Wojciech Tajner i Daniel Bachleda medalistami Mistrzostw Świata Weteranów w Szczyrku

• 2012-03-08 12:16

Polscy reprezentanci wywalczyli dwa medale w pierwszym dniu Mistrzostw Świata Weteranów, odbywających się w Szczyrku. W najmłodszej kategorii wiekowej złoto wywalczył Wojciech Tajner, a srebro - Daniel Bachleda. Zawody zostały rozegrane na obiekcie K-70.

Zawodnicy podzieleni byli na dziewięć kategorii wiekowych. Obaj Polacy startowali w grupie pierwszej, składającej się ze skoczków urodzonych w 1977 roku i młodszych. Jedynym zawodnikiem, który pokonał punkt K, w dodatku dwukrotnie, był Wojciech Tajner. Nic więc dziwnego, że nasz reprezentant zdecydowanie pokonał rywali i mógł się dziś cieszyć ze złotego medalu. Tajner lądował na 71 i 71,5 metrze, wyprzedzając drugiego z Polaków Daniela Bachledę o 16,7 punktu.

Starszy z braci Bachledów skoczył dziś 67,5 i 67 metrów. Po pierwszej serii Daniel zajmował trzecie miejsce, tuż za Norwegiem Joakimem Hellandem, jednak w drugiej serii Polakowi udało się wyprzedzić skoczka z kraju Wikingów (który ostatecznie był czwarty). Brązowy medal powędrował do Finlandii - do Antii Koivuranty (68 i 67,5 m), który co prawda skakał dalej od Bachledy, jednak w gorszym stylu.

W pozostałych grupach wiekowych triumfowali: Martti Lamminpaa (Finlandia) - zawodnik urodzony w 1937 roku!, Sergey Leninskiy (Rosja), Knut Soerlien (Norwegia), Jack Gasienica (USA), Seppo Kinnunen (Finlandia), Esa Kononen (Finlandia) oraz Knut Bjoernar Stroem (Norwegia).