Jurij Tepes: "Nasz występ był na wysokim poziomie, życzymy Peterowi jak najlepiej"

 • 2012-02-19 17:58

Dzisiejszy konkurs w dramatycznych okolicznościach spowodowanych upadkiem i kontuzją Petera Prevca wygrali Słoweńcy. Austriacy drugim miejscem przypieczętowali swoją wygraną w klasyfikacji łącznej FIS Team Tour.


Jurij Tepes (SLO):
"Z powodu trudnych warunków pogodowych dzisiejszy konkurs nie należał do najłatwiejszych. Najazd się bardzo spowalniał, ale organizatorzy świetnie się spisali. Jestem szczęśliwy, że moja drużyna zdołała sobie poradzić z tymi problemami i że nasz występ był na wysokim poziomie. Oczywiście nasze myśli są obecnie z Peterem Prevcem i życzymy mu jak najlepiej."

Alexander Pointner (AUT): "Jest wielu świetnie latających skoczków, więc mieliśmy okazję obejrzeć zawody wysokiej jakości. Tegoroczny Team Tour był wyjątkowo ważny dla naszej drużyny. Zawsze musimy sobie radzić ze wszystkimi oczekiwaniami, a po takim weekendzie jak ten w Willingen należy się po prostu skupić na swojej pracy. Cieszymy się z wygranej w tym turnieju, ale musimy też pogratulować Słoweńcom, którzy także pokazali wspaniałe skoki. Udział w dzisiejszym konkursie był dla nas przyjemnością."


Korespondencja z Oberstdorfu, Anna Szczepankiewicz


Anna Libera & Anna Szczepankiewicz, źródło: informacja własna
oglądalność: (7245) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Słoweńcy w 100% zasłużyli na tą wygraną, przecież Tepes skoczył 218 m, Kranjec 209, a Prevc 225,5 m. Nawet Sinkovec w bardzo trudnych warunkach oddał poprawny skok. Do tego Prevc sporo punktów stracił za upadek. Pokazali, że na lotach są bardzo mocni. A gdyby mieli Damjana w dobrej formie na loty, to dzisiaj byłaby miazga.

 • Bobi początkujący
  malysztomistrz

  Sportowe ambicje... taa to jakos dziwnie je objawia... Rzucanie nartami o glebe, machanie lapami w kierunku gniazda sedziowskiego? To nie jest normalne, gregorek to rozwydrzony bachor który mysli ze wszyscy go kochaja i beda się przed nim kłaniać, a i oczywiście Tepes nie ma prawa puścić nikogo innego w korzystniejszych warunkach-np u niego w Insbrucku gdzie stocha oraz Ito puscili na pewna porazke , nawet gdy nie idzie (107m w Oberstdorfie) to zawsze istnieje możliwość restartu serii i powtórzenia "na normalnych zasadach" GREGOR WSZYSCY CIE KOCHAMY! TAk, to chciales usłyszeć?!

 • anonim
  Skoki.

  Dokładnie: zwycięzców się nie ocenia. Haha ;p Szkoda bardzo Petera... łapał genialną formę. Mógł powalczyć w Vikersund. Słoweńcy mają jednego asa mniej. Będzie im trudniej w drużynówce za tydzień. Gratuluje im zwycięstwa dziś... pragnę zauważyć, że Norwegowie przegrali FTT na własne życzenie. Szkoda! Tak na nich liczyłem. Są najsympatyczniejszą ekipą!

 • Boy profesor

  Ciekawe co o dzisiejszym konkurs powiedziałby Schlierenzauer. W normalnych warunkach, gdzie niektórzy dolatywali nawet do 210 metra, a on zaliczył 170 m i pozbawił Austrię pewnej wygranej. Chciałbym usłyszeć, że bierze winę na siebie i totalnie zawalił skok.

 • anonim

  Szkoda tego Prevca super forma była ba dopiero super forma nadchodziła a zabawa Tepesa skończyła się kontuzją.

 • newryn stały bywalec
  bobi

  Smieszne to jest to co mówisz, że gregorek miał pretencje do całego swiata, do kibiców, hofera tepesa, a najwieksze do przeciwnikow ze skoczyli dalej -ja zauważyłem tylko zwykłą sportową złość, że tyle pracy poszło na marne, bo akurat zamek się zepsuł, wiązanie puściło.. A może jesteś śniegiem, że tak boleśnie odczułeś to rzucenie nartą? ŻENADA KOLES!

 • Karp weteran

  Przykro mi z powodu Prevca on mógł walczyć o medal w Vikersund- mógł nawet przywieść dwa medale z mistrzostw. Taki talent który pokazał, że nie tylko na papierze może nim być. Od Zakopca poszło w górę i to niesamowicie- może naprawdę to co mówił Szaran- tamten sezon trochę ulgowy bo matura- a teraz docisnął, i jak pięknie to wyszło i taka katastrofa przed mistrzostwami- można być wściekłym.

 • Bobi początkujący
  malysztomistrz

  Smieszne to jest to co mówisz. jak juz skut zauważył, on sam do siebie miał pretencje a nie to co król gregorek do całego swiata, do kibiców, hofera tepesa, a najwieksze do przeciwnikow ze skoczyli dalej... ŻENADA KOLES!

 • anonim
  "ale organizatorzy świetnie się spisali."

  "ale organizatorzy świetnie się spisali."
  synek tepesa wczoraj przedrzezniał gregorka (pukał się w główkę) a dziś broni swojego tatusia
  troche to smieszne

 • ju123 bywalec
  .

  Słoweńcy wygrali szczęśliwie,ale zwycięzców się nie osądza

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).