Lotos Cup: Kolejne zawody w Zakopanem

 • 2012-02-11 01:42

Zakopane po raz drugi w tym sezonie gości uczestników zawodów LOTOS Cup 2012. W konkursach rozgrywanych na skoczniach kompleksu Średniej Krokwi oraz pobliskiej trasie biegowej w piątek wzięło udział prawie 150 skoczków, skoczkiń oraz kombinatorów norweskich z Polski, Słowacji i Białorusi. Do rywalizacji w tym cyklu po raz pierwszy tej zimy włączyli się wczoraj także seniorzy. Mimo bardzo niskiej temperatury (-18 stopni) wszystkie konkursy przebiegły bez problemów.


Juniorzy A i B oraz seniorzy startowali na skoczni HS-94, juniorzy C, D oraz dziewczęta starsze na obiekcie HS-72, natomiast juniorzy E oraz dziewczęta młodsze - na skoczni HS-38 w Zakopanem. Długość trasy biegu do kombinacji norweskiej wynosiła: 2,5 km (junior C, D i E) oraz 5 km (junior A, B oraz senior). Skoczkowie z kategorii B, A oraz senior startowali z tego samego rozbiegu, ale każą z kategorii sklasyfikowano osobno. Natomiast w kombinacji norweskiej nagrodzono kategorie A i B oraz (zamiast seniorów) kategorię OPEN. Było to możliwe, ponieważ zawodnicy urodzeni w 1995 roku i wcześniej nie tylko skakali razem, ale także rozegrali wspólny bieg. Dzięki temu po raz pierwszy w tym sezonie można było obiektywnie porównać wyniki seniorów i dwóch najstarszych grup juniorów.

Najlepszym skoczkiem wśród seniorów został Łukasz Rutkowski, który zdecydowanie pokonał Mateusza Cieślara. – Każdy start wzmacnia, dlatego muszę teraz wykorzystywać każą okazję udziału w zawodach. Swoje skoki oceniam jako bardzo dobre, ponieważ po powrocie z Pucharu Kontynentalnego przez kilka ostatnich dni ani razu nie trenowałem, leczyłem przeziębienie. Dopiero niedawno wróciłem na skocznię po długiej przerwie zdrowotnej, ale myślę, że już wszystko będzie w porządku. Dziś razem ze mną startował mój brat Mateusz i to bardzo miłe, że dał się namówić na udział w zawodach po tak długim okresie bez treningu. Mam nadzieję, że znajdzie motywację, by wytrwać, ponieważ wydaje mi się, że może jeszcze coś dobrego być z jego skoków – komentował reprezentant TS Wisła Zakopane.

W kategorii junior A po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrał Artur Kukuła - dziś lepsze skoki oddał Jędrzej Ścisłowicz z LKS Klimczok Bystra. Kukuła zachował jednak prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Tradycyjnie w tym sezonie bardzo ciekawie rozwija się rywalizacja w grupie juniorów B. Po dwóch zwycięstwach Sebastiana Hebla i dwóch Szymona Szostoka przyszła kolej na triumf Mateusza Kojzara z KS Wisła Ustronianka. – Moje skoki są teraz bardzo stabilne i cieszę się z tego zwycięstwa. Do Szymona Szostoka jeszcze mam dość dużą stratę – 75 punktów, ponieważ dużo straciłem w pierwszych konkursach w Zakopanem, kiedy skakaliśmy na K-65. Jak już kiedyś wspominałem, nie lubię małych skoczni. Zobaczymy jak to się dalej poukłada. Myślami jestem już jednak przy bardzo ważnych dla mnie zawodach, chyba najważniejszych w tym sezonie – Pucharze Kontynentalnym w Oslo. Trener Robert Mateja zapowiedział niedawno mi i Krzyśkowi Biegunowi, że na 100% nas tam zabierze. Cieszę się bardzo, że dostaniemy tę szansę, tym bardziej, że w domu pozostaną niektórzy kadrowicze, a my zajmiemy ich miejsce. To będzie mój pierwszy start w Pucharze Kontynentalnym poza Polską, a w dodatku będzie to Oslo, piękna sprawa – cieszył się Mateusz Kojzar, potrójny medalista niedawno zakończonej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Warto dodać, że w pierwszej ósemce dzisiejszego konkursu było aż sześciu uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku!

