Małysz o skoku Żyły: "Chciałbym tak skoczyć"

 • 2012-02-28 22:49

Piotr Żyła skokiem na odległość 232,5 metra, na mamuciej skoczni w Vikersund, ustanowił nowy rekord Polski. Były rekordzista, Adam Małysz, przyznaje,że skok młodszego kolegi po fachu zrobił na nim ogromne wrażenie.

Małysz o skoku Piotra Żyły:
"O zakładaniu nart nie myślałem, ale wiadomo, że chciałbym tak skoczyć. Tyle lat to robiłem, że kiedy teraz patrzę, to mam znowu ochotę. Wracając do Piotrka – super poleciał. Świetnie na progu, znakomicie w powietrzu i perfekcyjnie przy lądowaniu. To ostatnie ważne, bo jego telemarki nie są najczęściej cudowne, wychodzą mu różne pozy. Pewnie dlatego przygryzł sobie wargę, bo widziałem, że poleciała mu nawet krew. Poza tym, to spontaniczny chłopak, ludzie go lubią, chętnie puszczają sobie jego wypowiedzi w internecie. To proste, sympatyczne zdania, mówi to co myśli i pokazuje się takim, jaki jest naprawdę. Byłem przygotowany, że ktoś poprawi ten rekord. Skocznie są powiększane, zawodnicy coraz lepsi. Chociaż też myślałem, że zrobi to Kamil. Wyszło Piotrkowi i fajnie, bo pokazał, że ma wielki potencjał i kiedy nie popełnia błędów, to może osiągać bardzo wysoki poziom. Rekord powinien być dla niego pozytywnym kopem. Jego 21. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata to efekt pracy jego i trenera Jasia Szturca."

O występach innych Polaków na MŚwL w Vikersund:
"Kamila Stocha widziałem wśród kandydatów do medalu. Przed mistrzostwami mówiłem, że o medale będą walczyć Martin Koch, Robert Kranjec, Anders Bardal i Kamil. Dwaj pierwsi weszli na podium, zamiast Bardala znalazł się na nim Rune Velta. A Kamil? Trudno mi powiedzieć, nie widziałem piątkowego skoku. Nie wiem, czy to miało wpływ, czy nie. Wiem za to, że nie miał szczęścia przy swoich próbach. Taki sport. Piotrek Żyła skakał super. Ta próba, w której ustanowił rekord Polski, była świetna. Napisałem mu od razu, że gdyby tak samo skakał na dużych, 120-metrowych obiektach, to bez problemu będzie w pierwszej dziesiątce."

O MŚJ w Erzurum:
"Wracamy z dwoma medalami. Oboma srebrnymi! Sięgnął po nie Olek Zniszczoł indywidualnie i z drużyną. Powiem jednak szczerze, że była szansa na złoto. Nasi, razem ze Słoweńcami, byli głównymi kandydatami do mistrzostwa i wydawało się, że będą się ciąć między sobą, a tymczasem wygrali Norwegowie. Cóż, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Inna sprawa, że Skandynawowie mieli szczęście. My i Słoweńcy skakaliśmy przy wietrze z tyłu, a dla Norwegów cichło. Takie życie, ale to i tak sukces!" zakończył "Orzeł z Wisły".
Małgorzata Strojnowska, źródło: przegladsportowy.pl
oglądalność: (18157) komentarze: (109)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Rekordy Polaków na mamutach

  Stan na 26.02.2012 - po konkursie drużynowym w Vikersund:

  1.P.Żyła ------.---- 232.5m - Vikersund .. 2012 - 26.II
  2.A.Małysz -------- 230.5m - Vikersund .. 2011 - 13.II
  3.K.Stoch --------- 226.0m - Planica ----- 2011 - 19.III
  4.K.Mietus --.-.-.-- 210.0m - Vikersund .. 2012 - 23.II
  5.R.Mateja --.----- 205.5m - Planica ----- 2007
  6.S.Hula -----.--.-- 205.0m - Planica ----- 2009 - 19.III
  7.Ł.Rutkowski -...- 203.0m - Kulm ------- 2010 - 08.I
  8.M.Rutkowski -.-- 201.5m - Planica ----- 2004
  8.M.Bachleda ----- 201.5m - Planica ----- 2010 - 18.III
  ----------
  10.R.Sliż --.--.--.-- 199.0m - Planica ----- 2010 - 18.III
  11.T.Byrt ---.--.--- 198.5m - Planica ----- 2011 - 17.III
  12.T.Pochwała -.-- 195.0m - Harrachov... 2002
  12.T.Tajner ------- 195.0m - Harrachov... 2002
  14.P.Fijas --.-.--.-- 194.0m - Planica ----- 1987
  15.K.Długopolski - 191.0m - Vikersund .. 2004 - 07.III
  16.W.Skupień -.-.- 190.5m - Planica ----- 2004
  17.M.Kot --.--.--.-- 190.0m - Oberstdorf . 2012 - 17.II
  18.Ł.Kruczek -.--.- 186.0m - Planica ----- 2001
  ------------------
  J.Kot ------.---.---- 182.5m - Oberstdorf . 2010 - 29.I
  D.Kubacki --.--.--- 148.0m - Harrachov... 2011 - 08.I

 • anonim
  wyjazd Małysza do Turcji

  W zasadzie zabierając głos sam przyczyniam się do przedłużenia dyskusji - moim zdaniem zbędnie długiej, ale mam wątpliwości co do kompetencji niektórych piszących. Uprawiałem kiedyś wyczynowo sport - stąd wiem że porady, uwagi dobrego zawodnika mogą wiele pomóc w konkretnej sytuacji (oczywiście nie każdy to potrafi). Nie nam oceniać czy obecność Małysza była przydatna czy nie. Zaś co do R.Matei - mam duże wątpliwości a propos jego umiejętności trenerskich bo stale pamiętam jego odpowiedź ( w czasach czynnej kariery skoczka) na pytanie reportera dlaczego mu nie wyszedł skok : "a jo nie wiym coch źle zrobił" , to skąd teraz ma wiedzieć co niewłaściwie wykonują jego podopieczni.

 • michnar doświadczony

  Może Małysz mógłby zdeklasować rywali w Mistrzostwach Weteranów, gdzie 45-letni Nykanen odniósł sukces na skoczni K40 w kategorii 45-49 lat. Tam nawet skaczą w kategorii 70-74 lata (2-3 zawodników).
  Wyniki z 2011 roku na skoczni K40
  http://www.skijumpeast.com/masters/results/imc2011/rslt-k40.htm

 • Piotr początkujący

  Adam raczej nie wroci do skakania w Ps ale mam nadzieje ze zobaczymy go jeszcze kiedys na skoczni np w Zakopanem albo Wisle na ktorychs z zawodow typu LGP albo Ps (oczywiscie jako skoczka-przedskoczka albo w innej postaci-np taki skok dla kibicow ot tak poprostu.

 • anonim
  come back?

  Mam znowu ochote, mowi Malysz.
  Nie ma problemu, come back jest dzisiaj w modzie a my kibice
  oszalejemy z radosci na taka wiadomosc.
  A do tego potrzeba naszej druzynie tego czwartego "gracza".

 • anonim

  Bardzo dobre składy. Na obecną chwilę najlepsze z możliwych. Jeżeli Tomek Byrt będzie w formie to powinien zastąpić na Planicę najsłabszego na mamutach (z dotychczas startujących) czyli Maćka Kota. Życzę im aby wszyscy wrócili z workiem pełnym punktów.

 • fankuba88 doświadczony
  Wywiad z Mateją na pzn.pl

  Jest szansa na start tej pary juniorów w Planicy?

  - Zobaczymy jak im pójdzie w najbliższych startach, ale jest duża szansa. To, że obaj nie mają jeszcze osiemnastu lat nie ma znaczenia, bo skaczą równo, dobrze technicznie. Są bardzo dobrze wyszkoleni i jeśli tylko utrzymają formę, to myślę, że wystartują w Planicy.

 • gwiazdor początkujący

  Chyba tej zimy mamy najmocniejszy skład i na Skandynawię i kadra B jest bardzo mocna -Lahti:K.Stoch,P.Żyła,M.Kot,A.Znioszczoł,K.Miętus i K.Murańka. Do Predazzo i Kuopio wyruszą: Bartłomiej Kłusek, Grzegorz Miętus, Tomasz Byrt, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Marcin Bachleda i Stefan Hula. Myślę że ten weekend będzie najlepszy w wykonaniu poskich skoczków,no i mam nadzieję że nasza Justyna nie da się Norweżkom...

