Skocznia olimpijska w Krasnej Polanie została otwarta

 • 2012-02-20 13:33

Dopiero co informowaliśmy o otwarciu rosyjskiej skoczni narciarskiej w Czajkowskim, a w minioną sobotę w Krasnej Polanie odbyło się oficjalne otwarcie dużej skoczni olimpijskiej o rozmiarze K-125, na której w 2014 roku będą rywalizować najlepsi skoczkowie w ramach ZIO w Soczi.

Najdłuższy skok tego dnia oddał Dmitrij Ipatow, który wylądował na 132 metrze podczas testowania obiektu.

Z niecierpliwością czekaliśmy na możliwość przetestowania dużej skoczni olimpijskiej – powiedział Ipatow – Wrażenia są bardzo pozytywne! Próg ma świetne parametry, cieszy też wysokość lotu. Skocznia K-125 umożliwia dalekie skoki. Kiedy lecisz, widzisz linię i starasz się wylądować jak najdalej. Na razie trudno porównać nową skocznię do innych światowych obiektów. Mogę tylko powiedzieć, że skocznia idealnie nadaje się na przeprowadzenie na niej takich zawodów jak Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie. Aby przeprowadzić na niej treningi, trzeba być już wcześniej dobrze przygotowanym. Myślę, że na tej skoczni padnie powyżej 140-metrowy rekord.

W niedzielę na obiekcie rozegrano zawody z cyklu Pucharu Rosji, w których zwyciężył Ilmir Hazedtinow, pokonując Dmitrija Ipatowa i Alexa Buffalo.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest tu


Adrian Dworakowski, źródło: skijumping.ru
oglądalność: (7724) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Co to za otwarcie

  Co to za otwarcie jak nie było gieroja Putina który by oddał pierwszy skok (na bobsleju jechał to miałby nie skoczyć) uważam że to było próbne otwarcie i sie bez wodza nie liczy

 • Boy profesor

  Trzeba też pamiętać o tym, że nowe skocznie powstają także w Niżnym Nowogrodzie, a na otwarcie cały czas czekają w Niżnym Tagile. Także Rosjanie będą mieli jedną z najlepszych baz treningowych na świecie.

 • Gregor początkujący

  A ja mam pytanie morze ktos wie?czy w tej samej miejscowosci co skocznie sa wybudowane beda tez rozgrywane biegi i kombinacja norweska....z gory dzieki za odpowiedz.....

 • anonim

  skocznia w PyeongChang jest bardzo ładna.
  2 konkursy w Erzurum
  2x Ałmaty
  2x Esto-Sadok
  2x PyeongChang
  2xYabuli

  i mamy ładny turniej

 • anonim
  pavel

  Nie polecam nikomu oglądać jakichkolwiek zawodów w Erzurum,gdyż jest tam beznadziejna kamera.Ale i tak świetny pomysł.Powinni zrobić Azia Tour, po wybudowaniu skoczni w Pyoeng-Chang.Np.Sobota-Niedziela dwa konkursy w Pyoeng-Chang potem Środa-Czwartek dwa konkursy w Hakubie i w weekend konkursy w Sapporo.

 • Saymon19 weteran

  No to się Rosjanie rozszaleli z tymi skoczniami :). A Ipatov zdobywa rekordy skoczni...
  A ta próba przedolimpijska to w jakim terminie mniej więcej po Skandynawi, czy bezpośrednio przed TCS?

 • anonim
  @Ecik

  Przeczytaj uważnie mój wpis, tam między Japonia, a Turcja jest 2 tyg. różnicy, no 1.5.

 • anonim
  @pavel

  Oczywiście wziąłeś pod uwagę, różnicę czasową pomiędzy Turcją a Japonią ;-) (7h)

 • anonim

  Osobiście myśle, że tak dla odmiany zamiast Harrachov i Engelbergu mogliby zrobić takie turnee "Azjatyckie": Weekand Hakuba, Środa Saporro, weekand w Ałma-Atach, środa w Rosji i Erzurum na Weekand. Taka odmiana.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).