Trzeci raz w tym sezonie triumf odniósł Krzysztof Leja w kategorii junior C. Zakopiańczyk uzyskał 66 i 68 metrów, dzięki czemu wyprzedził prowadzącego na półmetku Michała Milczanowskiego. W klasyfikacji generalnej na czele pozostaje Łukasz Podżorski, ale jego przewaga nad Leją wynosi już tylko 16 punktów. Tyle samo zwycięstw co Leja ma już na swoim koncie także junior D Paweł Wąsek. Zawodnik KS Wisła Ustronianka zdecydowanie pokonał dziś Dawida Jarząbka i dogonił go w klasyfikacji generalnej. W sobotnich zawodach pojawi się zatem dwóch juniorów D w żółtej koszulce lidera.

Wśród najmłodszych Jarosław Krzak goni Tomasza Pilcha w klasyfikacji LOTOS Cup. Reprezentant PKS Olimpijczyk Gilowice dzięki dzisiejszemu zwycięstwu traci do Pilcha już tylko 10 punktów. Najlepszą skoczkinią w grupie najmłodszych zawodniczek została Kinga Rajda z SS-R LZS Sokół Szczyrk, natomiast w kategorii dziewczęta starsze po raz pierwszy tej zimy wygrała Joanna Szwab z TS Wisła Zakopane. – Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Mimo tego nie jestem do końca zadowolona ze swoich skoków, ponieważ trochę się spóźniłam na progu i odbicie nie wyszło jak trzeba. Bardzo podoba mi się ta skocznia, ponieważ można na niej daleko skakać. Ostatnio spędziłam tu kilka dni na treningu i to na pewno pomogło. Mam nadzieję, że niedługo założę żółtą koszulkę liderki. Może już jutro się uda? – zastanawiała się Kinga Rajda.

W kombinacji norweskiej czterech spośród pięciu zwycięzców zawodów w Wiśle powtórzyło swój sukces również w Zakopanem. Wśród najmłodszych chłopców najlepszy okazał się duet zawodników z KS Chochołów – triumfował Dawid Haberny przed Maciejem Zborowskim. Obaj miejsca na podium zawdzięczają przede wszystkim bardzo dobremu biegowi. Niespodzianki nie było również w kategorii junior D, którą zdecydowanie wygrał Dawid Jarząbek. Reprezentant TS Wisła Zakopane o 25,7 sekundy wyprzedził Pawła Twardosza, najszybszego biegacza dnia.

Najmniejszych problemów nie miał dziś także junior C Łukasz Podżorski, który na mecie biegu na 2,5 km zameldował się z prawie 20-sekundową przewagą nad Piotrem Byrskim. – Wygrałem już drugi raz w tym sezonie LOTOS Cup. Dziś było na pewno dużo łatwiej niż ostatnio. Taki krótki dystans jak 2,5 kilometra to dla mnie był pikuś, jestem dobrze przygotowany do znacznie dłuższych biegów. Nie za bardzo poszło mi dziś na skoczni, ale myślę, że w sobotę będzie dużo lepiej. Po wypadku w Łabajowie nie mam żadnych problemów, w psychice też nic nie zostało. Trzeba być twardym, a nie miękkim – śmiał się Łukasz Podżorski.

W kategorii junior B ponownie zwyciężył Damian Urbaś z UKS Sołtysianie Stare Bystre, pokonując drugiego Krystiana Gryczuka o 47,8 sekundy. Obaj zawodnicy doszli już do siebie po niedawnej chorobie, jednak wciąż prześladuje ich trochę pecha – Urbaś musiał biec na nienasmarowanych nartach, a Gryczuk trzykrotnie zaliczył upadek na trasie. Mimo tych problemów potwierdzili dziś , że są w bardzo dobrej dyspozycji. – Po powrocie z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży położyłem się do łóżka i udało mi się wyleczyć z tej grypy. Żałuję bardzo dyskwalifikacji w drużynowym sprincie, ponieważ mogliśmy walczyć o złoto. Trudno, przynajmniej mam dwa srebrne medale z konkursów indywidualnych. Bardzo fajnie, że mogliśmy się dziś zmierzyć z seniorami i juniorami A. Cały czas biegłem za Michałem Pyclikiem, więc miałem dobry punkt odniesienia i mogłem utrzymywać dobre tempo biegu. Na mecie uzyskałem dużą przewagę nad kolejnymi zawodnikami. A mógłbym wykręcić jeszcze lepszy czas o jakieś 20 sekund, niestety mój trener spóźnił się na zawody i nie zdążył mi posmarować nart. Na nieposmarowanych biegło się znacznie trudniej, ale na szczęście dałem radę wygrać. Bardzo zależy mi na tym, aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej w tym sezonie. Pozostał już tylko jeden konkurs w Szczyrku i postaram się znów ukończyć rywalizację na pierwszym miejscu – komentował Damian Urbaś.

