Peter Prevc i Katja Pozun Mistrzami Słowenii

 • 2012-02-08 19:02

Peter Prevc i Katja Pozun wywalczyli tytuły mistrzowskie swojego kraju. Zawody odbyły się na skoczni w Kranj HS 109.

Peter Prevc oddał skoki na odległość 99 oraz 108,5m i z łączną notą 241,5 pkt wyprzedził Nejca Dezmana. Srebrny medalista uzyskał 98,5 i 107m. Na trzecim stopniu podium uplasował się Dejan Judez ze skokami 100 i 106m.

Czwarte miejsce zajął Jure Sinkovec, a piątą pozycję wywalczył Robert Kranjec.

Wyniki Mistrzostw Słowenii - panowie
1. Peter Prevc 99m i 108,5m - 241,5 pkt
2. Nejc Dezman 98,5m i 107m - 237,9 pkt
3. Dejan Judez 100m i 106m - 237,8 pkt
4. Jure Sinkovec 98,5m i 106m - 235,6 pkt
5. Robert Kranjec 97m i 105m - 228,1 pkt
6. Jernej Damjan 96m i 104,5m - 227,4 pkt

Wyniki mężczyzn

Wśród pań triumfowała Katja Pozun, która lądowała na 104,5 i 100,5m. Na drugim stopniu podium znalazła się Maja Vtic, która uzyskała 103,5 i 95,5m. Trzecie miejsce zajęła Ursa Bogataj po skokach na odległość 100 i 95m

Wyniki Mistrzostw Słowenii - panie
1. Katja Pozun 104,5m i 100,5m - 238 pkt
2. Maja Vtic 103,5m i 95,5m - 217,2 pkt
3. Ursa Bogataj 100m i 95m - 216 pkt
4. Ema Klinec 95m i 91m - 197,3 pkt
5. Spela Rogelj 89m i 95m - 192,7 pkt
6. Anja Tepes 91m i 80m - 164,8 pkt

Wyniki kobiet

Katja PozunKatja Pozun
fot. Stefan Diaz

Anna Szczepankiewicz, źródło: sloski.si
oglądalność: (10679) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Już prędzej mogli poskakać w Ljubnie, gdzie w ten weekend będą zawody PŚ pań. Bo w Kranju odbywa się z dziesięć konkursów krajowych na rok i chyba już każdemu ten obiekt się znudził.

 • anonim
  @Karp

  No nareszcie.Druga sprawa to pisz 4 razy mniej ale konkretnie,a nie 4 czy 5 wyrazowe jedno zdanie.
  Tak jak pod tym newsem np:@Talar czy @magiczny17.

 • MSad stały bywalec
  do Karp

  Po pierwsze.Żaden punkt regulaminu nie zakłada takiej sytuacji o której piszesz.
  Po drugie to nie brd Ciebie obraził a chyba kiedyś ja w momencie gdy napisałem ,że nie lubię Karpi bo mułem ich czuć, Ty jesteś Karp Królewski to się wycofałem

 • MSad stały bywalec
  do Karp

  Chyba nie czytałeś regulaminu pisania komentarzy stworzonego przez redakcję.
  Przeczytaj przynajmniej ten punkt:
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.

 • anonim
  @Karp

  @Karp
  Widzę,że nadal nie nauczyli Cię pisać zdanie zaczynając z DUŻEJ litery i kończąc je KROPKą?

  W takim razie wynocha stąd i uczyć się dalej w gimnazjum.

 • anonim

  Pamiętacie Petera Zontę ?Był czas,ze nawet w niezłej formie był.Szkoda,że zakończył.

 • anonim
  hm

  Według nie ma nic dziwnego z dalszymi miejscami Kranjca i Damjana - obaj są urodzonymi lotnikami, w dodatku Damjan skacze dobrze tylko przy sprzyjających wiatrach.

 • anonim

  Co do Słoweńców w PŚ to na prawdę skaczą bardzo dobrze. Mają 4 skoczków w 30 i Sinkovca na 31 miejscu. Kranjec w 10 a Prevc tuż za na 13 miejscu. Do tego dodać trzeba Judeza który punktuje i młodego Hvale zdobył mało bo tylko 2 pkt ale jednak zdobył i Słowenia ma około 350 pkt przewagi w Pucharze Narodów nad nami. Nie mają takiego jak my Stocha że staje na podium wygrywa i walczy o podium a nawet KK na koniec sezonu. To jedyna co mogą nam pozazdrościć. No i Słowenia ma drużynę mają 4 dobrych skoczków i ostatnio nie zawodzą w ważnych momentach tzn medal na ostatnich MŚ w Oslo i znowu to Słowenia będzie faworytem do brązu tym razem na lotach a nie my niestety.

 • Talar weteran

  Możemy pozazdrościć Słoweńcom wyników w tym sezonie.. 6 zawodników regularnie punktuje w PŚ, świetnie skaczą w CoC.. Młody Lanisek, czy Nejc Dezman wcale nie ustępują naszym najlepszym juniorom.. Ale już przed sezonem spodziewałem się, że będą silni, nie spodziewałem się natomiast, że miedzy nimi, a naszą drużyną będzie dość spora różnica.. Nie maja gwiazdy pokroju Stocha, a i tak dość wyraźnie wyprzedzają nas w PN i 4 miejsce w tej klasyfikacji maja raczej pewne. .

 • anonim

  Brawo dla Petera Prevca za złoto jak i dla innych za medale. Trochę nisko Kranjec czyżby jakiś spadek formy? W VdF też było słabo.

  Czy Peter Prevc ma coś wspólnego z Cene Prevcem? Tzn czy rodzina czy przypadek że to samo nazwisko.

 • paulito98 bywalec
  www.skiingmanager.fora.pl

  Zawody były rozgrywane przy uwzględnieniu przelicznika wiatru.

 • Boy profesor

  Oczywiście zawody jak zwykle rozegrano w Kranju. Ale to jedyna czynna duża skocznia narciarska w tym kraju. I to najmniejsza z możliwych. Nowy kompleks w Planicy jest im niezwykle potrzebny, bo mają całą masę talentów, a w kraju nie mają gdzie trenować.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).