PŚ Pań w Ljubno: Hendrickson zwycięża

 • 2012-02-11 16:55

Sarah Hendrickson wygrała pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata Pań w słoweńskim Ljubno (HS 95). Na kolejnych miejscach uplasowały się Sara Takanashi i Daniela Iraschko.

Sarah Hendrickson oddała skoki na odległość 85,5 i 87m, co pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce z łączną notą 246,5pkt. "To niesamowite jak dużo osób przyszło pod skocznię. Wspaniale się skacze, jeśli tyle osób cię dopinguje" - powiedziała Sarah Hendrickson.

Tuż za nią znalazła się reprezentantka Japonii, Sara Takanashi, która lądowała na 86,5 i 88,5m (245,2 pkt). "Jestem zadowolona ze swoich skoków. Myślę, że stać mnie, aby jutro tutaj wygrać, ale muszę bardzo dobrze skakać. Hendrickson i pozostałe dziewczyny to trudne konkurentki" - mówiła Sara Takanashi.

Trzecie miejsce na podium uzupełniła reprezentantka Austrii, Daniela Iraschko. Po pierwszej serii zajmowała ona dopiero czternaste miejsce po skoku na 81,5m. W drugiej próbie wylądowała na 90 metrze i to pozwoliło jej awansować na tak wysoką pozycję. "Dalej nie mogę powiedzieć, że lubię tę skocznię, ale mój drugi skok był dobry. Moim celem na jutro jest oddanie dwóch dobry skoków. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się awansować z 14. miejsca na trzecie" - wyjaśniła Daniela Iraschko.

Tuż za podium znalazły się Ulrike Graessler z Niemiec (85 i 88m), Jessica Jerome z USA (85,5 i 83,5m) i kolejna zawodniczka z Niemiec – Melanie Faisst, która była trzecia po pierwszej serii. Uzyskała wtedy 86,5m, ale w drugim skoku tylko 84m i nie zdołała utrzymać miejsca na podium.

Siódme miejsce w konkursie zajęła reprezentantka gospodarzy, Katja Pozun (82 i 84,5m). W najlepszej „10” uplasowały się jeszcze Lindsey Van z USA (dwa razy 83,5m), Anette Sagen z Norwegii (84,5 i 81,5m) i Jacqueline Seifriedsberger z Austrii (85,5 i 81,5m).

Kolejne zawody już jutro o godzinie 13:45.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Puchar Świata »


Maja Samolczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3983) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  To normalne, że w tak młodym wieku występują wahania formy. Kilka lat temu Niemka Juliane Seyfarth wygrywała seryjnie zawody będąc w bardzo młodym wieku, a gdzie jest teraz? Nie mieści się nawet do składu na PŚ. U zawodniczek często szczyt formy przypada na bardzo młode lata, zupełnie inaczej niż u skoczków.

 • anonim

  co się z Mattel dzieje? wygrywała, a teraz druga dziesiatka dopiero :(

 • lenoxie stały bywalec

  Hendrickson raczej wygra PŚ kobiet. Dziś Hendrickson,Takanashi i Iraschko były po za zasięgiem rywalek. Gdyby Iraschko skoczyła dwa razy dobre skoki to by wygrała dziś, ale wans bardzo dobry.

 • lot początkujący

  Ljubno się odmienia. Język słoweński jest również słowiański i posiada deklinację. Więc proszę mi tu nic nie kaleczyć.

 • Boy profesor

  Iraschko znakomicie w drugiej serii. Szkoda pierwszej nieudanej próby. Ale w PŚ już nie zdoła powalczyć z Hendrickson, która wciąż w znakomitej formie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).