Kategorię junior A wygrał Michał Podżorski z KS Wisła Ustronianka, pokonując Wojciecha Marusarza o 8,8 sekundy. Seniorów sklasyfikowano wraz z juniorami A i B w kategorii OPEN (nie zaliczanej do klasyfikacji generalnej LOTOS Cup). Pierwsze miejsce uzyskał w niej Michał Pyclik z AZS AWF Katowice. 11,1 sekundy po nim finiszował Damian Urbaś (junior B), a 41,8 sekundy po zawodniku z UKS Sołtysianie Stare Bystre na metę wpadł junior A Michał Podżorski.

Kolejne zawody w skokach narciarskich w ramach cyklu LOTOS Cup odbędą się w sobotę 11 lutego, również w Zakopanem. Kombinatorzy będą mieć ostatnią okazję do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej za niecałe dwa tygodnie w Szczyrku.

Wyniki:

SKOKI NARCIARSKIE

Senior

1. Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane) – 91,5 m i 90,5 m – nota łączna 243,5 pkt.
2. Mateusz Cieślar (KS Wisła Ustronianka) – 88 m i 85,5 m – nota łączna 227,0 pkt.
3. Kamil Skrobot (TS Wisła Zakopane) – 84 m i 82 m – nota łączna 213,5 pkt.
4. Wojciech Gąsienica Kotelnicki (TS Wisła Zakopane) – 86 m i 78,5 m – nota łączna 212,0 pkt.
5. Michał Pyclik (AZS AWF Katowice) – 81 m i 74 m – nota łączna 189,5 pkt.
6. Mateusz Rutkowski (TS Wisła Zakopane) – 81 m i 72 m – nota łączna 186,0 pkt.
Wystartowało 7 skoczków.

Junior A (1992 -1993)

1. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) – 85m i 83,5 m – nota łączna 222,5 pkt.
2. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) – 65,5 m i 63 m – nota łączna 218,5 pkt.
3. Patryk Dunajski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 84 m i 82 m – nota łączna 216,0 pkt.
4. Dawid Kanik (LKS Klimczok Bystra) – 82,5 m i 84 m – nota łączna 208,0 pkt.
5. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) – 80,5 m i 80 m – nota łączna 203,5 pkt.
6. Jan Zięba (TS Wisła Zakopane/ZSMS) – 79,5 m i 79,5 m – nota łączna 197,0 pkt.
Wystartowało 9 skoczków.

Junior B (1994 -1995)

1. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka /SMS Szczyrk) – 91 m i 92 m – nota łączna 255,0 pkt.
2. Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka) – 90 m i 88,5 m – nota łączna 248,0 pkt.
3. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 93,5 m i 88 m – nota łączna 247,0 pkt.
4. Piotr Mojżesz (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 84 m i 85 m – nota łączna 224,0 pkt.
5. Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 86,5 m i 79 m – nota łączna 214,0 pkt.
6. Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie/SMS Szczyrk) – 82,5 m i 83 m – nota łączna 211,0 pkt.
Wystartowało 32 skoczków.

Junior C (1996 -1997)

1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane/ZSMS) – 66 m i 68 m – nota łączna 237,6 pkt.
2. Michał Milczanowski (Zagórskie TS Zakucie/SMS Szczyrk) – 66,5 m i 66 m – nota łączna 232,0 pkt.
3. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 64,5 m i 65 m – nota łączna 225,3 pkt.
4. Daniel Mąka (LKS Poroniec/ZSMS) – 64,5 m i 64,5 m – nota łączna 223,1 pkt.
5. Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 64 m i 64,5 m – nota łączna 222,4 pkt.
6. Mateusz Hulbój (PKS Olimpijczyk Gilowice/SMS Szczyrk) – 63 m i 64 m – nota łączna 219,3 pkt.
Wystartowało 26 skoczków.

