niezależnych od skoczka (takich jak pogoda). Dla mnie zawsze największymi skoczkami są ci, którzy potrafią być w czołówce i wygrywać wiele lat. Co do Ahonena, to wygranie Turnieju 4 Skoczni w skokach ma ogromny prestiż (porównywalny do MŚ), a on dokonał tego 5 razy. Był poza tym dwukrotnie mistrzem świata.

  Gdyby klasyfikować skoczków głównie po wielkich imprezach, to okazałoby się, że w czołówce zestawienia jest...Bystoel. Pewnie niektórzy z interesujących się od niedawna skokami spytają kto to taki. Wracając do Ammana, to najbardziej cenię go za lata 2009-2010. Wówczas razem ze Schlierenazuerem wynieśli skoki na niezwykle wysoki poziom. Sezon 2009/2010 w wykonaniu Ammana należy do jednego z najlepszych w historii - przez 2 miesiące był praktycznie niepokonany wygrywając 2 złota olimpijskie, złoto w lotach i chyba z 5-6 konkursów PŚ. Sam Simon nie został uwzględniony w klasyfikacji ze względu na jej charakter - Amman był kimś, kto rywalizował w obu opisanych przeze mnie okresach.

 • anonim
  @Kat

  Bardzo ciekawie napisane. Mój główny problem stanowi oczywiście fakt pomijania Ammanna i nazywania Ahonena najlepszym skoczkiem ostatniej epoki obok Małysza. To jest całkowicie bezpodstawne, a nawet karygodne zważywszy na osiągnięcia Ammanna w porównaniu z wymienioną czwórką, z której być może tylko Małysz mu dorównywał i być może Schlierenzauer mu dorówna. Może jeszcze Morgenstern, ale to mniej prawdopodobne. Tradycyjnie za duży nacisk kładziesz na Puchar Świata, a zdecydowanie za mały na wielkie imprezy, które są przecież kluczowe dla tego sportu. Niemniej widzę, że włożyłeś w to sporo pracy, tak więc szacunek mimo to (z reguły nawet nie czytam klasyfikacji pomijających Ammanna i uznaję je od razu za brednie).

  Natomiast nieocenioną zaletą Twego zestawienia jest ilość wspólnych podiów Małysza i Ahonena. Nigdy nie zwróciłem nawet uwagi, że nigdy razem nie byli w pierwszej trójce generalki. To dużo wyjaśnia i rozbija w proch i pył argument o Małyszu wygrywającym z supersilnym Ahonenem, podczas gdy Schlierenzauer nokautuje dużo słabszych rywali. Może nawet pomoże w walce z hipokryzją co niektórych.

 • anonim

  Kamil może podciągnąć punktację drużyny w zawodach indywidualnych, dobrze, że liczą się skoki tylko dwóch najlepszych zawodników bo przy 4 to Polska by leżała.

 • asdf początkujący
  MSwL

  Norwegowie może i mają dobrych lotników ale na razie dobrze skacze tylko Bardal . Jeżeli Evensen nie będzie skakał dobrze to faworytami będzie Koch , Schlirenzauer , Kranjec . Przy przednich wiatrach oni będą faworytami . Jeżeli jednak będzie wiatr w plecy to Schlirenzauer , Morgi być może Stoch , Bardal , Koch . Evensen i Kranjec raczej nie radzą sobie z wiatrem w plecy . W drużynowym konkursie stawiam na AUT , Norwegowie powinni być blisko nich , pozniej Niemcy/Słowenia . Oraz gdy w indywidualnym Norwegowie mogą sie spalić . W ubiegłym roku w Oslo na dużej mieli 2 zawodników w 4 a obydwaj spalili skoki , w tym roku Bardal prowadząc tez w Zakopanym nie wytrzymał .

 • anonim

  Austria wybrała najlepszy skład i są faworytami do zwycięstwa FTT. Chociaż ja mam swojego faworyta Norwegów mam nadzieje że Stoeckl będzie mógł się cieszyć najpierw ze zwycięstwa w FTT a później złotem z Vikersund.

