Zniszczoł i Murańka wystartują w Lahti

 • 2012-02-27 16:08

Dwóch członków srebrnej drużyny Mistrzostw Świata Juniorów dostanie szansę startu w zbliżających się zawodach Pucharu Świata w Lahti. Trener Łukasz Kruczek postanowił, że do Finlandii zabierze Klemensa Murańkę oraz Aleksandra Zniszczoła.

Obok tej dwójki, w kolejnych konkursach PŚ zobaczymy także Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Krzysztofa Miętusa oraz Macieja Kota.

"Chcemy potrenować na mniejszym obiekcie, aby po mamucie w Vikersund trochę zresetować zawodników. Po Lahti nie wracamy do kraju, pozostaniemy w Skandynawii, gdzie będziemy się przygotowywali do kolejnych konkursów w Trondheim i Oslo" - powiedział Łukasz Kruczek.

Konkursy w Lahti zaplanowane są już na najbliższy weekend (3 i 4 marca).


Tadeusz Mieczyński, źródło: sport.pl/pap
oglądalność: (21582) komentarze: (143)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Ranking WRL - symulacja - stan 1.03.2012

  Pominąłem VI period z poprzednigo sezonu - z takimi wynikami (miejscami i punktami) Polacy przystąpią do pierszego konkursu PŚ w Lahti:

  Polacy w ,,55,, rankingu WRL - po 21 konkursach PŚ:

  3.K.Stoch --.-- 1466 pkt
  13.P.Żyła -.-.-.- 486
  25.M.Kot ------- 272
  40.K.Mietus ---- 161
  50.T.Byrt ---.---- 72
  53.A.Zniszczoł -- 67

  Polacy poza ,,55,, rankingu WRL:

  58.R.Sliż -.-.--.-- 50
  65.D.Kubacki ...- 43
  71.J.Ziobro --.--- 25
  74.B.Kłusek --.-- 18
  84.S.Hula --.--.--- 9
  94.G.Miętus -.-.-.- 2

  Z ,,55,, rankingu WRL wypadł A.Małysz,ale w jego miejsce awansował A.Zniszczoł.
  Teraz żeby utrzymać 6 miejsc na LGP,to w konkursach PŚ powinni startować tak T.Byrt jak i A.Zniszczoł,ponieważ rywale są tuż,tuż.

 • Kubiszon98 bywalec
  Dotychczasowe wyniki Polaków w Lahti

  Kamil Stoch:
  2005-nie zakwalifikował się
  2006-40.miejsce
  2007-12.miejsce
  2008-23.miejsce
  2009-nie zakwalifikował się
  2010-10.miejsce
  2011.9.miejsce
  W 2011 był na 3.miejscu w drużynówce
  Piotr Żyła
  2007-27.miejsce
  2011-28.miejsce
  Był też na 3 miejscu w drużynówce
  Kot-nigdy nie startował
  Miętus-nigdy nie startował
  Zniszczoł-nigdy nie startował
  Murańka-nigdy nie startował

 • OjciecMarek weteran
  @konradooo

  Maciej Maciusiak jest trenerem-asystentem kadry młodzieżowej, w czasie konkursów w Vikersund przebywał w Turcji, więc raczej to nie o niego chodzi, a właśnie o Maćka Kota.

 • konradooo początkujący

  Wiek juniorski za czasów Kuttina był o ile sie nie myle do 18 lat a obecnie do 20 więc naturalne jest ze obecnie juniorzy więcej znacza w ps. A co do kolegi Macka ktory Kruczka wyręcza to myśle ze chodziło o MAcka Maciusiaka który narty smaruje a nie MAcka Kota...Swoja drogą rade dobrą ale wziął by sie chłop za swoją robotę bo prędkości nasi maja tragiczne... Ciekawe zresztą teraz będą predkosci Klimka bo na msj miał bardzo dobre, więć jeśli teraz w ps będzie miał takie jak reszta kadry A tzn ze smarowcza mamy marnego... w kadrze B narty smaruje Wojciech Topór.