Junior D (1998 -1999)

1. Paweł Wąsek (KS Wisła Ustronianka)) – 63,5 m i 69,5 m – nota łączna 236,7 pkt.
2. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 62 m i 65,5 m – nota łączna 220,5 pkt.
3. Dominik Kastelik (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 61 m i 65 m – nota łączna 215,9 pkt.
4. Bartosz Czyż (KS Wisła Ustronianka) – 57,5 m i 62 m – nota łączna 197,3 pkt.
5. Jakub Jurosz (KS Wisła Ustronianka) – 55,5 m i 61 m – nota łączna 189,1 pkt.
6. Krystian Pacholarz (UKS Kłodne/ZSMS) – 56,5 m i 60,5 m – nota łączna 187,3 pkt.
Wystartowało 26 skoczków.

Junior E (2000-2001)

1. Jarosław Krzak (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 32,5 m i 31,5 m – nota łączna 202,4 pkt.
2. Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka) – 31,5 m i 32 m – nota łączna 200,6 pkt.
3. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) – 31 m i 31 m – nota łączna 194,7 pkt.
4. Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane) – 30,5 m i 31,5 m – nota łączna 193,2 pkt.
5. Szymon Pawłowski (LKS Klimczok Bystra) – 31,5 m i 31,5 m – nota łączna 191,8 pkt.
6. Szymon Jojko (KS Wisła Ustronianka) – 30,5 m i 31 m – nota łączna 191,4 pkt.
Wystartowało 32 skoczków.

Dziewczęta starsze (1998 i starsze)

1. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) – 50,5 m i 56,5 m – nota łączna 156,8 pkt.
2. Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) – 50,5 m i 52 m – nota łączna 144,5 pkt.
3. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) – 43,5 m i 48,5 m – nota łączna 115,8 pkt.
4. Monika Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice) –40,5 m i 42,5 m – nota łączna 91,2 pkt.
Wystartowało 4 skoczkiń.

Dziewczęta młodsze (1999 i młodsze)

1. Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) – 25,5 m i 25 m – nota łączna 137,3 pkt.
2. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 24 m i 26,5 m – nota łączna 133,8 pkt.
3. Kamila Karpiel (AZS Zakopane) – 22,5 m i 25 m – nota łączna 123,5 pkt.
4. Wioletta Wątroba (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 24 m i 23 m – nota łączna 122,2 pkt.
5. Katarzyna Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) – 24 m i 23 m – nota łączna 121,7 pkt.
6. Kamila Bafia (KS Chochołów) – 21 m i 22 m – nota łączna 104,3 pkt.
Wystartowało 7 skoczkiń.

KOMBINACJA NORWESKA

Kategoria OPEN

1. Michał Pyclik (AZS AWF Katowice) – czas biegu 15 min 53,7 sek
2. Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre/ZSMS) + 11,1 sek
3. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) + 52,9 sek
4. Krystian Gryczuk (LUKS-Ski Lubawka) + 58,9 sek
5. Michał Pytel (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) + 1 min 0,7 sek
6. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane/ZSMS) + 1 min 1,7 sek
Wystartowało 23 zawodników.

Junior A (1992 -1993)

1. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) – czas biegu 16 min 03,6 sek
2. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane/ZSMS) + 8,8 sek
3. Jan Zięba (TS Wisła Zakopane/ZSMS) + 38,6 sek
4. Vladimir Kudrevich (Białoruś) + 3 min 0,4 sek
5. Piotr Lassak (LKS Poroniec/ZSMS) + 6 min 2,5 sek
Wystartowało 5 zawodników.

Junior B (1994 -1995)

1. Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre/ZSMS) – czas biegu 16 min 5,0 sek
2. Krystian Gryczuk (LUKS-Ski Lubawka) + 47,8 sek
3. Michał Pytel (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) + 49,6 sek
4. Kacper Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) + 54,1 sek
5. Jakub Przybyła (WKS Zakopane/ZSMS) + 1 min 2,6 sek
6. Jan Łowisz (AZS Zakopane/ZSMS) + 1 min 31,2 sek
Wystartowało 16 zawodników.

