Łukasz Kruczek: "Kamil to tylko człowiek, a nie robot"

 • 2012-02-12 21:41

Łukasz Kruczek jest zadowolony z niedzielnego występu Kamila Stocha. Szkoleniowiec polskich skoczków przyznaje, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a na ostateczne wyniki miało wpływ także szczęście do warunków wietrznych.

"Myślę, że patrząc na przebieg tego konkursu, piąte miejsce Kamila Stocha jest bardzo dobre. Kamil skakał dziś zdecydowanie lepiej niż wczoraj, jego skoki były udane i na wysokim poziomie. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy zwycięstw, ale to tylko człowiek, a nie robot i na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni" - mówił po konkursie Łukasz Kruczek.

"Konkurs był trochę loteryjny. W momencie gdy w pierwszej serii obniżono belkę, Kamil i Anders Bardal poradzili sobie z trudnymi warunkami, oddali skoki, które pozwalały na walkę o czołowe lokaty w finale. Gregor Schlierenzauer czy Andreas Kofler już sobie nie poradzili" - uważa trener polskiej kadry.

"Kamil w serii próbnej miał dobre warunki tam na samym dole, tego nie obrazują pomiary wiatru, bowiem ostatni czujnik, który bierze się pod uwagę przy obliczaniu punktów jest na 130 metrze. To, co się dzieje później nie jest odzwierciedlane w wynikach. W konkursie Kamil nie miał już w tym miejscu tak korzystnego wiatru. Nie ma jednak co gdybać, warunki w zawodach były inne, ważne są wyniki na papierze" - dodaje Kruczek.

"Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, to można być zadowolonym z tego, że punktują, pojedyncze skoki były dobre, natomiast brakowało stabilizacji. Piotrek oddał dobry pierwszy skok, drugi był słabszy. Maciek pierwszy skok miał gorszy, starał się w drugiej serii to skorygować, co odbiło się na prędkości najazdowej, która spadła w wyniku usztywnionej pozycji dojazdowej. Tomek i Krzysiek oddali poprawne skoki, ale przy takim poziomie to było dziś za mało, aby zdobyć punkty" - ocenia trener naszych skoczków.


"Dzisiejszy wieczór przeznaczamy na regenerację, jutro przemieszczamy się do Klingenthal i we wtorek weźmiemy udział w oficjalnym treningu. Skład pozostaje bez zmian" - zakończył Łukasz Kruczek.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6274) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  eh, przestac

  i znowu wszyscy sa zadowoleni z paru punkcikow kotka i Zyly.. I Kruczek moze sie czuc pewnie w d.... Tajnera. Co za Cyrk! Czy 29 i 26 Mijesce jest dobre? Gdyby zajmowali rowno i powtarzalnie miejsca 6-20 wtedy bym nic o trenerze nie powiedzial. Stockl wyciagnal w Norwegi pare skoczkow, ktorzy czesto trzymaja sie miejsc miedzy 6-20. A w Polsce Tajner w Bordelu party robi jak Kocik punkty zdobedzia. Co za Cyrk!

 • anonim
  @ Przemek_K

  Nie wiesz? Teraz jest taka moda: każda krytyka Kruczka jest dobra, a to czy jest sensowna to już nie ma znaczenia. Pisałem już to na konkurencyjnym portalu parę razy. Krytykujmy ok, ale z głową, a nie za wszystko łącznie z tym, że zawodnik krzywo oddycha czy brzydko się uśmiechnął.
  Np. jestem ciekaw ile osób tych co pisało przed COC w Engelbergu, że Kruczek chce na siłę Kota wcisnąć do kadry, potem przeprosiło?
  Ale i tak hitem dla mnie było jak przeczytałem na blogu wydawało mi się, że poważnej osoby to, że: wystawienie Huli zamiast Byrta w Planicy w drużynówce jest dowodem na to, że Kruczek kompletnie nie nadaje się na trenera.
  Jeszcze raz mówię krytykujmy, ale z głową.

 • atb stały bywalec
  to nie jest przesadzona krytyka

  tyko śmiech przez łzy. Kruczek nie wykorzystuje potencjału skoczków, a na pytanie dlaczego tak się dzieje, odpowiada, że nie wie.
  Nie można się zasłaniać Stochem. Jeśli dobrze mu się pracuje z Kruczkiem, to niech założą Team Stoch, a reszcie kadry dadzą normalnego trenera.

 • anonim
  @ stochomanka

  Ja to już pisałem po Predazzo powinni odpuścić Willingen i Kligenthal poza Stochem, a w Oberstdorfie skakać, bo na mamucie będą mistrzostwa.

 • anonim
  ..

  Jasne, że ta krytyka jest przesadzona. Prawda, że tacy zawodnicy jak Kot i Żyła nie prezentują rewelacyjnej formy, ale Kamil jest rewelacyjny. Nie ma co się czepiać ;)

 • atb stały bywalec
  Człowiek, który widzi wiatr.

  I teraz wszystko jest jasne. Nie można zrezygnować z człowieka, który widzi wiatr. Czujniki tego nie pokazują, a trener widział, że w trakcie konkursu Stoch miał gorszy wiatr na samym dole.
  Kruczek trenerem przez najbliższe 20 lat. Takich ludzi się nie zwalnia.

 • sterek bywalec

  zgadzam sie z kruczykiem jesli chodzi o kamila , ale o reszte nie byl bym takim optymistom , jednak Kruczek to to bardzo dobry trener i mysle ze to ustabilizje

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).