 • asd początkujący

  Ludzie chyba sobie ubzdurali po średnim początku sezonu, gdzie Stoch "leciał do przodu" na progu i zepsuł skok np. w Lillehammer, teraz bliżej mu do skoków z tamtego sezonu (tylko, że teraz faktycznie ma troszkę niższy tor lotu i nie spada tak szybko ;)), ale to nie jest styl na Vikersund, Kamil nie wybija się płasko, chyba, że będzie psuł skoki ;).

 • anonim
  NORWEGIA

  Norwegowie wygrają,mają świetnych lotników - Evensena,Bardala,Jacobsena,Romoerena. Nikt nie ma z nimi szans.

 • Kat bywalec
  @dm

  A może w ten sposób Kofler chce odpocząć od skoków i nabrać świeżości? Bardziej rozsądny wydaje mi się jednak późniejszy przyjazd Schlierenazuera do Willingen (może chce dłużej posiedzieć w domu).

 • ... początkujący

  Kofler nie nalezy do najlepszych lotników ale z pewnoscia bd skakał na godnym poziomie ... morgi w wielkiej formie nie jest ale w tym sezonie regularnie staje na podium i w formie słabej nie jest wiec licze na to ze pokaze klase.... koch słabo skacze z niskiej belki ? bd skakał w w 1 lub 2 grupie skoczków ze słabymi zawodnikami wiec jak go puszczą z niskiej belki to polskie nieloty chyba buli nie pokonają... ale to i tak wszystko zalezy od przewagi jaką wypracuje nad innymi schlierenzauer... jak bd skakał bez błysku to norwegia moze byc blisko .. bardal skacze dobrze evensen tez pewnie wróci do top 10 ale co dalej? nie mają tez reszty.... BER z dalekimi lotami nei ma nic wspólnego od paru sezonow ...

 • anonim

  .... (*red.poz-wok.dialup-tdc.ids.pl), 08 lutego 2012, 17:03
  Moim zdaniem Stoch przy szczesciu ma szanse na medal na MŚWL w tym sezonie zmienił sylwetke w locie leci płasko i nisko nad zeskokiem/ jesli lotnicy beda mieli plusy jak w Kulm w 2gim konkursie w 2giej serii to kto wie?

 • anonim

  .. (*red.poz-wok.dialup-tdc.ids.pl
  Kolfer sie zbłaźni w Vikersund Morgi jak nie jest w najwyzszej formie to slabo skacze na mamutach wątpie aby Zauner był potezny na mamucie
  a Koch z niskiej belki nie skakal genialnie rok temu w Vikersund

 • .... początkujący

  polacy 5 miejsce? przeciez to nie jest skocznia stocha wiec ciezko bd miał odrabiac a reszta smiem wątpic czy 170 m skoczy....Indywidualnie jestem bardzo ciekawy jak to bd... schliri na 85 % poza zasiegiem evensen ito koch kraniec którys z niemców moze... stoch ciezko bd miało medal i o rekord polski bo bd skakał w koncówce tak jak kiedys małysz i z nizszych belek.... jesli stoch skoczy tam ponad 230 m to gdzie wyladuje gregor schlierenzauer? 250?

 • anonim

  morgenstern kofler schlierenzauer zauner.. chyba taka bd 4 na druzynówke? kto ma sznase z nimi wygrac? nikt... w vikersund z kochem będą nie do pokonania.... schliri sam powinien odskakiwać innym na 20 m jak w zeszłym roku a evensen smiem watpic czy bd skakał na podobnym poziomie co w 2011.... moze jak bd pod narty ale z + chyba nie odleci....

 • anonim

  Kolfer zamiast skupiać sie na zawodach to jedzie kręcić reklamy czyżby juz sie pogodził z utratą żółtej koszulki?

 • zur555 doświadczony
  bogus1200

  Mi się wydaje ze mogą Niemcy zagrodzić. Bo z konkursów ind. liczy się dwóch najlepszych. Jeśli Freund i Freitag nie zawala to mogą być blisko Austriaków. A w konkursach drużynowych tez mogą pokonać Auty. Wank ostatnio dobrze skakał a Neumayer nie zawali.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).