Junior C (1996 -1997)

1. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – czas biegu: 8 min 16,6 sek
2. Piotr Byrski (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) + 19,2 sek
3. Daniel Mąka (LKS Poroniec/ZSMS) + 20,5 sek
4. Krzysztof Dziadoń (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) + 27,2 sek
5. Nikita Maladtsov (Białoruś) + 27,3 sek
6. Igor Smorul (Zagórskie TS Zakucie) + 1 min 45,0 sek
Wystartowało 17 zawodników.

Junior D (1998 -1999)

1. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – czas biegu: 9 min 20,1 sek
2. Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) + 25,7 sek
3. Krystian Pacholarz (UKS Kłodne/ZSMS) + 34,5 sek
4. Jakub Jurosz (KS Wisła Ustronianka) + 53,1 sek
5. Paweł Wąsek (KS Wisła Ustronianka)) + 1 min 15,6 sek
6. Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane) + 1 min 21,7 sek
Wystartowało 20 zawodników.

Junior E (2000-2001)

1. Dawid Haberny (KS Chochołów) – czas biegu: 10 min 23,6 sek
2. Maciej Zborowski (KS Chochołów) + 48,6 sek
3. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) + 1 min 7,8 sek
4. Jakub Szczepaniak (LKS Poroniec) + 1 min 23,0 sek
5. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra) + 1 min 36,1 sek
6. Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka) + 2 min 4,7 sek
Wystartowało 20 zawodników.

Pełne wyniki


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja prasowa PZN
oglądalność: (6392) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @zur555

  To też wiem... Ale na tle naszych wypadają lepiej. Kurczę, musisz mieć zawsze ostatnie słowo? Ja cały czas mówię o jednym, a Ty mi rzucasz jakieś zdania, które nic nie wnoszą i w ogóle nijak pasują do tego, co mówię.

 • yyy profesor
  skladak998

  Co ty pierdzielisz? Nikt nigdy nie twierdził, że Mateusz Rutkowski wróci już teraz do LPŚ, wróci do kadry. Były co najwyżej podawane nadzieje na to że on wróci do solidnego skakania tak jak ten Rosjanin Kaliniczenko. Od poczatku była mowa o tym, że Rutkowski skacze na razie jako Amator.

 • skladak998 początkujący
  koniec bredni o powrocie Mateusza Rutkowskiego !

  ostatnio glosno bylo tutaj o tym ze Mateusz wraca do treningow i ma dostac szanse juz podczas LGP... i gdzie sa teraz Ci, co ta plote rozsiali ?
  Mysle, ze Lukasz Rutkowski wyjasnil juz plotkarzom cala sytuacje. ale znajac zycie znajdzie sie ktos, kto i tak bedzie sie upieral przy swoim...

  a na koniec dodam, ze jezeli wszyscy jechali z tego samego rozbiegu to ten pierwszy skok (81 metrow) byl i tak niezly....

 • anonim

  ależ czarnylisku ja nie krzycze teraz to ty wydawales sie zdenerwowany! czy ty chcesz ze mnie zrobic jakiegos maniaka ktory tylko zyje historią? juz nie nazywaj rzucania w niemca sniezkami bandytyzmem! przypominam ze bandytyzm kroluje w pilce noznej ale nie w tym pieknym sporcie jakim są skoki!

  przestan mowic ze jego gesty byly takie normalne! doskonale pamietam ze gesty po skoku na 140m w zakopcu byly skierowane przeciwko nam! chcial pokazac ze jest lepszy od naszego Adasia!przestan go bronic! naszczescie jego dominacja nie byla tka dluga! z resztą co to za dominacja kiedy nie mogl dociągnąć do krzysztalowej kuli ! ktos kto tak reaguje na sukces po jednej porazce juz sie nie podniesie! nie rob z niego takiego swietoszka!

  czy ty masz cos do naszej publicznosci z roku 2001? to byla ta sama malyszomania! nikt nie byl zadnym imbecylem zeby wojne organizowac! mielismy i miec bedziemy najlepszą publike na swiecie! wkoncu jak ma sie takiego Adama za rodaka to nawet kibic musi sie wykazac!

 • anonim
  Czy wyście poszaleli !!!

  Rutkowski nie wraca do skakania tylko wystąpił sobie tutaj towarzysko.
  Czytałem gdzieś jak się o tym wypowiadał.
  wgl widzieliście jak on wygląda ?