 • damrs22 doświadczony
  piotr186

  M. Rutkowski akurat zmarnował się sam. Może gdyby wtedy trenerem był Polak to zdołałby mu przemówić do rozumu, ale wątpię.
  A co do duetu Kuttin - Horngaher to myślę że zabrakło im doświadczenia w prowadzeniu całej kadry narodowej. Poza tym chcieli pokazać że polskie skoki to nie tylko Adam Małysz i to się w Polsce nie spodobało, a gdy młodzież złapała lekki kryzys w drugim roku pracy ( co akurat jest normalne) to pojawił się pretekst żeby ich wywalić.

 • piotr186 początkujący
  ZKuba36

  Mieliśmy już tandem Horgnager-Kuttin, wyników u juniorów, owszem dobre, ale nasz rodzimy Rboert Mateja co najmniej już ich dogania sukcesami, tym bardziej że obecni podopieczny Mateji radzą sobie nawet w PŚ przyzwoicie (Zniszczoł,Byrt) a ówcześni podopieczni Kutina w sezonie 2003/2004 nie bardzo sobie radzili w PŚ.

  no i konto kuttina obciąża zmarnowanie Matusza Rutkowskiego, i jeszcze kilku talentów.

  cudze chwalicie swego nie znacie?

 • ZKuba36 profesor
  @outdoor

  Już widzę jak trener Klimowski, pozostając w dalszym ciągu w klubie, udziela rad Murańce i innym skoczkom z rejonu zakopiańskiego trenującym w innych klubach. Jakoś nie widzę aby to robił obecnie.

 • ZKuba36 profesor
  @outdoor

  Ano to ma do siebie, że między zawodnikami, przebywającymi ze sobą (czasami mieszkającymi razem w hotelach) nawiązują się przyjażnie i niezależnie od rywalizacji, udzielają sobie rad i zauważają zjawiska, których nie widzi trener. Ani klub ani miejsce zamieszkania ani klasa sportowa nie mają z tym nic wspólnego. A swoją drogą to M. Kot ma dobre, trenerskie oko i jeżeli nie spełni się jako zawodnik to może być bardzo dobrym trenerem. Niektórzy mają to do siebie, że chętnie pomagają innym, nawet przeciwnikom w tej samej konkurencji.

 • outdoor początkujący
  @ ZKuba36

  A co to ma do rzeczy? Wydawało mi się, że stwierdziłeś iż w Zakopanem nie ma dobrych trenerów a ja odpowiedziałem na to, że są, na przykład Zbigniew Klimowski. Według mnie wiele lepszy od Jasia Szturca. A ty nam tu piszesz o jakimś trenerze dla naszej kadry zamiast odnieść się do Klimowskiego.

 • ZKuba36 profesor
  @pepeleusz,@outdoor

  Na Boga! Czy Wy nigdy nie trenowaliście czegokolwiek w jakimkolwiek klubie? Między trenerami klubowymi istnieje ostra rywalizacja i żaden trener nie będzie działał na własną szkodę, trenując zawodnika z konkurencyjnego klubu! (Wyjątkiem może być tu trener Szturc ale to bardziej wynika z Jego niezwykłego charakteru). Trenerem "naprawiaczem" nie może być trener związany z jakimkolwiek klubem. To musi być ktoś w rodzaju konsultanta.
  Może któryś z zagranicznych trenerów, który jest bezrobotny bo np znudziło mu się trenowanie (lub żona nie zgadza się na wyjazd do innego kraju) zgodziłby się podpisać nietypowy bo 4-5 miesięczny kontrakt? Nasz, polski problem to okres XI-III. Sami tego chyba nie rozwiążemy.

 • outdoor początkujący
  @ ZKuba36

  Ale to ten który udzielał rad, czyli Maciej Kot trenuje w Starcie Krokiew Zakopane a ten który ich posłuchał i wyszły mu na dobre, czyli Piotr Żyła w KS Wisła Ustronianka. Tak więc jak to się ma do tego co napisałeś?

