Bez Alexandra Pointnera w Vikersund

 • 2012-02-23 14:03

Z powodu choroby swojego dziecka Alexander Pointner wrócił w czwartek z Norwegii do Austrii. Główny szkoleniowiec nie będzie obecny podczas nadchodzących Mistrzostw Świata w lotach w Vikersund.

"Bardzo się cieszyłem na nadchodzące Mistrzostw Świata. Nasza pozycja wyjściowa była taka jaką sobie życzyłem" - powiedział Alexander Pointner. "Ale w obecnej sytuacji jest dla mnie o wiele ważniejsze to, że mogę być w Austrii" - dodał.
"Mam pełne zaufanie do mojej drużyny i systemu, który wypracowaliśmy w ostatnich latach. Mój drugi trener Alexander Diess, Ernst Vettori i cała drużyna przejmą bez problemu moje obowiązki i jestem przekonany, że to będą dla nas udane Mistrzostwa" - zakończył Pointner.


Anna Szczepankiewicz, źródło: informacja prasowa
oglądalność: (7877) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Trener reprezentacji Austrii będąc zawodnikiem - Alexander Pointner w PŚ

  Alexander Pointner ur.1.01.1971

  1987/1988 - bez pkt PŚ
  1988/1989 - bez pkt PŚ
  1989/1990 - 43 miejsce--- 8 pkt--- 7 Austriak
  1990/1991 - 49 miejsce--- 4 pkt - 10 (ewentualnie 50 miejsce)
  1991/1992 - 29 miejsce - 24 pkt--- 8
  1992/1993 - 54 miejsce--- 2 pkt - 10
  ----------------------------
  1993/1994 - 74 miejsce - 13 pkt - 11

  Do sezonu 1992/1993-stara punktacja(1-25 pkt,2-20,3-15,4-12,5-11,6-10,15-1 pkt

  Miejsca w "15" konkursów:

  9 miejsce----04-01-1992 Innsbruck
  10 miejsce - 06-01-1990 Bischofshofen
  10 miejsce - 10-01-1992 Predazzo
  10 miejsce - 25-01-1992 Oberstdorf
  11 miejsce - 26-01-1992 Oberstdorf
  12 miejsce - 01-12-1990 Lake Placid
  14 miejsce - 17.03.1990 Raufoss
  14 miejsce - 03-01-1993 Innsbruck
  -----------------------------
  38 zdobyte pkt PŚ - w sezonach 89/90 do 92/93 - stara puktacja.

 • anonim

  Pointner dobrze się zachował. Lepiej zostać w domu z dzieckiem niż lecieć do Norwegii.

 • _alex początkujący
  @autor: Niki (*245.neoplus.adsl.tpnet.pl), 23 lutego 2012, 13:40 -

  To jednak chyba wedlug Twojego rozumowania, bo jak komentarz piotra zrozumiałem zupełnie inaczej...:)

 • anonim
  Kłamstwo

  Ta choroba córki to jest wymówka widzi Pointner ze Gregor traci formę i uciekł żeby potem powiedzieć ze widocznie moi zastępcy popełnili gdzieś błąd i dlatego jego zawodnicy nie wygrali

 • Saymon19 weteran

  Hmm... Widać, że Poitner ma dobry kontakt z drużyną i szkoda, że go nie będzie. Ale to nie spowoduje raczej wielkiej rużnicy i Austryjacy tak i tak będą się liczyć w walce medale (Koch i Szchlirenzauer) i drużyna.

 • M_B profesor

  No i dobrze, że bardziej obchodzi go zdrowie własnego dziecka niż te mistrzostwa, są sprawy ważne i ważniejsze, w tym wypadku nie ma co się akurat cieszyć, że Pointnera nie będzie w Vikersund, a dziecko niech szybko wraca do zdrowia ;).

 • piotr186 początkujący

  No w sumie dobrze, konkursy będą bardziej sprawiedliwe...

  No ale co by nie mówić porządny człowiek z tego Alexanadra , nie każdy by został przy chorym dziecku.. neistety.

  Tak czy siak Austriaków będzie startował Alexander ale już nie tak wpływowy:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).