Kamil Stoch: "Z pogodą nie wygram"

 • 2012-02-16 17:09

Wiatr ponownie storpedował zawody w Klingenthal i ostatecznie nie udało się dokończyć dziś chociażby jednej serii konkursowej. Kamil Stoch nie krył rozczarowania, jednak nasz najlepszy zawodnik już cieszy się na loty w Oberstdorfie.

"Nie udało się tu skoczyć, mimo że naprawdę chciałem. Niestety z pogodą nie wygram. Z tego co trener mówił to nie było bardzo niebezpiecznie, jednak jury chodziło o to, aby było sprawiedliwie. To wymagało długich przerw i czekania, a to nie miało sensu" - mówił Kamil Stoch.

"Taka trzydniowa przerwa od skakania z pewnością mi nie zaszkodzi. Lubię bardzo skakać na tak dużych obiektach jak ten mamut w Oberstdorfie, im większa skocznia tym więcej przyjemności z latania" - dodał reprezentant Polski.

Korespondencja z Klingenthal, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8257) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Stoch poza tym wynikiem 207,5 m ani razu nie przekroczył tutaj drugi raz 200 metrów. To nie jest skocznia pod niego. Ale teraz i tak powinno być dobrze.

 • domindi początkujący
  rotacje kadry

  ja już się gubię ,jesli chodzi o rotację w naszej kadrze ,rotują i rotują jedni właśnie stracili formę ,drudzy są na dobrej drodze do pełnej stabilizacji - jak temu zaradzić ?

 • Margaret bywalec

  specjalnie rozmowny nie byl :) ale rozumiem to, napewno mu szkoda tych zawodow, wkoncu bardzo lubi ta skocznie, moze liczyl na dobry wynik, podobnie jak my :)

 • Luthor weteran
  @Karola

  Ale Morgi gdy nie ma formy na skoczniach dużych, to tym bardziej nie ma jej na mamutach. Więc on odpada. Natomiast Ito ma dosyć sporą stratę do Kamila, blisko 200-punktową, no i Stoch jest też jednak bardziej równy i stabilny.

 • Karola początkujący

  @michal
  Nie byłabym tego taka pewna. Bo o ile Kofler może jest znacznie słaby na lotach , o tyle taki Ito , czy Morgi radząc sobie całkiem dobrze na takich skoczniach i nie mają wielkiej straty w pś do Kamila. Coś mi się wydaje , że roztrzygnięcie całego pś , czyli lidera i pierwszej "3" nastąpi dopiero w Planicy. W tym sezonie poziom wielu najlepszych zawodników jest jak nigdy bardzo porównywalny.

 • michal początkujący

  e tam, nie liczyłbym na wygraną kamila ani w oberstdorfie ani w vikersund. Są więksi od niego w lotach - szlirencauer, koch, ito, kranjec, romoeren, bardal są mocniejsi zdecydowanie.
  Ale rekord polski może paść, bo z pewnością norwescy organizatorzy będą chcieli zobaczyć nowy rekord świata i skakanie powyżej 230 m może być osiągalne dla czołowej \

 • michal początkujący
  stoch będzie na podium PŚ

  popatrzmy na to realnie. pozostało kilka konkursów z czego 3 na mamutach gdzie kofler raczej nie zapunktuje. Ze strony morgensterna też zagrożenia raczej nie ma.
  A Kamil wystarczy żeby skakał swoje i koflera może wyprzedzić już podczas turnieju nordyckiego

 • anonim

  Odpoczynek do skoków czasem wychodzi na dobre a Kamil w Kulm był 3i 6 na lotach więc tu też może być dobrze w Oberstdorfie.

 • Quavertone redaktor

  Sprawiedliwie było przede wszystkim w stosunku do Skletta, który dzięki temu nie odczuł żadnych konsekwencji z zepsucia jego skoku kwalifikacyjnego przed podmuch tylnego wiatru.
  Nie ma więc tego złego, coby na dobre nie wyszło.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).