 • Krecik początkujący

  Widzę że Łukasz wgl nie zgubił stylu przez tę chorobę , dalej ładnie wykłada się na narty. Brakuje pewnie tylko siły w nogach i czucia

  http://pzn.pl/gfx/pzn/pl/default_galerie/403/5/1/1450633017.jpg

 • nieznany początkujący

  Mateusz Rutkowski obecnie plasuje sie na poczatku piatej dziesiatki polskich skoczkow. We wczorajszym konkursie zajal 25. miejsce, trzeba dodac jeszcze 5 skoczkow z PS, 6 z PK, 4 czolowych juniorow tutaj nie startujacych oraz Hule i 1-2 chlopcow z rocznika 96.

 • zur555 doświadczony
  Labrador

  Młodzi nie po uciekali starszym, tylko starzy pokończyli karierę i skaczą dla przyjemności.
  Tego co wiem ani Cieślar ani Skrobot a tym bardziej Kotelnicki już nie trenują profesjonalnie.
  Choć akurat Mateusz Cieślar by mógł jeszcze coś zdobyć.

 • Alina88 stały bywalec

  @pepeleusz
  Mała pomyłka, przepraszam :) Tam całe zdanie było do poprawy - powinno być "Reprezentant TS Wisła Zakopane o 25,7 sekundy wyprzedził Pawła Twardosza, najszybszego biegacza dnia."

  @zur555
  To, że na zdjęciu masz 5 gości nie znaczy, że ten piąty jest na piątym miejscu :P po prostu Pyclika nie było na dekoracji, a ten piąty to M. Rutkowski.

 • zur555 doświadczony

  http://pzn.pl/gfx/pzn/pl/pzn_aktualnosci_z_komentarzami/398/19/1/1885609174.jpg
  Ten niby na 5 miejscu to Mateusz Rutkwoski?
  Swoja drogą to Łukasz Rutkowski zmienił sie nie do poznania. Chyba ze to nie te zdjęcie/

 • pepeleusz początkujący

  Błąd:Pacholarz wcale nie był najszybszym biegaczem dnia- przegrał w samym biegu i z Jarząbkiem i sensacyjnie z Twardoszem.
  Pachlarz fantastyczny w skokach, ale w biegu - a niedawno był biegaczem - zawiódł. Ale ma papiery na duże sukcesy w kombinacji.
  Jarząbek bardzo słaby jak na siebie w skokach i dosc słaby w biegu. Zly okres chyba. jakiś się trafił . Np Czech Zemek chyba obecnie lepiej skacze a może nawet biega.

 • anonim

  fajnie by bylo jakby Mateusz wytrwał w skakaniu. ostatnio duzo skoczkow wraca i to po dluzszych przerwach. Kanadyjczyk Baig wrocil do skokow po 13 latach i omal nie zakwalifikowal sie do druzyny na IO. Ukrainiec Glyvka wraca do zawodow Coc po 11 latach bez skakania, obecnie mimo 40 lat na karku jest numerem 4 w swoim kraju. Kaliniczenko wrocil po 9 latach tulaczki po amatorskim skakaniu w Pucharze Rosji i to w wieku 29 lat osiagnal zyciowa forme. Przykladow jest wiele jak chociazby japonski kombinator ktory po 5 latach bez treningu wrocil do sportu zadebiutowal w PŚ i nawet zdobyl punkty ostatnio

 • anonim

  Bardzo cieszę się, że do Oslo pod nieobecność najlepszych juniorów pojadą Kojzar i Biegun. Jeszcze Szostok mógłby się tam wybrać, bo ta trójka bardzo uciekła wszystkim starszym skoczkom, może poza Łukaszem Rutkowskim.

 • anonim

  wreszcie jakies fajne decyzje kojzarowi i biegunowi nalezy sie ten start w oslo, co do wynikow szkoda ze junior c skacze na hs 72 bo trudno okreslic czy forma krzyska idzie do gory. zwyciestwo waska na terenie jarzabka zwiastuje ze w tym sezonie generalke wygra podopieczny szturca co jest jednak mała niespodzianka

 • MrRadzio weteran
  Mateusz Rutkowski

  Czyżby Mati chciał powrócić na skocznie? Troche późno ale taki Kaliniczenko wrocił po 10 latach xD. Eeeeech co by było gdyby Matiemu nie robili takiego szumu - mocna drużyna (Małysz Stoch i M. Rutkowski + ktoś) szkoda takiego talentu

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).