Mistrzostwo Słowenii dla Primoza Peterki

• 2003-10-07 19:26
W rywalizacji o tytuł Mistrza Słowenii, która miała miejsce przed kilkoma dniami na skoczni K-85 w Mislinji, bezapelacyjne zwycięstwo odniósł doświadczony Primoż Peterka. Na drugim miejscu znalazł się niespodziewanie imiennik Peterki, młodszy od niego o 3 lata Primoż Pikl, który wyprzedził kilka gwiazd słoweńskiej kadry A. Trzecie miejsce zajęła rewelacja tegorocznego Letniego Grand Prix-Rok Benkovic.

Niedzielna pogoda nie sprzyjała organizatorom, kibicom i przede wszystkim zawodnikom. Aura charakteryzowała się dużą zmiennością: wiał silny wiatr, padał deszcz, bezwietrznie i słonecznie było jedynie momentami. W warunkach tych nie było o łatwo o sprawiedliwą rywalizację, jednak bezkonkurencyjny okazał się Peterka, który wyprzedził Primoża Pikla o ponad 20 punktów. Zwycięzca dwóch zawodów zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2002/03 najwyraźniej znów znajduje się w wysokiej formie. Srebrny medal Pikla jest niespodzianką, mimo iż skoczek ten radził sobie świetnie w ostatniej edycji letniego Pucharu Kontynentalnego.

Rozczarowaniem należy nazwać występ Roberta Kranjca, który zajął dopiero 5. miejsce. Nie popisał się także Damjan Fras, który podobnie jak Kranjec jest brązowym medalistą zawodów drużynowych w Salt Lake City. Rywalizację drużynową wygrał nieoficjalnie klub SK Triglav: aż pięciu zawodników z tej ekipy znalazło się w pierwszej dziesiątce, w tym triumfator, Primoz Peterka.