 • fankuba88 doświadczony
  Wywiad z Tepesem-odp. na mojego e-maila

  Zdjęliśmy ten wywiad, ponieważ ta cała informacja o ślubie z Polką wzbudziła takie zamieszanie, że postanowiliśmy to sprawdzić u źródeł i ew. wówczas wywiad przywrócić (wywiad otrzymaliśmy od osoby trzeciej, z zapewnieniem że został przeprowadzony podczas PŚ w Zakopanem…).

 • anonim
  źródło sportowe fakty

  Polscy skoczkowie w ostatnich dniach występowali na mamucich skoczniach. W środę będą trenować w Szczyrku, a w czwartek udadzą się na zawody Pucharu Świata do Lahti.
  Trening w Szczyrku miał się odbyć już we wtorek. - Padał śnieg z deszczem. W takich warunkach zawsze pojawiają się komplikacje. A z samym deszczem, który ma padać w środę sobie poradzimy - powiedział na łamach Faktu Łukasz Kruczek, trener naszych skoczków.
  - Musimy sprawdzić się na mniejszej skoczni. Za nami dwa tygodnie latania na mamutach. To inne odczucia, różne zachowania. U zawodników pojawiają się jeszcze nie nawyki, ale pewne odruchy. Trzeba to szybko zresetować - dodał.

 • anonim
  Pytania o atmosferę

  Z pytań o atmosferę można łatwo wybrnąć nie ujmując kompletnie nic Zakopanemu - starczy na początku powiedzieć "O Boże, znów to pytanie..." :)

 • Emil początkujący
  @lumimarja

  Coś mi się obiło o uszy. Powiedział chyba że jest za głośno i nie może się skupić na skoku, a także że Wielka Krokiew mu nie pasuje jako skocznia pod względem technicznym :P

 • fankuba88 doświadczony
  pavel

  Przykładem znajomości w TVP jest Sylwia Dekiert,która od niedawna prowadzi sport po wiadomościach,a jej mężem jest Rafał Darżynkiewicz,wydawca "sportu"

 • gwiazdor początkujący

  Zastanawia mnie jedna rzecz ,czemu do tej pory nasz sztab szkoleniowy nie wrzucił żadnego filmiku ze skokami z M.Ś Jun.Na pewno każdy z nas chciałby zobaczyć skoki naszych zawodników czy faktycznie tak żle lądowali że otrzymywali takie niskie noty...

 • anonim
  @lumimarja

  Rzeczywiście, każdego pytają się jak tam atmosfera, czy jest fajnie i co biedny odpowiedzieć? Nie podoba mi sie? To by biedaka co roku tak wygwizdywali, że szok. Zapewne i śnieżki poszłyby w ruch :D

  Dochodzą do tego stałe pytania czyli, za ery Małysza: Czy Małysz wygra zawody? A obecnie: Czy Stoch wygra zawody? Nie wiem kogo oni tam zatrudniają, słyszałem, że po dziennikarstwie ciężko znaleźć prace, a więc etaty dostają najlepsi, lub ci ze znajomościami, ciekawe jak było w ich przypadku.

 • anonim
  @lumimarja

  Pamiętam ja swego czasu, jakiś dziennikarz z TVP zapytał Stocha i słabsze wyniki Małysza, a ten go ładnie zgasił wtedy.

 • kyn bywalec

  Po co wy dyskutujecie z tym popaprańcem piotr186 to nie ma sensu! chłopaczek ma swój świat i on zawsze ma racje!

 • anonim

  @Emil

  No chciałabym żeby któryś tak powiedział kiedyś :)
  Już by nie byli chętni na stawianie takich pytań
  Czy to nie Ammann swego czasu dał do zrozumienia, że jest za głośno czy coś takiego, chodziło o muzykę chyba.

 • anonim

  @k
  nie nie da rady chyba go wypierniczyć :P a jak przeczyta na wp że malysz ma zamiar startować w nastepnym dakarze to szlag jasny go trafi:)
  acha i dostał nowiutki samochód.

 • bunny doświadczony
  @Emil

  No na razie nie jest aż tak źle jak w Sapporo, ale po raz pierwszy ktoś odważył się nie wychwalać Zakopanego, chociaż, jak to napisał @fankuba88, było to spowodowane odległym miejscem Austriaka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).