 • ZKuba36 profesor
  @pepeleusz

  To chyba się nie zrozumieliśmy. Zdarza się. Moim zdaniem w rejonie Zakopanego nie ma trenera, który mógłby tak wyszkolić skoczków aby byli w stanie punktować w PŚ. Szturc to potrafi. Mi nie chodzi o jakiś konkretny zakopiański klub ale obecnie zawodnicy trenujący na Wielkiej Krokwi, pomimo liczebnej przewagi, dostają w kuper od skoczków z rejonu Wisły-Malinki. Dlatego przy Wielkiej Krokwi powinien powstać ośrodek szkoleniowy w którym mogliby doskonalić swoje umiejętności skoczkowie z RÓŻNYCH klubów. Nie ma co za bardzo liczyć na to, że jakikolwiek trener kadry będzie w okresie startowym trenował zawodników. Oni na to nie mają czasu bo ciągle jeżdżą na jakieś zawody. Ktoś musi trenować tych skoczków, którzy nie wyjeżdzają na zawody, bo przejściowo są bez formy. Problem polega na tym, że takich zawodników nie ma kto trenować i w efekcie ów stan przejściowy przechodzi w stan trwały. Np gdyby w okresie startowym ktoś poważnie popracował z Kubackim ( i innymi "nielotami") to w ciągu 2. tygodni "nieloty" mogłyby zamienić się w orły! Pytanie: który trener ma to zrobić i kiedy? Plany treningowe nic nie dadzą jeżeli treningi nie będą prowadzone pod okiem dobrego trenera. Przykład rozmowy Żyły z M. Kotem i efekty tej rozmowy są niezwykle wymowne.

 • HKS początkujący

  @Emil

  Przypomina, że Austria, Norwegia i Niemcy wystawiąją w PŚ w KN po 7-8 zawodnikówa Francja 4, a podczas tej drużynówki juniorskie składy, które by mogły zagrozić Francji były na MŚJ, a więc Francja nr.2 pokonała Niemcy i Austrię nr.4. Moim zdaniem między kadrą A, a B jest przepaść, a w juniorach to już tragedia. Niby w tym PK coś przędą, ale w PŚ już klęska za klęską, którego by nie dali, a zapunktować to i potrafił Panin.

 • pepeleusz początkujący
  @ZKuba36

  do Kruczka nie chce mi się już szczegółowo odnosić , natomiast kilka uwag co do aspektu trenerów klubowych.Uważasz że jest ty;lko Szturc. czyli Jarzabek nie jest dobrym trenerem klubowym?
  To kto stworzył Murańkę,obu Rutkowskich, Kubackiego, Jarząbka by poprzestać na najświeższych przykładach.Szkoda że Leja nie jest w jego rękach.

 • ZKuba36 profesor
  @Ojciec Marek.

  Dziękuję za poprawienie. Myślałem że M.Kot, po 2 (3).latach braku punktów w PŚ, został na rok wywalony z kadry.
  Faktycznie, okresy w których powinien być szczyt formy okazują się dołkami. Poza tym trener Kruczek ma zadziwiejącą "umiejętność", że dostając bardzo dobrze przygotowanego zawodnika, po kilku dniach treningu skoczek ląduje w okolicach buli...:-(((

 • OjciecMarek weteran
  @ZKuba36

  Macieja Kota, odkąd Lepistoe uczynił z niego kadrowicza w 2007, ani razu nie wywalono z kadry, więc pisanie w jego przypadku "jw." jest zapewne niezamierzonym błędem. Ze Stochem, należy też pamiętać, że to jest zawodnik niewątpliwie obdarzony dużym talentem, w końcu to nieoficjalny mistrz świata dzieci z 1999, a indywidualnego złota MŚJ nie zdobył tylko przez upadek. Dodatkowo, warto też zauważyć, że Kamil najlepszą formę prezentował latem 2010, a w zeszłym i obecnym sezonie jego najlepsza dyspozycja przypadała dokładnie na okres pomiędzy dwoma najważniejszymi imprezami sezonu - TCS i MŚ, nie mówiąc już o letnich wyskokach jego pozostałych podopiecznych. Pokazuje to, że nie potrafi on przygotować formy na odpowiedni moment.

 • Talar doświadczony
  ZKuba36

  Ad2: Ja wiem, czy takie czytelne .? :)
  Ad3: Nici z limitów, skoro są niewykorzystywane
  Poza tym polemizowałbym z tym, że Kot, czy Miętus nie mają talentu.. Moim zdaniem mają go tak samo dużo, jak pracy przed sobą:)
  Hula W TYM SEZONIE bez komentarza, ale Byrt .? :) czemu .?

  Poza tym:
  na plus - drużynówki
  na minus - kompromitująca pierwsza część sezonu i słabe główne imprezy

 • ZKuba36 profesor
  Sukcesy trenera Kruczka.

  1. Z bardzo przeciętnego skoczka, ustabilizowanego od wielu lat na poziomie 28-30 m w PŚ, Kruczek stworzył skoczka klasy światowej, który przy odrobinie szczęścia i większej regularności może walczyć nawet o KK! Olbrzymi sukces!
  2. Po raz pierwszy w Polsce zaczął stosować bardzo czytelne zasady powoływania skoczków do reprezentacji, choć decyzja, że o powołaniu może decydować jeden skok na treningu nie bardzo mi się podoba.
  3. Wyjątkowo dba o limity zarówno w PŚ jak i w PK, dzięki czemu więcej Polaków ma szansę skakania w konkursach na wysokim szczeblu, choć nie podoba mi się gdy refundowane miejsca nie są w pęłni wykorzystywane.
  Dzięki temu, że trener Kruczek doskonale spełnia rolę selekcjonera, nie wahając się powoływać do reprezentacji skoczków trenowanych przez innych trenerów, osiągnął sukcesy jakich nie mieli Jego poprzednicy.
  Niestety są i inne "osiągnięcia", których do sukcesów zaliczyć raczej nie można. Piszę z pamięci wiec mogę się mylić i proszę o poprawki.
  1. Małysz - uciekł do Lepistoe, po fatalnym występie w TCS, poprzedzonym 8 (!) skokami na treningu w przeddzień turnieju,
  2. Żyła - wyrzucony z kadry "A" za brak wyników i talentu (!);
  3. Bachleda - jw;
  4. Śliż - jw;
  5. M. Kot - jw;
  6. J. Kot - jw;
  7. K. Miętys - jw;
  8. Rutkowski;
  9. Hula - bez komentarza;
  10. Byrt - bez komentarza;
  11. Kubacki - totalna kompromitacja trenera.
  Poprawcie moje błędy i oceńcie sami.

 • anonim
  @red bull

  Daj już spokój, ja sam zaczynam mieć duże wątpliwości wobec możliwości Kruczka. Zwróciłem tylko uwagę, że w stadnym pędzie wylewania na niego pomyj, wielu forumowiczów - z tobą na czele - posuwa się do tego, żeby obwiniać go również nie tylko o rzeczy, których nie popełnił lub na które nie ma wpływu, ale także o takie, które leżą zupełnie w sprzeczności z jego naturą. Bo Kruczek jest trenerem solidnym, uczciwym i sprawiedliwym, dbającym o dobrą atmosferę w zespole, choć być może jednak niewystarczająco utalentowanym, żeby postawić nasze skoki na nogi.

 • piotr186 początkujący
  M-B

  To Kuttin zmarnował nam kilka talentów i dwa lata z kariery Małysza Adama Małysza. Lepistoe też się niczym nie przysłużył w kontekście Kamila Stocha, w końcu to pod wodza Łukasza Kruczka Kamil Stoch wygrał swój pierwszy i jak dotąd wszystkie 5 konkursów PŚ I drugi sezon z rzędu Kamil będzie w top 10 klasyfikacji generalnej PŚ. No i do tego 4 lokata Kamila w MŚ to też za kadencji Kruczka.

  Co by było jakby Lepistoe jakby dostał jeszcze rok pracy? Tego nie wiem ale akurat na trenera młodzieży czy ogólnie młodych skoczków z kadry A był i tak już za stary,

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).